Skocz do zawartości
Iceberg

Red Sea attack...

Rekomendowane odpowiedzi

...Witam...wczoraj bylem w sklepie akwarystycznym i uwage ma przyklula gama produktow red sea...juz z daleka rzucaly sie w oczy,piekne kolorowe opakowania,przystepne ceny...pomyslalem ze znow nowy kit by doic klientow...ale wzialem broszurke pt. "Reef care program coplet by red sea",usiadlem kolo vivarium ze staryj jaszczurem siadzacym na jeszcze starszym drzewie i zaczalem czytac...musze przyznac ze zrobilo to na mnie wrazenie,spowodowalo tez zamet w glowie...Program ten proponuje prowadzenie akwarium z dokladnym panowaniem nad jego chemia...pierwszy raz dostrzeglem kogos,kto mowi ze zawartosc potasu,jodu,metalu nie tylko musi byc taka i taka ale by nie byc goloslownym sprzedaje tez testy w zestawie nad dokladna kontrola...juz slyszalem ze nowy test red sea na PO4 jest tak dokladny jak sposob elektroniczny...Pierwszy raz tez uwidzialem ze ktos otwarcie mowi o vodka method,VSV,denitratorach,ich sposobie uzycia,zaletach i wadach...NO3PO4X to ich odpowiednik np.vodki czy VSV...Spodobalo mnie sie ze firma nie generalizuje i podaje parametry zupelnie odmienne dla tylko miekkich,tylko LPSow,SPSow,zbiornikow z paroletnim stazem i zbiornikow starych...Daja tez nam wybor co chcemy osiagnac,czy to przyrost alg czy ich wyniszczenie,podniesienie PO4,zbicie go,jego ilosc w stosunku do NO3...Pisza tez otwarcie ze mozemy wymusic bardzo szybki przyrost,wybarwienie ale ostrzegaja ze takie zabawy zazwyczaj szybko sie tez koncza,wspominajac o akwariach,ktore padaly po paru latach...Podkreslaja ze zbiorniki sztuczne nigdy nie beda naturalne i chemia w nich panujaca musi sie roznic od tej w oceanie,dlatego parametry trzeba zmienic...W zestawie jest chyba wszystko z dokladnym dozowaniem i to nie takim,5ml na 100l dziennie,tylko,najpierw zmierz,oblicz i uzupelnij...i nie dotyczy to tylko KH,CA czy Mg ale jodu,potasu,zelaza...Do tego sa trzy opakowania elementow do wybarwiania korali i kazdy z nich podkresla inny kolor...Jest to wszystko super popakowane,ciezkie,kolorowe i przede wszystkim...jednej firmy...Zastanawiam sie czy niepoowodzenia nie maja miejsca wtedy jak stosuje sie pare roznych firm...co z tego ze ma sie jakies mikroelementy grotecha,kiedy byc moze znajdziemy je w opakowaniu czegos innego np.Fauna Marin i blogo dolewamy konskie dawki (to moje spekulacje)...Nie twierdze ze to jakas nowa metoda,jakies super cudo,ale na pewno daje do myslenia,patrzac na konkrety,wykonanie chocby tych testow...zadbali nawet o to by test moglby byc zrobiony jedna reka...majac malo czasu i Bonapartowska podzielnosc uwagi mozemy robic dwa na raz...hehehe...Red Sea zamilklo od dawna i nie spodziewalem sie ze szykuja taka niespodzianke...skoro dalo mnie to do myslenia po zrazeniu sie do soli red sea na ktorej jest napisane ze nie ma NO3,kiedy ma,bo mierzylem to znaczy ze chyba udalo im sie zaimponowac...dalej tylko czas pokaze czy bedzie to metoda dobra,taka,ktora ulatwia zycie a nie je komplikuje,zobaczymy...a tu link,niestety po francuzku http://www.redseafish.com/uploadimages/SystemFiles/Reef%20Care%20Program%20-%20Brochure%20FR.pdf ...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w uk red sea jest najczesciej spotykana marka w sklepach. Mimo to cieszy sie najwieksza popularnoscia wsrod hodowcow nemo i sarco. Bajdziej wymagajacy akwarysci raczej nie traktuja powaznie produktow tej firmy. Pewne wyjatki zaczely sie pod koniec zeszlego roku, gdy w sprzedazy pojawila sie nowa sol red sea pro coral. Zaczela zbierac rewelacyjne opinie nawet wsrod wlascicieli brytyjskich mistrzow. Zostala jednak wyparta przez D-D :googleye I znow wszystko wrocilo do normy sprzed zawirowan....


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chodi,to tak jak u mnie...sarco,red sea,miniflotor i jazda...jak wspomnialem to zrzilem sie do tej dawnej soli naturalnej,pozyskiwanej z morza czerwonego...tej nowej soli nawet probowal nie bede bo o ile wiekszosc osob pragnie bogate sole to ja na odwrot...uwazam ze sol powinna miec tylko minimum,malo Ca,Mg...od tego jest balling...uwazam tez ze stosujac bogate sole i jeszcze lejac cos raz ze nie panujemy nad sytuacja a dwa dolewamy oliwy do ognia nie wspominajac o tym jak widze nowo zalozone akwarium na wypasionej soli...dla mnie stosowanie bogatej soli jest adekwatne do opisu typu "10 ml na 100l"...a skad ten piszacy wie co ja mam,co chce osiagnac...?...Ja najbardziej bylem zadowolony z soli reef crystal ale znalazlem jezcze lepsza ocean instant...reszte sam doleje...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg: Udalo sie moze cos wiecej znalezc na temat tego programu? Przeczytalem to co udalo mi sie wygrzebac w necie (nieduzo) i wyglada ciekawie. Chyba, ze to tylko marketing... Na pewno dobre opinie zbiera NO3PO4X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kubaaas...powiem Ci...nie wiem.Logicznie,jezeli bedziemy uzywac tylko tego zestawu,lacznie z robieniem niecodziennych testwo,moze to byc naprawde dobra formula...chyba wartos sprobowac,choc zestaw jest deogi ale juz na poczatku odpada Balling bo ten kazdy ktos stosuje,stosje z prochow.Chcialbym by ktos cos wiecej o tej metodzie powiedzial ale ze strony praktycznej...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uzywaliscie tego NO3PO4X na ebay'u (RED SEA NO3:PO4 X NPX NITRATE & PHOSPHATE REDUCER 500ML ) wychodzi taniej niz 0,5l Russian Standard w Corner shopie u Turasa :) [w UK wodka jest droga]

:animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Red Sea i Seachem to poważne firmy silne na rynku w USA. Jedna i druga proponują komplet produktów do prowadzenia akwarium i jedna i druga prowadzą cały czas badania nad ulepszeniem i tak dobrych produktów.

U nas do niedawna było jedno dziadostwo, testy pokazujące za każdym razem inaczej, sole udane zależnie od partii... Też czytacie fora i wiecie.

Jestem zdania, że początkujący powinni się skupić na produktach takich uznanych firm i nawet może wzorować na proponowanych przez nie "systemach" prowadzenia akwariów. Poprowadzą ich ładnie za rączkę, nauczą rutynowych działań i nawyków, a stare wilki morskie i tak wiedzą lepiej i mają "nosa" do akwarium, więc pójdą swoimi ścieżkami.

Red Sea, Seachem i D-D myślę że nikt się nie odważy powiedzieć że iż to kiepskie marki ;) Testy dobre, sole dobre, suplementy dobre.

I jak napisał Iceberg - łopatologicznie wykładają w broszurkach co jest potrzebne i dlaczego.

Dla beginnera bajer :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vihjuLfAcwE

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

po wczorajaszej wizycie w sklepie w Angli faktycznie kolorowo od red sea

trafilem na pokaz wszystkich ich produktow bardzo wiele mowili o NO3PO4X

jako nowy rewelacyjny produkt na wielu forach opinie pozytywne.

wczoraj pierwsze dozowanie NO3PO4X zobaczymy czy to naprawde takie dobre

cena w Angli 16f opisze jak dziala po testach za tydzien

instukcja

http://www.redseafish.com/uploadImages/systemFiles/NPX%20convertion.pdf


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja się właśnie zbieram do mojego LFS i jak będzie to biorę ten NO3:PO4-X (czy jak to się tam pisze). Chwalą że to jest 'esencja' VSV, to co potrzebne bakteriom bez żadnych "innych" substancji z wódy i octu. Jak powącham i będzie pachniało alkoholem to pęknę ze śmiechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zbieram do mojego LFS i jak będzie to biorę ten NO3:PO4-X (czy jak to się tam pisze). Chwalą że to jest 'esencja' VSV, to co potrzebne bakteriom bez żadnych "innych" substancji z wódy i octu. Jak powącham i będzie pachniało alkoholem to pęknę ze śmiechu :)

mozesz pekac juz ze smiechu :thumbsup: standardowy zapach acetonu

wlasnie sprawdzilem chyba ze cos jeszcze tam jest


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Hahaha no to niezłe jaja :) Właśnie wróciłem ze sklepu i nie było tego specyfiku. A cena jaka? Zakładam że "setka" taniej wychodzi w sklepie i butelka octu + kilo cukru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze zapach wskazuje na vsv to zadnej rewelacji nie odkryli

jedynie co to labolatoryjny dobor poszczegolnych skladnikow moze przynies poprawe dzialania? dziwi mnie dawkowanie dosc niskie

jak na dawke 1ml na 100L dwa razy w tygodniu

tak czy inaczej trzeba uwazac na dawkowanie bo skutki moga byc tragiczne :wallbash:

ja juz wodeczke przedawkowalem niechcial bym tego widoku ponownie zobaczyc


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie NO3PO4X używam od koło 6 miesięcy i bardzo ładnie zbiłem NO3 i PO4 a było wysoko fiu fiu, przed stosowaniem skimer musiałem czyścić regularnie co 3tygodnie tyle syfu się składało, teraz mam z tym spokój obecnie na baniak 115+ mały sumpik leje 1ml dziennie korale ładnie się wybarwiają a NO:2 PO4: 0.1 skimer malutki v2 nano więc rewelacji na nim niema co skłoniło mnie do odpalenia v2 400 co prawda działa dopiero od 2 dni więc jeszcze nie mierze NO3 i PO4.

Nie jedna osoba powie o duże NO3 i PO4, ale w moim baniaczku takie parametry dają mi wzrost korali i ładnie wyglądają :).

Moim zdaniem spoko sprawa NO3PO4X .

stan dzień dzisiejszy

gallery_9918_1883_236882.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, czysty i kolorowy baniaczek :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3Po4X Dziala, w 12 dni no3 zbilem z ponad 50 do 10,

obnizam dawke i zbijam dalej :whistle:

tak pachnie acetonem, jest na metanolu a nie etanolu zeby nie placic wysokiej akcyzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tam masz konkretnie to co trzeba a na vodka/vsv to tylko kłopotu sobie narobisz. Sporo pozytywnych recenzji zbiera ten specyfik.

Po lekturze wątku tutaj na forum zacząłem lać vsv, niedawno poczytałem też inne źródła i uważam że to igranie z ogniem i nigdy więcej tego do akwarium nie dodam.

Zresztą zacząłem drążyć temat dzięki ostrzeżeniu od Red Sea właśnie.

Przeszedłem na adsorbenty, jak raz w miesiącu kupię puszkę Rowy to nie zbiednieję, a vodkę to się do pyska leje nie do akwarium :harhar:

...edit

Jeszcze o soli napiszę, skoro temat brzmi Red Sea attack :)

Kupiłem jakieś 2 tygodnie temu Coral Pro od Red Sea.

Wsypuję kubek do wiaderka z RO mieszam 4 razy łychą taką wielką drewnianą i rozpuszczone :) Parametry super, takie jak na opakowaniu. Woda po niej jest klarowna, bo na przykład po TM-BA miałem mętnawą i coś na szyby wysypywało. No i oczywiście glony już następnego dnia. O soli Tetra nie wspominam, używałem jej przez chwilę do "wzmacniania" wody morskiej :whistle:

Z resztą produktów Red Sea też się teraz zacznę zapoznawać zachęcony solą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan jakie masz parametry tej soli ??

ca 450? mg 1340? kh ponad 12? tak jak podaje producent? szukam soli o wysokim kh, u mnie ciągle leci:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kapitan jakie masz parametry tej soli ??

ca 450? mg 1340? kh ponad 12? tak jak podaje producent? szukam soli o wysokim kh, u mnie ciągle leci:)

Zgadza się. Mi też chodziło między innymi o KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

dokladnie mija ponad miesiac od startu dozowania NO3PO4X musze przyznac ze dziala w 100%

testy no3 red sea dokladnie na starcie no3 mialem ok 64ppm po ok 30 dniach spadlem do 10ppm

dzis mam dokladnie 2ppm czas zbijania dosc dlugi poniewaz staralem sie powoli zbijac

pierwszy tydzien na 200 l 2ml nastepne trzy 4ml ostatnie dwa 6ppm

dziala polecam produkt :thumbup:


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A PO4 mierzysz?

U mnie po VSV spadało NO3 szybko, a PO4 wcale, ciekawe jak jest w tym przypadku - tym bardziej że na swojej stronie Red Sea pisze że vsv nie sprawdza się na PO4, a ich produkt tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PO4 mierzysz?

U mnie po VSV spadało NO3 szybko, a PO4 wcale, ciekawe jak jest w tym przypadku - tym bardziej że na swojej stronie Red Sea pisze że vsv nie sprawdza się na PO4, a ich produkt tak.

niestety Po4 nie spada tak samo jak no3 i tu trzeba uwazac przy uzyciu NO3PO4X trzeba obserwowac dwa parametry jesli spadnie NO3 do 2ppm trzeba zatrzymac dozowanie pomimo ze po4 wysokie :wallbash: :wallbash:

po4 zbijam innymi srodkami dodatkowo


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

niestety Po4 nie spada tak samo jak no3 i tu trzeba uwazac przy uzyciu NO3PO4X trzeba obserwowac dwa parametry jesli spadnie NO3 do 2ppm trzeba zatrzymac dozowanie pomimo ze po4 wysokie :wallbash: :wallbash:

po4 zbijam innymi srodkami dodatkowo

No to kiszka. Okazuje się że to jednak czcze przechwałki ze strony Red Sea.

W takim razie wódka wciąż tańsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o red sea za namowa kolegi z forum zakupilem caly PROGRAM RED SEA ABC REEF FOUNDATION

naprawde dziala wyrownuje niezbedne supplementy Mg.Ca

poniewaz niemam sumpa takie rozwiazanie jest ulatwieniem

pozdrawiam


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiszka. Okazuje się że to jednak czcze przechwałki ze strony Red Sea.

W takim razie wódka wciąż tańsza :)

powiem inaczej spadek jest widoczny ale nie rownomiernie do no3 i tu kiszka :angry: ale za to ceny w Angli redsea sa przystepne


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg: Udalo sie moze cos wiecej znalezc na temat tego programu? Przeczytalem to co udalo mi sie wygrzebac w necie (nieduzo) i wyglada ciekawie. Chyba, ze to tylko marketing... Na pewno dobre opinie zbiera NO3PO4X.

Episod 1 red sea reef fundation program. kapitalnie wytlumaczony. Jest tego 5 odcinkow.Polecam. Zupelna nieprawda jest ze Red Sea od dawna prowadzi cos takiego. Owszem bylo wiele produktow tej firmy ale to o czym tu mowa to dopiero w UK od kilku miesiecy. W USA 2 lata badan rynkowych. Okazalo sie ze ludzie w zbiornikach ponad 1000L zarzucaja metode ballinga, bo wlasnie wbrew pozorom ballingiem bardzo latwo przebuforowac reszte microelementow. Red sea reef care program daje 100% kontroli. Nic nie moze sie wymknac. kwestia dokladnego zrozumienia instrukcji. Poza tym wspaniala tabela do kazdego rodzaju elementu A,B,C itd. Rozroznienie na miekkie, twarde, LPS, SPS, do wyboru i do koloru. Okazuje sie ze parametry optymalne jakie tutaj utarly sie za bazowe calkowicie odbiegaja od wymogow korali. Balling podciaga wszystko pod jednakowa kreske i tutaj przedawkowac latwo, stad setki postow, czemu moj zoa zrobil sie siwy albo nie otwiera sie. Kompletna stabilizacja Mg i Ca jako baza roznych mikroelementow w zaleznosci od wymagan korali. Balling za chiny ludowe tego nie utrzyma i trzeba go wciaz modyfikowac, dolewac, mieszac itd. Najwiekszy problem to "nieposolona sol". Trzeba wiedziec co i w jakich ilosciach wprowadzic. Rypniecie mikroelementow ballingiem kazdego po trochu konczy sie wlasnie katastrofalnie. Testy perfekt i zdziwienie czemu korale nie rosna albo nie pompuja. Setki doradcow zaczyna przestawiac skaly, inwestowac kolejne stowy w swiatlo albo pompki a odpowiedz jest prosta. Przecholowales z microlementem i nawet o tym nie wiesz bo skad. Nie mowie ze balling to zla metoda, ale nie dla mnie. Wole kontrolowac samemu, bo wtedy wiem wiecej i dowiaduje sie wiecej. Mam pole do dzialania i nie musze wywalac kasy na reaktory, butle, zawory itd. Owszem to bardzo wygodne ale jak mam sobie ulatwic zycie to przy juz minimum 250L zainwestowal bym tylko w automatyczna dolewke RO/DI. Reszta "roboty" toz to istna przyjemnosc, chyba po to mamy te solniczki. Na efekt trzeba zapracowac a nie wpompowac jak najwiecej kasy w Hi-Tech. Owszem, swiatlo, cyrkulacja, dobry odpieniek musi byc, reszta to raczki i madra glowa.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.