Skocz do zawartości
tomasz

Fuji Purple led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że strugam dużą lampę Led - chciałbym zupełnie zrezygnować z T5, ale co z kolorem Purple? Próbował ktoś zastąpić ją diodami?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma diód mocy o zakresie widma odpowiadającego Fiji Purple - świetlówka ma "pik" w 440nm i 670nm jednocześnie. IMHO LED + T5 to zdecydowanie lepsze niż same LEDy, choć można próbować "porzeźbić" na PowerLED Cree Royal Blue XR-E (440-465nm) i czerwonych XR-C (620-630nm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam 80 szt. Cree Royal Blue. Ile mniej więcej próbować czerwonych?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Proporcje niebieski-czerwony w T5 są podobne, ale dla Cree Royal Blue nie mierzy się jasności w lumenach tylko moc wypromieniowaną w miliwatach, jako, że ich światło jest z pogranicza widzialnego i niesie dużą ilość energii właśnie. Natomiast czerwone XR-C przy 350mA dają 46 lumenów. Chyba spróbowałbym dać 1 czerwoną na 4 niebieskie. W końcu zawsze można dołożyć :bump1 Problemem jedynie będzie zasilanie, bo czerwone potrzebują 350mA, RoyalBlue optymalnie chodzą powyżej 750mA do 1000mA, a białe im wyżej, tym "zimnejsza" barwa biała - ideałem byłoby napędzać je 1500mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze 1 do 4 to dobry stosunek jak zmniejszysz np 1 do 2 to bedziesz mial rozowo :/ widzialem u kol akwa na samym bialym i fiju t5 to normalnie odrzucalo mnie. nic nie fluoryzowalo a wszystko oprocz koloru zielonego zlewalo sie w jedna mase :/ fuuu


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.