Jump to content

Walker

Klubowicz
 • Content count

  4497
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

About Walker

 • Rank
  هیچکس کامل نیست

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  380 w obiegu

Recent Profile Visitors

8311 profile views
 1. Walker

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  @chwialek masz rację. Ale dziś jesteśmy tak naprawdę na starcie pandemi w Polsce - co będzie potem? Jesteś przekonany że wszystkie sklepy to wytrzymają bez klientów, bez dostaw życia? Poza tym robi się coraz cieplej... Oczywiście zakupy przez internet jak najbardziej im pomagają ale "żywy klient" w sklepie jest równie istotny. Ponad to teraz mało kto dziś ma ochotę wydawać kasę na akwarium - większość raczej trzyma kasę przy sobie bo czasy są bardzo nie pewne i pracę czy firmę można stracić w kilka dni/tygodni. A taki sklep ma całkiem spore koszty stałe wystarczy przeliczyć energię elektryczną do utrzymana życia w sklepie - to nie jest mała kasa. Miejmy nadzieję że unikniemy tych wszystkich czarnych scenariuszy przy których likwidacja akwarium będzie najmniejszym problemem.
 2. Walker

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Kiedyś "motorem" tego forum było targowisko dziś coronavirus... Ciekawa ewolucja W temacie się nie wypowiem bo wszędzie jest pełno informacji i specjalistów. Ale myślę że zamiast snucia terori spiskowych przeplatanych politycznymi docinkami wolałbym poczytać np jak na kwarantannie przygotować z domowych produktów pokarm dla naszych podopiecznych, albo jak napisać przyjaznym językiem instrukcję prowadzenia akwarium dla sąsiada / kuzyna czy partnera żeby podczas "niedyspozycji akwarysty" utrzymali nasz zbiornik przy życiu - ma ktoś jakieś pomysły?
 3. Tak i nie. Forum jest olbrzymia skarbnicą wiedzy ale jest też zbiorem śmieci bzdur i mitów - nie każdemu udaje się to prawidłowo rozdzielić. Poza wątkiem Marka inmar (pozdrawiam serdecznie) nie przypominam sobie żeby ktoś uczciwie opisywał szczegółowo swoje przygody. Chodzi oczywiście o opisywanie porażek i błędów a nie samych sukcesów. I podstawa - czyli doświadczenie. Niestety brutalna prawda jest taka że trzeba samemu kilka korali wysłać na wieczną rafę żeby złapać o co tu chodzi bo przecież sukces to suma wszystkich błędów i porażek a ich czytając forum się nie nauczymy. Reasumując jest jak z nauką jazdy samochodem - można się obkuć z przepisów i zasady działania silnika ale przychodzi moment kiedy trzeba usiąść na fotelu kierowcy i wtedy świat wygląda zupełnie inaczej niż w kodeksie drogowym
 4. Walker

  Konstrukcja skalna.

  O fajna skałę polecam zapytać w Salariasie. Robią mega cudeńka pod wymiar
 5. Walker

  Woda deszczowa a filtr ro

  Przeczytałem bardzo uważnie....
 6. Walker

  Woda deszczowa a filtr ro

  W profesjonalnych systemach RO stosuje się lampy UV do wybicia wszystkiego co żyje (bakterie / wirusy) Dlatego cały czas uważam że stworzenie sytemu filtracyjnego do "odzyskiwania" wody z deszczu to słaby pomysł a już napewno nie jest "eko" na czym zależało autorowi wątku. Ale oczywiście nie jest to niemożliwe. A jeśli TDS w beczce z deczkowka pokazuje Ci 009 to chyba czas kupić nowy/lepszy miernik.
 7. Walker

  Woda deszczowa a filtr ro

  Zakładając że współczynnik uzyskania wody jest ok 1/6 przy naprawdę dobrych filtrach to nie jest najlepszy pomysł. Oczywiście możesz zastosować układ zamknięty (takie rozwiązania stosowane są w przemyśle) ale martwiłem bym nie tylko o chemię wody ale też o biologię. Trzeba by było przygotować jakiś konkretny system prefiltrow i serwisowac go naprawdę często. Lepszym rozwiązaniem było by wymyślec zastosowanie dla "odpadu" z RO. Np do mycia/ zmywania/toalety, czy podlewania ogródka. Ponad to w niektórych krajach jak wspomniałem woda z odpadu RO wraca do obiegu.
 8. Walker

  [250] Walker ver.4.0

  Jakoś tam sobie wszystko rośnie
 9. Walker

  Styczeń_2020

 10. Walker

  Zbiornik po latach czy się nada?

  Po takim czasie trzeba by go rozkleic wyczyścić i sklecić od nowa.
 11. witam! jakie jest haslo do dzialu targowiska zyciem >>>>???  

 12. Walker

  zbyt duże ubytki wody

  Tak właśnie działa chłodzenie wiatrakami akwarium. Zwiększając przepływ powietrza nad powierzchnią przyspieszasz parowanie ciepłej wody z powierzchni
 13. Walker

  zbyt duże ubytki wody

  Zwiększając cyrkulację powietrza nad tafla wody czy to w sumpie czy w zbiorniku głównym zwiększysz parowanie
 14. Walker

  zbyt duże ubytki wody

  Jesteś pewny stabilności temperatury? Ja przy trochę większej objętości miałem parowanie na poziomie ok 30l na tydzień. Po tym jak zainstalowałem chłodziarke i mam pełną kontrolę nad temperaturą parowanie spadło do ok 10l na tydzień (latem trochę więcej)
 15. Walker

  Component 1+ 2+ 3+

  Oczywiście że nie. Ta metoda jest policzona tak żebyś nie musiał niczego uzupełniać dodatkowo. W stabilnym zbiorniku lejesz wszystko po równo. Musisz u siebie znaleźć taką równowagę.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.