Skocz do zawartości
Walker

Co jest z moim jeżowcem???

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok miesiąca mieszka sobie w kwarantannie na początku "biegał" po całym akwa wcinał glony i wszystko było ok. Niestety od jakiegoś tygodnia już się wcale nie rusza nawet nie trzyma się dna po prostu leży :( jak nieżywy ale z kolei przez tydzień chyba zaczął by się psuć - przynajmniej z wyglądu? A tu parametry wody bez zmian i on wygląda jak wyglądał wczesnej (nie gubi igieł i kolorki też są ok). Akwa w którym się znajduje jest przeznaczone tylko dla niego więc mogę sobie pozwolić na jakiś eksperymenty tylko nie wiem jak mam sprawdzić czy on jeszcze żyje a jeśli padł to kurcze dlaczego??? Ten jeżowiec to Tripneustes gratilla (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze moge Ci pomoc,a mianowicie sprawc dokladnie czy wysuwa, lub czy wogole rusza nozkami olbikularnymi(tymi mackami)? Pytanie czy masz tam choc jedna zywa skale? Jezeli nie to nie dobrze gdyz jezowce na ogol nie odzywiaja sie glonami zielonymi.Glownym skladnikiem ich diety sa wapienne glony rozowe.. mialem podobny przypadekz moim zwierzakiem.Posiadam teraz diademe wielkosic piesci o iglach 10 cm, super obiekt. Pozdrawiam i wrazie problemow pisz na amd_aqua@tlen.pl

michal


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak: skały w tym akwa jest ok 40% wiec sporo ale niestety

glonów wapiennych nie ma na niej za dużo mój jeżowiec wcinał pełzatke jeśli

chodzi o ruchy nóżkami niestety raczej nie widać :( cos tam sie rusza ale to

chyba od cyrkulacji wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie ma tematu, niestety jeżowca też :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.