Jump to content

Walker

Klubowicz
 • Content Count

  4505
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

About Walker

 • Rank
  هیچکس کامل نیست

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  380 w obiegu

Recent Profile Visitors

8739 profile views
 1. Witam, jestem bardziej czytelnikiem tego forum niż autorem, ale podjąłem trudną decyzje  po prawie dwóch latach o likwidacji mojego  500L akwarium i chciałbym wystawić ogłoszenia na sprzedaż całości ale nie mam takiej możliwości na tym forum. Czy jest możliwość abym wystawił takie ogłoszenie. 

 2. Ja teraz kupiłem DD DC300 i jak na razie jestem bardzo zadowolony (mam ja 2 miesiące dopiero)
 3. Nie ma. Generalne nie polecam tej chłodziarki Miałem taką i była po prostu słaba (mało wydajna i głośna) a na dodatek zepsuła się dokładne tydzień po zakończeniu gwarancji.
 4. Sorki nie mogłem się powstrzymać... A tak na serio nie trzeba malować. Będzie Pan zadowolony ;-)
 5. A czemu zakładasz ze to wina odoienacza? Przecież on robi swoją robotę. Jeżeli jesteś pewien że jest ustawiony prawidłowo to szukał bym winy w wodzie nie w odpiwnaczu. Może ślimaki wiosnę poczuły albo wężowidła pokarm dla koralowców jakaś chemia Powodów może być naprawdę sporo.
 6. Walker

  Siporax

  Bzdura... Perhydrol sam z siebie się rozkłada uwalniając tlen. Nie potrzebuje żadnych reakcji ale to nie są takie ilości w jednej chwili żeby Ci rozpalić grilla na metr, ewentualnie puścić małego bąka przy otwieraniu butelki dlatego często butelki są z zaworkiem... Poza tym gdyby produkt był łatwopalny było by to napisane na opakowaniu. Z tego co pamiętam piktogramy są tylko ze jest niebezpieczny dla skóry i lotny ale to na roztworach powyżej 40%
 7. Walker

  Siporax

  Z dala od źródeł ognia? Generalnie dobrze jest się trzymać z dala od ognia ale perhydrol nie jest łatwopalny więc nie ma się co martwić. Natopiast jest piekielnie żrący i tu przede wszystkim trzeba być bardzo ostrożnym pracować w grubych rękawicach (nawet otwieranie butelki) i w ciuchach roboczych. I używać okularów. Dodatkowo trzeba płukać w sporo większym naczyniu ponieważ w pierwszych chwilach pracy wytwarzaja się duże ilości piany. (szczególnie jeżeli siporax pokryty jest gąbkami czy innymi organizmami)
 8. Walker

  Siporax

  Nie wiem jak to teraz wygląda cenowo ale kiedyś dużą ilość siporaxu (i skały) czyściłem w perhydrolu 60%. Skuteczność 101%. Nic nie przerwa.
 9. @chwialek masz rację. Ale dziś jesteśmy tak naprawdę na starcie pandemi w Polsce - co będzie potem? Jesteś przekonany że wszystkie sklepy to wytrzymają bez klientów, bez dostaw życia? Poza tym robi się coraz cieplej... Oczywiście zakupy przez internet jak najbardziej im pomagają ale "żywy klient" w sklepie jest równie istotny. Ponad to teraz mało kto dziś ma ochotę wydawać kasę na akwarium - większość raczej trzyma kasę przy sobie bo czasy są bardzo nie pewne i pracę czy firmę można stracić w kilka dni/tygodni. A taki sklep ma całkiem spore koszty stałe wystarczy przeliczyć energię elektryczną do utrzymana życia w sklepie - to nie jest mała kasa. Miejmy nadzieję że unikniemy tych wszystkich czarnych scenariuszy przy których likwidacja akwarium będzie najmniejszym problemem.
 10. Kiedyś "motorem" tego forum było targowisko dziś coronavirus... Ciekawa ewolucja W temacie się nie wypowiem bo wszędzie jest pełno informacji i specjalistów. Ale myślę że zamiast snucia terori spiskowych przeplatanych politycznymi docinkami wolałbym poczytać np jak na kwarantannie przygotować z domowych produktów pokarm dla naszych podopiecznych, albo jak napisać przyjaznym językiem instrukcję prowadzenia akwarium dla sąsiada / kuzyna czy partnera żeby podczas "niedyspozycji akwarysty" utrzymali nasz zbiornik przy życiu - ma ktoś jakieś pomysły?
 11. Tak i nie. Forum jest olbrzymia skarbnicą wiedzy ale jest też zbiorem śmieci bzdur i mitów - nie każdemu udaje się to prawidłowo rozdzielić. Poza wątkiem Marka inmar (pozdrawiam serdecznie) nie przypominam sobie żeby ktoś uczciwie opisywał szczegółowo swoje przygody. Chodzi oczywiście o opisywanie porażek i błędów a nie samych sukcesów. I podstawa - czyli doświadczenie. Niestety brutalna prawda jest taka że trzeba samemu kilka korali wysłać na wieczną rafę żeby złapać o co tu chodzi bo przecież sukces to suma wszystkich błędów i porażek a ich czytając forum się nie nauczymy. Reasumując jest jak z nauką jazdy samochodem - można się obkuć z przepisów i zasady działania silnika ale przychodzi moment kiedy trzeba usiąść na fotelu kierowcy i wtedy świat wygląda zupełnie inaczej niż w kodeksie drogowym
 12. O fajna skałę polecam zapytać w Salariasie. Robią mega cudeńka pod wymiar
 13. Przeczytałem bardzo uważnie....
 14. W profesjonalnych systemach RO stosuje się lampy UV do wybicia wszystkiego co żyje (bakterie / wirusy) Dlatego cały czas uważam że stworzenie sytemu filtracyjnego do "odzyskiwania" wody z deszczu to słaby pomysł a już napewno nie jest "eko" na czym zależało autorowi wątku. Ale oczywiście nie jest to niemożliwe. A jeśli TDS w beczce z deczkowka pokazuje Ci 009 to chyba czas kupić nowy/lepszy miernik.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.