Skocz do zawartości
malyyniak

Jaka pompa na rynku jest naprawde cicha ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj, że im lepiej wyciszysz szafkę tym będziesz miał większy problem z temperaturą w lato bo bebechy będą się grzały. poza tym czystość pompy w środku też nie jest bez znaczenia. Ja swoją myję co najmniej raz na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam obieg na atmanie i jest ok... zaden glos z szafki nie dobiega a to jedna z najtanszych pomp na rynku:)mialem kupic new jeta 3000 ale ktos mi ta polecil i tak zostalo jak dla mnie git ale jak jeden poprzednikow napisal "co dla jednego jest ciche dla innego jest glosne" i to swieta prawda..jedynie co u mnie lekko slychac to pienidlo ale to akurat mi tez nie przeszkadza...pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczeło się... Postanowiłem sobie zamówić tego Aquael`a 10000 - dotarł, plastik troche lipny, troche bo widziałem życiu gorsze, oceniam go na +3. Uchwyt po byku bo pompka opada pod własnym ciężarem, ale tylko poza akwarium w akwa już jest ok - stoi/wisi w miare stabilnie ale i tak moim zdaniem zdecydowanie za słabo.

Natomiast co najważniejsze ta pompa jest 100% bezgłośna :kapelusz. Przykładając ucho do szyby ledwo ją słychać, absolutnie żadne wibracje nie są przenoszone na szybe pomimo że uszczelki na magnesie nie wyglądają na najsolidniejsze. Pomijam regulację - poprostu działa.

Jeżeli któraś pompa Tunze zaoferuje mi taką ciszę to wtedy wydam na nią każde pieniądze, pytanie czy taka istnieje. A teraz uwaga, wiecie jaka jest wada pompki Aquael ? Teraz musze szukać nowego odpieniacza, a i NewJet 4500 stał się nagle bardzo głośny! :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o falowniku czy o obiegu?

bo jak o falowniku - ja tak to zrozumiałem to nie widzę sensu porównywania z obiegową.

Na boku takie pytanie: Moja pompa NJ jest cichuśka ale jednak rezonsas robi swoje.

Sama komora na pompę jest maluśka - deko tylko większa od samej pompy, i może to jest problemem?

Zastanawiam się czy jeżeli zawinę ją (oprócz wlotu) w jakąś włókninę i to dość mocno tak żeby na wcisk wchodziła w komorę w sumipe to czy pozbędę się przez to drgań, na skutek grubej ściny wygłuszającej.

Pytam bo waham się, czy przypadkiem nie będzie tak, że na tej włuknienie osadzać się będzie jakiś detrytus....

Co o tym myślicie?

Ma to sens? A może zamiast niej jakaś karmimatka/gąbka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Jesli szukasz taniej pompy to RIO, ja ostatnio mialem u siebie RIO 2100 (2700 l/h) w obiegu i slyszalem tylko splyw z odpieniacza :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcosB - znam to z autopsji wyciszania komputera. Kiedyś liczyła się wydajność więc wentylatory były małe i chodził po 6-8 tys RPM. Jak wymieniłem na procku na duzy wolnoobrotowy, to zacząłem słyszeć w zasilaczu, jak wymieniałem zasilacz, to dysk za głośno chodził, jak wymieniłem dysk, to znowu grafika, jak zrobiłem pasywne chłodzenie grafiki, to... znowu najgłośniejszy był wentylator procka. :banghead Trzeba po prostu zaakceptować pewien poziom głośności. Dla mnie najważniejsze, żeby był on stały. Jak coś cicho buczy ze stałym natężeniem, to dla mnie nawet lepiej, bo przynajmniej w nocy nie muszę słuchać, jak sąsiad wodę w ubikacji spuszcza :p


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.