Skocz do zawartości
grzegorz.p

film WLADCA PIERSCIENI

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,mam nadzieje iz temat w dobrym dziale :),chodzi mi o caly trzy czesciowy film,dzis po przypadkowym wejsciu na yotobe przekonalem sie jak mnustwo scen filmowych zostalo USUNIETYCH-bylem w kinie na trzech czesciach,widzialem z neta kilka wersji[juz z kilkoma scenami ktore tez w kinie BRAK]ale nie sadzilem iz jest tego tak wiele,jestem milosnikiem tworczosci tolkiena,czy ktos z forumowiczow na moze PELNA WERSJE-tego filmowego dziela?,z checia odkupie natychmiast kopie

http://www.youtube.com/watch?v=El4ay2vaxbM&feature=related

to jedna z dziesiatek usunietych scen


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hobbita juz kreca takze ....


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie hobbit juz jest kręcony :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim :),naprawde nikt nie ma z was "pelnej" wersji tego filmu?,co do ksiazek,przeczytalem wszystkie,tolkien to niesamowity pisarz,dzis choc ma wielu nasladowcow,nikt nie przebije jego wizji kreowania starozytnego swiata,obcych jezykow i koltor :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319101 grzegorz.p :

hejka wszystkim :),naprawde nikt nie ma z was "pelnej" wersji tego filmu?,co do ksiazek,przeczytalem wszystkie,tolkien to niesamowity pisarz,dzis choc ma wielu nasladowcow,nikt nie przebije jego wizji kreowania starozytnego swiata,obcych jezykow i koltor :)

I pomyśleć, że wszystko to, nacje, światy, języki, wymyślił dla swoich dzieci i opowiadał im o tym przed snem, ide do taty zgonić go dlaczego mi takich opowieści nie prawił na dobranoc :cursin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lizard,hejka :),duzo z jego tworczosci nie wiem czy wiesz powstawala rownierz w czasie wojny,dokladnie w okopach,czy dzis ktos moglby w takich okolicznosciach napisac taka powiesc?,nadal ponawiam pytanko odnosnie lord of the ring :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią też bym taką wersję obejrzał :) jak coś dorwiesz to daj znać, ja mam oryginalne DVD, ale to jedne z pierwszych edycji, tam jest tylko komentarz reżysera i tyle, ale dodatkowych scen nie mam :) I nie wiem czy w ogóle dorwiesz cały film bez wyciętych scen, nie wiem, czy takie coś ujrzało światło dzienne, prędzej jakiś "fanmade". Korci mnie teraz, żeby sobie zrobić maraton 3 dniowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

grzegorz, poszukaj w necie wersji reżyserskiej, bo o nią ci chodzi. W wersji 'standardowej' wycięli sporo ciekawych scen.

Co do książek Tolkiena - jestem wielkim fanem, jeszcze żaden pisarz nie wykreował tak genialnie(i spójnie) świata w ktorym toczy się akcja. Bardzo fajnie opisywał przyrodę. Najlepszy "Hobbit" i "Władca pierścieni", "Dzieci Hurina" też ciekawe, ale "Silmarillion" mi się nie podobał - nieco nudny (zaraz mnie zjadą ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi Silmarilion przypadł najbardziej do gustu! Przytłacza może przeciętnego odiorcę wprowadzoną systematyką, językiem, mnogością nowych pojęć, języków, szczerze? dopiero za 2gim razem zacząłem ją rozumieć, a za 3cim zakochałem się w tej książce :) Warta przeczytania, mimo, że kończona przez syna Tolkiena, ale czuć w niej wyobraźnię i zamysły ojca! Co do Hobbita, to raczej wstęp do arcydzieła przygody, Władca Pierścieni powinien być pozycją obowiązkową dla każdego fana literatury fantasy. Tolkien w swojej twórczości oprócz Władcy Pierścieni miał kilka pozycji, które IMO również mogłyby stać się zekranizowanym hitem! A nie ma tego mało :)

Hobbit, czyli tam i z powrotem

Liść, dzieło Niggle'a

Rudy Dżil i jego pies

Władca Pierścieni:

  • 1. Drużyna Pierścienia
    2. Dwie Wieże
    3. Powrót Króla

Kowal z Podlesia Większego

Guide to the Names in The Lord of the Rings

Listy Świętego Mikołaja

Silmarillion

Niedokończone opowieści

Pan Błysk

Historia Śródziemia:

  • 1. Księga zaginionych opowieści
    2. Ostatnie legendy Śródziemia
    3.The Lays of Beleriand
    4. The Shaping of Middle-earth
    5. The Lost Road and Other Writings
    6. The Return of the Shadow
    7. The Treason of Isengard
    8. The War of the Ring
    9. Sauron Defeated
    10. Morgoth's Ring
    11. The War of the Jewels
    12. The Peoples of Middle-earth

Łazikanty

Dzieci Húrina

Legenda o Sigurdzie i Gudrun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Silmarillion" jest ciężki pod względem natłoku imion, ale mimo to książka genialna najlepsza (dla mnie) była końcówka jak okazywało się kim był Dziadzio Gandalf :) Pierścienie elfów... Hobbit genialny, oby im to ładnie wyszło. Nawet jeśli mieli by podzielić na 2 części to niech to zrobią dokładnie. Nie tak jak "Eragon" gdzie cudem nie pominęli imion głównych bohaterów >.<' o Wątkach głównych nie wspominając...

"mieli by" mi nie zaznaczyło że trzeba oddzielnie :) :/

@Taku, proszę do zapoznania się :)


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja posiadam wydanie kolekcjonerskie wszystkich trzech części.

Scena do której jest link, jest w wersji rezyserskiej na 100%.

Ze skopiowaniem jest taki problem że płyta jest dwustronna.

Dla ciekawostki powiem, że każda z części w wersji reżyserskiej jest dłuższa, średnio o godzinę.

Ale jeżeli znacie jakiś sposób na skopiowanie takich płyt, to spróbuję i kopie mogę przesłać.

Pozdrawiam,


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolkien świetnie buduje atmosferę, stworzony przez niego świat również imponuje. Mój apetyt podczas czytania "Władcy..." był ogromny, ale niestety każdy zwrot akcji i kolejny moment kulminacyjny przynosiły rozczarowanie. Widać niestety że to, czym bawił się najlepiej, było tworzenie nowych języków, świata, genealogii, po prostu całej "otoczki". Jeśli dobrze pamiętam z posłowia, Tolkien sam przyznawał, że jego książki powstawały niejako "przy okazji" ulubionych studiów nad językiem. I to niestety widać. Aż się prosi, żeby fantastyczny tolkienowski świat wykorzystał pisarz lepiej radzący sobie z fabułą i akcją (na wzór choćby Sapkowskiego).

Trochę przypomina mi to sytuację z Lemem, którego pomysłowość, oryginalność i podejście do fantastyki jest nituzinkowe, ale jak już wejdzie na swojego konika (słowotwórstwo), to podczas czytania można ugrzęznąć... :bump1


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie wszystkich @arekf naprawde narobiles niezlego smaka,dolicha dlaczego to jest tak strasznie okrojone?,to jakas paranoja,dla mnie ta ucieta godzinka z kazdej czesci to naprawde" duza strata",kiedys mialem okazje ogladac rozszerzona wersje TERMINATOR 2-film ogladalem kilkadziesiat razy-ale wtedy czulem sie jakbym robil to poraz pierwszy,zupelnie inaczej "spogladalem" na cala produkcje,dzis nawet dzwonilem po kilku wyporzyczalniach video-znowu pech :banghead,kurcze krew zalewa jak pomysle iz gdzies tam w "sieci" niemal dostepny ,a jednoczesnie niezabardzo :cursin

@lizard,ja najwiecej razy przeczytalem wladce pierscieni-SKIBINIEWSKIEJ[PRZEKLAD],i zawsze odbieralem trylogie jako dramat,zawsze czulem ogromny smutek,wtedy do czlowieka dociera z cala ostroscia-wszystko kiedys sie skonczy i przeminie

@AREKF-kazda z czesci trwala niemal 3godziny,wiec ta wersja rezyserska powinna trwac okolo 4rech?,juto rano bede wertowal neta,kto wie? :bump1


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kapuhy - oj, tak. Pamiętam, że za Władcę Pierścienic zabierałem się ładnych parę razy gdzieś od ukończenia trzynastego roku życia w górę - i kupa,mój rekord to 113 strona :bump1. Po obejrzeniu filmu zabrałem się raz jeszcze, ale nawet do 113. nie dotarłem :). No litości. Goście idą ratować świat,a tu jedyne czym się w książce zajmują to układanie wierszyków o żarciu , i śpiewanie piosenek :). Klimatu toto ma tyle co historyjka o pikniku w lesie, nie wiem jak na podstawie takiego hopsiup zrobiono tak dobry film :).

Chyba nie łapię fenomenu Tolkiena, zatem możecie mnie zjeść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenon autor jest anglikiem, a książka sama powstała jak Twoi rodzice byli dziećmi :bump1 więc trzeba też na to spojrzeć z tej strony. Masz racje początek książki czyta się chyba najdłużej, ale jeżeli przez niego przebrniesz (jak kiedyś w angielskich filmach) to czym dalej jesteś to akcja rozwija się coraz szybciej. Nie jest to na pewno współczesny wytwór, żeby autor się martwił, że jak na piątej stronie nie padnie trup to czytelnik rzuci książkę. Inną kwestią może być to czyje tłumaczenie czytałeś. Pozostawiając cały szacunek na nakład pracy związany z tłumaczeniem to tylko to zrobione przez Marię Skibniewsą jest fajne inne co najmniej kiepskie.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam całą trylogię w Extended Edition w 1080p ale trochę to waży :bump1

Co do długości filmów z dodatkowymi scenami to:

- Drużyna Pierścienia - 3 h 22 min.

- Dwie Wieże - 3 h 44 min.

- Powrót Króla - 4 h 10 min. :)

Wersję krótszą oglądałem kilkadziesiąt razy :). Ciekawie ogląda się potem dłuższą kiedy znasz film prawie na pamięć, a tu zaskakują nowe sceny. Jako ciekawostka, dodatkowe sceny nie zostały wycięte w pierwszej wersji tylko dograne do krótszej po prawie roku :) Ale efekt tak jak cały film - NIESAMOWITY!


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dodatkowe sceny do wersji 1080p zostały dodane z ripa DVD, bo na BR wersja extended nigdy się nie pojawiła :bump1 Co nie zmienia faktu że reżyserowi i aktorom udało się oddać klimat powieści.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert,wyglada iz jest ponad godzina dodatkowego ogladania,dolicha zazdroscze ci ,oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu :bump1,czy jest w ogole mozliwe do zakupu ta edycja co ty masz?,oczywiscie z polskim tlumaczeniem :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.