Skocz do zawartości
rekin

Wysoki poziom NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Cz wysyp glonów w dojrzewającym zbiorniku może powodować podwyższony NO3 pow 100 mg/l ???

NO2 jest poniżej 0,1 mg/l

Czy w tym wypadku podmienić część wody czy nie panikować???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytać ??

jak dopiero co wsadziłeś skałę i masz wysyp glonów to testy sobie daruj i przez pierwsze 2-4 tygodnie po prostu obserwuj (kwestia skąd masz skałę, wodę itd)

NO3 ponad 100 to norma na początku (przynajniej u mnie tak było) a teraz mam około 5 i w zasadzie nie robiłem nic

wody nie podmieniaj bo tylko glonom papu dostarczysz - hehe różne szkoły :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz na mokro to znaczy???

#320123 MiQ :

poczytać ??

jak dopiero co wsadziłeś skałę i masz wysyp glonów to testy sobie daruj i przez pierwsze 2-4 tygodnie po prostu obserwuj (kwestia skąd masz skałę, wodę itd)

NO3 ponad 100 to norma na początku (przynajniej u mnie tak było) a teraz mam około 5 i w zasadzie nie robiłem nic

wody nie podmieniaj bo tylko glonom papu dostarczysz - hehe różne szkoły :bump1

Skała z frachtu, woda swoja RO-DI jeszcze dwa dni temu NO3 było na poziomie poniżej 10 a od 2 dni taki skok.

Czyli na razie żadnych podmian wody???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, ale moim zdaniem na logikę podmianą zbijesz no. Odpieniacz na mokro to znaczy że poziom wody w odpieniaczu jest wysoki i co za tym idzie piana ma mało czasu na osuszenie - dobry sposób na pozbywanie się no3 ale uważaj żeby nie wyjałowić wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie robiłem żadnych podmian przez 2-3 miesiące jak się akwa stabilizowało

w innym wątku napisałes że skałę wsadziłeś 4 dni temu, więc teraz akurat oddaje co ma w sobie, pozdychało co mogło.

tak jak pisałem, daruj sobie testy i czekaj, jak glony zaczną padać (za miesiąc pewnie) można pomyśleć o testach i jakimś glonożercy (najlepiej byłby pokolec, ale potem inne ciekawe ryby może być ciężko wsadzić i nie piszesz ile masz litrów)

ale na serio zaczął byś czytać forum, bo wszystko już było z 10 razy

jeszcze długa droga przed tobą

a odpieniacz na mokro tzn żeby robił mokrą pianę czyli żeby w kubku zbierała się woda - kwestia jaki masz odpieniacz i jaką ma regulację (o ile ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie podmianami nie zbijesz no3, jedynie pogorszysz sprawe jak pisze MIQ, więc podmiany sobie daruj i czekaj.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dając rady lepiej być pewnym swoich rad popartymi osobistą praktyką, a nie tylko teoria. Jak to się mówi czasami "milczenie jest złotem". Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320150 luft :

Dając rady lepiej być pewnym swoich rad popartymi osobistą praktyką, a nie tylko teoria. Jak to się mówi czasami "milczenie jest złotem". Pozdrawiam

Dokładnie:)

Pozdro


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to zbiornik tylko 80l więc mały, na razie nie chce większego gdyż jakby poszło coś nie tak to straty nie będą duże.

Co do testów to faktycznie może podszedłem zbyt ambitnie i robiłem je codziennie. Odpieniacz mam wyłączony na stałe, na razie nie będę robił nic do momentu gdy glony nie będą w odwrocie tak będzie najlepiej :bump1


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz odpieniacz ustaw na mokro zaopatrz się w jakiś odmulacz co parę dni odsysaj nim albo nawet samą rurką syf z dna który wyleci ze skały a za miesiąc zrób testy i będziesz już na 100 % zadowolony a i cyrkulacją przedmuchuj skały co jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie czemu odpieniacz masz wyłączony ? raczej powinien działać non-stop i to na mokro właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi podmianami? Oczywiście że podmieniać, to najlepszy sposób na "rozcieńczenie" syfu w baniaku, chodzi tylko o to żeby nie robić ich na bogatej soli. Podmiany, bakterie, odpieniacz i czas - to sposób na dojrzewanie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę o dojrzewaniu zbiornika to pomoże ci bardzo oraz przygotuje na przyszłość poza tym jeszcze polecam posiąść wiedzę na temat rudnych rodzajów filtracji nawet tych których nie posiadasz to pomoże ci zrozumieć bardziej zmiany zachodzące w twoim zbiorniku. Natomiast reszta wątków na temat cyrkulacji czy oświetlenia też ci się może przydać z powodu wpływu jaki mają na glony, korale czy parametry. Także zacznij sporo czytać wieczorami przy piwku a na pewno akwarystyka morska będzie cię zadziwiać mniej.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.