Skocz do zawartości
adamus_23_as

zaginiony pteropogon

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie wiedziałem gdzie napisac.... napiusałem tu...

tydzień temu kupiłem między innymi parkę pteropogonów.. jedna z rybek zaginęła... i mam przez to dwa problemy.

Kompletnie zdemolowałem akwa w poszukiwaniu rybki. cała skała wędrowała z miejsca na miejsce aż w końcu z akwa do wiedra i w kółko.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że mimo takich poszukiwań ryba się nie znalazła!! nie wiem co się stało. akwa całe zdemolowane , piasek przetrzepany skała poprzewracana, aż się boję jutro obudzic i zajrzec do akwa. korale i ryby pewnie to odczują :banghead w akwa zrobiło mi się kompletne mleko.. nic nie widac. wszystko powkładałem do środka i czekam do rana....

i teraz tak. Szukac dalej tej ryby???? czy system sobie poradzi z rozkładem pteropogona(nadziei już nie mam)???

Czeka mnie ponowne układanie skały, zrobic to na gorąco czy poczekac aż odpieniacz i resztki systemu trochę się ustabilizują...


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w zbiorniku coś co mogło go zjeść lub poparzyć i pochłonąć to to bym obstawiał. Obejrzyj też akwa do wkoło czy nie wyskoczył i w ostatnich pląsach nie wskoczył w zakamarek. Jeśli po wnikliwych poszukiwaniach go nie ma to już pewnie go nie znajdziesz - daj żyć reszcie systemu i ustaw wszystko tak jak być powinno a natura się zajmie ewentualnymi szczątkami rybki - oczywiście z widocznymi skutkami w stanie baniaka. Zrób to na gorąco.

Np. mój bipartitus punktualnie o godzinie 10:15 wstaje i o 20:30 kładzie się spać niezależnie od stanu cyklu oświetlenia czy tego że inne ryby nadal pływają i się bawią - co najważniejsze widzę jak wpływa w skałę ale nie mam pojęcia gdzie się zagrzebuje. Gdybym o 9:00 rano następnego dnia po zakupie z paniki zaczął robić raban bo go nie ma to zrujnował bym akwarium i ręce. Po prostu może zawieruszył się na jakiś czas ale jak już akwa rozbroiłeś i go nie ma to daj spokój z dalszymi poszukiwaniami (to tylko moje zdanie i nie wiem czy słusznie wygłoszone).

Pozdro


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie również nie ma sensu przewracać akwarium do góry nogami.

masz dość duży system, który powinien sobie poradzić z jedną padniętą rybą.

Nie ma się co chwalić - ale mi zniknęła nie jedna ryba, a akwa dużo mniejsze i jakoś funkcjonuje.

Kontroluj parametry i miej baczenie na akwarium - powinno być dobrze.

Fakt faktem dziwna sprawa, że nie możesz ryby znaleźć, pomyśl co mogłoby ją upolować / gdzie za szafką może leżeć.

ps. patrzyłeś do komina ;p ?


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdź komin (u mnie 2 x babki i 2 x błazny zwiedzały komin a że woda tam faluje to ciężko dostrzec)

i chyba bez sensu całe akwa rozwalać żeby znaleźć trupka rybki, bardziej chyba zaszkodziłeś tą rozwałką niż rybka o ile padła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja nauczyłem się raz. Padła mi Zebrasoma Flavescens, żeby ją znaleźć podobnie jak Ty przerzuciłem całą skałę i zestresowałem resztę obsady. Po 12h błazenki i Ctenochaetus Strigosus dostały ospy. Błazenki wyleczyłem ale Strigosus po 48h odpłynął na wieczną rafę.

Później padła mi babka (dostałem do odratowania - była już strasznym stanie) a ostatnio Gramma Loreto. Nic nie robiłem a parametry i reszta obsady nie odczuły tego faktu. Jeżeli masz krewetki czyszczące, wężowidła, ślimaki lub krewetkę boksującą to nie masz się co martwić o jedną padniętą rybę. Oczywiście przydaje się dobry odpieniacz. Na Twoim miejscu podał bym rybom jedzonko z czosnkiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.