Skocz do zawartości
marcin4483

Goniopora stokesi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do bardziej doświadczonych. Gdzie najlepiej jej będzie, w której partii akwarium? cyrkulacja raczej mniejsza, a oświetlenie?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim zbiorniku stała na piasku, 50 cm. od świetlówek 8 x 54W i jej pasowało. Nie wiem jak w nowym pod Ledami się odnajdzie, ale na razie żyje i się pompuje.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku i jak tam goniopory pod ledami ?? Jakieś nowe spostrzeżenia?? Jak cyrkulacja - zmniejszyłeś ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pod ledami stoi na piachu jakies 80 cm od lampy i jest ok


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goniopory pod ledami mają się świetnie. Cyrkulacja w baniaku ~40 x objętość. Coś widac tutaj:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=33620&d=75

To te czerwone i zielone plamy na piasku w środku akwa.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa wys 60, pod ledami. Niebawem bedzie metis crp. Cyrkulacja 2x vortech mp40. Moja goniopora nie pompuje sie od dobrych kilku miesięcy! Albo jest wklesla, albo rozwija sie na tyle, ze kwiatki minimalnie dosłownie wystają ponad tkankę. Co zmienić? Co dodawać? Stoi na centralnej skalce, 10cm nad piachem, cyrkulacja zmienna ale średnia...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ma jednak za małą cyrkujację? Karmisz ją czymś?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ja prosto po dostawie. Na początku była super napompowana, nie karmie ja niczym... Podawać pipeta reefpearls? Kropluje do akwa koralfluid z JBL i AA KZ.

Cyrkulacja- raczej większa?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO goniopory to dosc kaprysne korale, niektore egzemplarze lubia mocniejsza cyrkulacje, inne jej nie znoszą. Spróbuj ją przestawic i zobacz jak po pewnym czasie na to zareaguje. Karmic nie musisz koniecznie bezposrednio samego korala, jesli ogolnie karmisz korale, ale na pewno nie zaszkodzi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem niedawno artykuł, gdzie autor dzieli się swoimi spostrzeżeniami odnośnie hodowli goniopor. Co mi utkwiło w pamięci- korale te zazwyczaj dobrze się aklimatyzują, ładnie się pompują, przyrastają nawet i w momencie kiedy zaczynamy już być szczęśliwi, że udało nam się go utrzymać (po około pół roku) z koralem zaczynają się problemy i umiera. Autor oprócz już wymienionych w temacie przyczyn (średnia do małej cyrkulacja, pokarm, suplementacja witamin i aminokwasów) zaleca podawanie żelaza i molimbdenu co bardzo zwiększa przeżywalność. Niestety artykuł został usunięty ze strony internetowej i nie mam do niego dostępu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczkoda, że nie ma już tego artykułu, bo moja goniopora też zaczyna ostatnio kaprysić ;/

Czy pokarm PhytoPlex firmy KentMarine jest odpowiedni dla goniopor?


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj Tutaj

A plankton jak najbardziej :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.