Skocz do zawartości
Graber

Krzaki na programatorze ReefMax :| POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem natury elektronicznej... Programator w moim RM pokazuje cyklicznie temperaturę i godzinę... Od wczoraj zaobserwowałem takie wskazania... godzina prawidłowa... temperatura prawidłowa (tak powiedzmy 10 cykli wyświetlonych pomyślnie) potem wyświetlenie |00.9 st.| |41.5 st.| |r 9.5 st.| |r 35.0 st.| (w ramkach wyświetlane temperatury) zauważyłem również, że wentylator (ten przy koszach filtracyjnych sam się aktywuje :/ na wyświetlaczu kropka miga szybko (wiatrak chodzi szybko) jak miga wolno to wiatrak również chodzi wolno... Pomocy!!!:bump1


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy macie wersje pokrywy z opcją reset ?

Jak nie to musicie rozkręcić obudowę, zresetować sterownik i będzie ok. :bump1

Ja jak przegrzałem sterownik tzn. na pokrywie zostawiłem kos i obudowa się nagrzała do takiej temperatury ze nie mogłem jej dotknąć.

Na wyświetlaczu pojawiały się cuda... wyłączenie z prądy nic nie dało ale reset przywrócił wszystko do ładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPRYTny gdzie ten guzik RESET powinien się znajdować gdyby miał tą funkcję?


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad przyciskiem od wentylatora.

dscn9964.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:banghead nie ma :/ dużo roboty z rozkręcaniem?

ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut?? Twoja kobita to może zrobić :bump1 banalnie proste...

Jak już rozkręcisz całość i masz malutkie wiertełko + jakąś wiertarkę/wkrętarkę zrób sobie dziurkę w miejscu jak u mnie to będziesz miał na przyszłość problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś mały poradnik od czego zacząć? 8)

Wyjąć świetlówki i odbłyśnik i od dołu go łajdaka podejść? :googleye

korzystamy z opcji "edytuj"

i scalamy posty,

pkt. 6 Regulaminu


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałeś kiedyś puzzle bez instrukcji? To z tym jest podobnie tylko na odwrót :googleye

A jak poważnie to od spodu wszystko rozkręcasz i wyjmujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GiT wielkie dzięki! :kapelusz Już się zabieram za nikczemne ustrojstwo :googleye


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Jak możesz to zrób od razu foto relację, będzie na przyszłość dla innych. :waving

ps.

#320233 Graber :

Już się zabieram za nikczemne ustrojstwo :o

Jak coś nie wyjdzie no na targowisku napiszesz "Kupię pokrywę do RM" :googleye Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznie ze zdejmowaniem świetlówek? :googleye RESET wykonać na zasilaniu rozumiem?


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na włączonym zasilaniu, a co do świetlówek możesz pominąć ten punkt w swoim opisie. :googleye

Najlepiej załóż nowy temat np. Reset sterownika w starszych wersjach RM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kable do tej pokrywy pod odbłyśnikiem są strasznie krótkie (chodzi mi o kable do oprawek świetlówki i lipa z dojściem :/


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przekombinowałeś.

Otwierasz pokrywę, szukasz otworu w odbłyśniku na wysokości panelu sterowania, odkręcasz wkręt i wypychasz panel do góry - i już masz dojście do sterowania. Nie odkręcasz odbłyśnika, chyba nawet świetlówek nie trzeba wyjmować.

Jeśli masz starszą wersję pokrywy, to może nie być przycisku reset - wtedy bodajże wtyczkę sterownika się wypina na chwilę i już. A jak nie pomoże -> niech wykaże się serwis.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma RESET :banghead co teraz?

Zastanawiam się czy nie wypiąć taśmy zasilającej podczas pracy... może to coś da...

@Graber, kolejny raz przypomnam Ci,

tu nie piszemy jak na gg,

jeżeli coś Ci się przypomni po czterech minutach od napisania postu,

to mamy opcję "edytuj"

-pkt. 6 Regulaminu


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak! Ja guzika RESET nie posiadam ale... znalazłem sposób :waving robimy tak jak mówił Kapuchy następnie podpinamy zasilanie wypinamy wtyczkę zasilającą programatora/wyświetlacza jak kto woli... wypinamy wtyczkę 230V z gniazdka i wkładamy podpinamy programator tą małą wtyczką i...? No właśnie... godzina zapamiętana, temperatura 0.00 *C po 2-3 sekundach aktualny odczyt temperatury, wiatrak się nie zawiesza ani guzik, który służył do jego aktywacji... generalnie jedna śrubka, mały płaski śrubokręt (bez żadnego wyciągania świetlówek i odbłyśnika :googleye fotorelacja będzie opracowana jutro lub dzisiaj wieczorem. Brak czasu :/ Pozdrawiam i dzięki za pomoc!!!

Kolejny problem, nie działają dwie świetlówki :/ górna i dolna, środkowa ok. Są jakieś startery do świetlówek? Może poszły przy wypięciu tej wtyczki? :| :cursin


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graber

Ja miałem podobny problem. Najpierw zaczęły pojawiać się krzaki na wyświetlaczu. Najgorsze, że wiatrak zaczął od tego wariować. Rozwiązałem ten problem przez... odłczenie wiatraka :googleye

Następnie (chyba po tygodniu) przestała świecić jedna świetlówka. Rozwiązałem ten problem przez... wywalenie elektronicznego statecznika. Przy okazji zakupiłem i zamontowałem statecznik elektroniczny 2*24W T5 i teraz mam 4 świetlówki. Po tym zabiegu na wyświetlaczu wszystko chodziło normalnie (myślałem, że walnięty statecznik rozrabiał ale...)

Dzisiaj znowu na wyświetlaczu pojawiły się krzaki z temperaturą. Wspomniany reset nic nie dał :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może starszyzna (w stażu oczywiście :o) pomoże...

Problem usunięty!! Jak wkładałem świetlówki to tak jakbym je za bardzo przekręcił, powoli powoli przesuwałem świetlówki w oprawkach aż do zapalenia. Sorry za drakę :googleye Wszystko trybi jak trzeba! Dziękuje wszystkim za pomoc! Będzie fotorelacja!

DUPAAA! Nie chwal dnia przed zachodem słońca! Znowu kibel się robi z programatorem 2 godziny spokoju były...

Rozmawiałem telefonicznie z serwisantem Aquael'a. W programatorach bez guzika RESET odpina się taśmę podczas pracy urządzenia i podpina ponownie... Z ciekawości teraz się zapytam posiadaczy "RESETOWYCH" programatorów... Po wciśnięciu RESET kasuje się Wam wszystko łącznie z godziną i ustawieniami świetlówek?

Fotki rozebranego programatora... ja nie widzę żadnego guzika RESET więc tylko metoda odpinania taśmy, ale zauważyłem że na 10'cio pinowej taśmie, 1 pin (mniej więcej środkowy :waving) jest ucięty... nie wiem czy to fabrycznie czy nie :/ jak macie u siebie? Proszę również o odpowiedzi jak macie z tymi ustawieniami po resecie (czy jakiekolwiek pozostają czy nie) Wielkie dzięki z góry!! Sorry za jakość fotek!

kolejny raz -> pkt. 6 Regulaminu


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ewidentnie jest programator uszkodzony...

RM masz używanego czy nowego?? napisz do producenta ile kosztuje nowy programator lub czy naprawią ten Twój gdy im go wyślesz...

Serwis jest na prawdę konkretny i nie robi problemu...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spitoliła się u mnie jedna świetlówka (statecznik), to w bonusie miałem identyczne wariacje w temacie temperatury - głupoty na wyświetlaczu i szaleństwa wiatraka. Czyli niekoniecznie musi być walnięty sam sterownik (mojego nie wymienili), a za to jakiś inny podzespół w pokrywie. Wtedy niestety zostaje wysyłka całej góry...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320421 Warszawiak :

Dla mnie to ewidentnie jest programator uszkodzony...

RM masz używanego czy nowego?? napisz do producenta ile kosztuje nowy programator lub czy naprawią ten Twój gdy im go wyślesz...

Serwis jest na prawdę konkretny i nie robi problemu...

pewnie nie opłaca się naprawiać i wymieniają na nowy - drożej wyjdzie wysyłka i sprawdzanie co jest popsute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o sprawdzenie co jest popsute tylko o to że by to naprawili i za ile... co jest popsute to każdy elektronik od telewizorów to sprawdzi.. :googleye


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.