Skocz do zawartości
TDS

Ktory z odpieniaczy do 1000l

Rekomendowane odpowiedzi

ATI lub ATI a najlepiej kup ATI

ps. koniecznie power cone relacja cena - wydajność nie do pobicia !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheheeh , to ja powiem tak:

Skoro u mnie chodzi i nie narzekam , to ja powiem Tobie tak , POKAŻ SWÓJ ZBIORNIK !!!!

I wypowiedzą się wszyscy , czy faktycznie jest powód do narzekania czy nie ma :D.

Oczywiście nie piszę tego złośliwie , bo przecież podstawa to w jakim zbiorniku ma chodzić ten odpieniacz ? Czy ma być sporo ryb , czy może mają być ryby i sps , a może itd......

Gdzieś widziałem opis Deltec 1004 i w mojej ocenie jest to najlepszy i najwłaściwszy wybór :D a dlaczego ? Bo o ile mnie pamięć nie myli , to są w nim trzy bądź cztery pompy i masz możliwość regulacji , woda się popsuła to sruuu odpalam cztery pompy i pozamiatane :D.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal jeżeli to mój zbiornik chcesz obejrzeć to proszę bardzo - http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26257&d=45 - mieszany baniak spsy i lpsy, kilka miekkich plus jakieś 30 ryb w tym naso 35 cm, zebrasomy dwie jedna veli 25 cm druga scopas 18 , hepathus 18 cm, sohal 15 - 20 cm, chelmon 10 -15 cm i masa maluchów ... na tym "gównianym" AM no3 - pomiedzy 2 a 5 (jbl), po4 0.07 (hanka) .... na resztę parametrów odpieniacz ma mniejszy wpływ ale są ok (reaktor, mieszacz, kulki, absorbery) ... co do sprzętu delteca poprzedni zbiornik był oparty na kilku wytworach delteca i powiem krótko za drogo i bez tej zauważalnej przewagi wynikającej rzekomo z ceny ... i zeby nie być źle zrozumianym cena to jedna z ostatnich rzeczy jaką brałem pod uwagę urządzając zbiornik


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matejoz to nie jest atak na Ciebie , nie odbieraj tego tak emocjonalnie , czy ja gdzieś napisałem , że AM to gówniany odpieniacz , a Twój zbiornik jest be ? Chodzi mi ogólnie o stwierdzenia u mnie JEST OK I NIE NARZEKAM , dużo jest takich wypowiedzi na forum , które nie mają odzwierciedlenia w zbiornikach i tyle.

Zbiornik masz ładny :D , co do odpieniaczy Delteca to powiem tak AP1004 można na allegro kupić w tej chwili za 800 pln , więc nie jest aż tak źle :D i za taką kasę nie kupisz obecnie nic lepszego , pomijam , że gościu chce go sprzedać bez pomp.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal to nie emocje ale właśnie dlatego dałem link do swojej bańki (z małym opisem - obsada) co by pytający mógł się przekonać jak to wygląda ..... a irytuja mnie wypowiedzi "to i to rządzi" albo "to i to szajs" bez jakiegokolwiek uzasadnienia (vide post np MiQ`a - twój nie podpada pod tą kategorię :D) ... ps jak dorzucisz pompy to nie będzie już taki atrakcyjny


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matejoz chyba zapomniales co to jest metoda usuwania fosforanow z wody poprzez stracanie za pomoca CaOH2. tylko ze u Ciebie ze po4 jest stracane gdzies na dno zbiornika i sumpa, stad masz tak nierealnie czysta wode (wzgledem obsady). Cale Po4 masz gdzies zwiazane i odlozone, bo na pewno nie usuniete z systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten deltec z allegro to nie dość, że bez pomp to jeszcze od Pana "rikardo" ; a pisano o tym Panu nawet, że duch albo co..., ale komentarze ma same dobre, 1 negatyw...

może coś w tym jest???

a ten link do octopusa: http://allegro.pl/octopus-odpieniacz-nw-220-6540-warszawa-i1433057857.html


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326693 dante-81 :

ten deltec z allegro to nie dość, że bez pomp to jeszcze od Pana "rikardo" ; a pisano o tym Panu nawet, że duch albo co..., ale komentarze ma same dobre, 1 negatyw...

może coś w tym jest???

A co to za różnica od kogo on jest ? Jeśli produkt jest zgodny z opisem a cena 800 pln jest ok , to nad czym się zastanawiać. Nowy sprzęt Deltec AP 1004 - 7628 pln

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal ja się z Tobą zgadzam, ale do tej pory nikt mi nie powiedział czy nie zbyt silny to po pierwsze, po drugie - jak to taka okazja, to dlaczego nikt nie licytuje??? on go wystawia chyba już drugi raz..., a "od kogo", bo nie ma opcji "wysyłka" zauważ, a gościu jest z Milicza, czyli 343 km w jedną stronę od mojego domeczku...

możesz looknąć ten link octopusa z powyższego postu???


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, wchodzi do produkcji ATI Powercone 250i (i-intelligent). Ze zmian o których wiem, to ma mieć regulowaną moc pompy(!) na zasilaczu i zastąpiony tłumik szmerów miernikiem zasysanego powietrza.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult ... ble,ble,ble - słyszałem tą teorię wiele razy tylko jeszcze nigdy nie widziałem jej skutków (i nikt z jej głosicieli jakoś też tego nie widział) u nikogo kto stosuje wodę wapienną a znam blisko 20 osób które ją stosują od wielu lat (w tym kilka osób z zagranicy) ... ps żeby się coś mogło strącać to musi mieć co się strącać (vide absorber i kulki) ... pozdrawiam zimnym porankiem


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Darku, konkretna odpowiedź :kapelusz

czyli czekam na power cone 250i

dzięki wszystkim jeszcze raz :D


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matejoz to nie jest teoria tylko metoda uzywana aktualnie w oczyszczalniach sciekow. produktem ubocznym jest szlam, ktory sie osadza w osadniku. a Ty masz osadnik, ktory wyprozniasz co jakis czas? nie! wiec praw fizyki (i chemii) nie oszukasz. wylacz mieszacz na tydzien i zobacz co sie bedzie dzialo z PO4. masz końska obsade chlopie a poziom PO4 maly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult też używam mieszacza wapna :D , przed podłączeniem miksera nie miałem problemów z PO4 i nie mam ich nadal , na chemii się nie znam , ale staram się pogłębiać moją wiedzę jak tylko mogę i gdzieś wyczytałem , że:

Fosforany są wytrącane z wody tylko przy wysokim PH , czy to jest prawda ,tego nie wiem , ale podobno z powrotem fosforany są uwalniane do wody gdy ph spada poniżej 7,7 , a co w przypadku gdy ph maksymalnie jest 7,7 ?

Mam nadzieję , że nic nie pokręciłem , nie mogę znaleźć teraz źrodła z którego to wyczytałem.

Jednak metoda jak każda niesie za sobą jakieś ryzyko.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal,

jesli ph nie bedzie nisko to nic sie nie stanie poza tym, ze kiedys, przy zerowych parametrach, moga ze skaly wyrastac glony. One beda PO4 czerpac wlasnie z podloza, nie z wody. Juz od dawna nie kupuje sie uzywanej, zywej skaly od kogos, kto dozowal wapno w ten sposob.

Tu nawet nie ma dyskusji, bo Kidult ma racje. Czy w tych zbiornikach kiedys nastapi krach w postaci wysypow glonow to inna bajka.

PO4 jest wytracane i wchlaniane przez skale i piach - na 100%. Wydaje mi sie, ze to zupelnie nie jest wazne, ze jest znanych 20 zbiornikow, ktore sa piekne i inne takie. Kiedys tylko ten sposob byl znany na sprowadzanie PO4 w dol, ale sie tego PO4 w ten sposob ze zbiornika nie wyprowadza, no bo jak, ulatnia sie?

Mysle, ze taka dyskusja na przekrzykiwanie sie, nie ma sensu. Nie zawsze musze zgodzic sie z Kidultem, ale tu jest oblatany.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzał ktoś z was "wybuch" takiej bomby spowodowanej stosowaniem wody wapiennej? ... poprosze o jeden udokumentowany (z naciskiem na to słowo) przykład ... zupełnie pomineliście też stosowanie absorberów i kuleczek (mniejsza z tym:) ... Stani piszesz ze zupełnie nie jest ważne że są piękne (i stabilne od kilku lat) zbiorniki oparte na tej metodzie (no nie tylko na niej) to podaj inne kryterium wg którego oceniasz zbiorniki - po parametrach wody?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy tu o zagrozeniach a nie o tym, co jest teraz. Chodzi o buforowe zalety skaly i piachu.

Zbiorniki oceniam, gdy postoja 10 lat. Jestem pewien, ze te o ktorych mowisz by mi sie tez spodobaly.

Poruszylismy stary jak swiat problem, ze w tej metodzie nie pozbywasz sie PO4 ze zbiornika, tylko go odkladasz w dekoracji.

To PO4 nie jest wykazywane w testach i jesli ktos moze z tym spokojnie spac, to przeciez nie bedziemy go budzic. Co mnie to obchodzi ? :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to już nie bardzo na ten temat, ale faktycznie z punktu widzenia fizyczno-chemicznego KIDULT ma rację..., łatwo takie rzeczy sprawdzić w akwa słodkowodnym - nawet z dużą ilością roślin i regularnym używaniu odmulacza, który zbiera z dna wszelkie większe syfki, a wystarcze, że włożysz rękę i zruszysz żwir, a zobaczysz ile wspomnianego szlamu jeszcze zostało..., a w akwa morskim dochodzi chłonna skała, którą nie ma jak zmusić żeby pokazała co tam gnieździ w sobie, do puty do póki sama tego nie zrobi..., to taki osadnik bez możliwości mechanicznego wyczyszczenia...

oczywiście jako słonowodny akwarysta dopiero raczkuję, czy też jeszcze nawet nie i jak coś można mnie łajać, ale po mojemu właśnie tak sprawa wygląda....

ufff...

ale się napisałem; idę po piwo...

:kapelusz


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zbiornik ma 10 lat to już ma syndrom "starego zbiornika" i trzeba mu dodać świeżej krwi (to wcale nie jest żart).... wymienia się wtedy stopniowo wiekszą cześć skały, całość podłoża itd .... obym nie doczekał w takim razie końca :D .... pozdrawiam interlokutorów


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326316 jjablonski :

Oj chyba nie :clowning w każdym razie to bydle nieźle pracuje.

Może ktoś ma T5000 Twin?

Mam kilka takich odpieniaczy i jestem z nich zadowolony.

Plusy: wielkość komory odpieniacza, dwie pompy, duży kubek, zaworek do spuszczania wody, dość prosta jak na AM regulacja :D

Minusy: Na odpowietrzniki przy wylocie wody warto założyć wężyki do ~ połowy wysokości kubka. Bez wężyków po restarcie odpieniacza może uciec tędy trochę wody, a jeśli wstawimy zbyt długie to mogą się zgiąć i zadziałać jak automatyczny system wylewania wody :outtahere W codziennej eksploatacji odpieniacz nie sprawia problemów.


14 m3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję do podobnego litrażu użyć Hydor Performer 2250, jest niby do 2-3 tys. l wiec powinien ogarnąć, cena dobra (około 2k pln) jest to "kopia" delteca z pompami hydora (tak przynajmniej wizualnie wygląda i rozwiązania podobne) a porównując z AP-702 który obsługuje u mnie 2000 l - powinien dać radę (podobna konstrukcja, mniejsza rura reakcyjna i kubeł). Sprzęt już jest w moim posiadaniu i test trwa (w baniaku kolegi) wiec dokładniej wypowiem się po jakimś czasie, ale konstrukcja i wykonanie (wykonanie first class -made in china - CNC) pozwalają stwierdzić że to będzie bardzo dobry sprzęt pod względem wydajność/cena. Jedyny minus jaki zauważyliśmy to - tak jak w poprzednich modelach Hydora dosyć mała średnica dolotu - ok 18mm -co raczej uniemożliwi skorzystanie z dobrodziejstwa zasilania ze spływu. Poza tym odpieniacz naprawdę wzorowo wykonany i cichy (w porównaniu do AP-702)

pozdrawiam


coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.