Skocz do zawartości
ralph

Stelaż pod skałę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytać co sądzicie o stelażu pod skałę np z pasków pleksy - chodzi mi o jakiekolwiek mocowanie jej na wyższym poziomie - nie tylko układając ją jedną na drugą ale żeby miała trzymanie czyli jakieś schodki z pasków pleksy albo rurek - czy ktoś ma doświadczenia i czy w ogóle można coś takiego zastosować? pozdrawiam.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ralph, zerknij np. w ten temat. Nie chodzi mi o klejenie, doczytaj do końca.

edit:

i jeden z moich ulubionych zbiorników - też jest o łączeniu.

i o wierceniu jeszcze :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękne akwa - mi jednak chodziło o ułożenie schodkowe spadające na tylnią ścianę w celu zakrycia sumpa -tworząc wolną przestrzeń za skałkami i nurtuje mnie np cyrkulacja wody z tyłu skały po wykonaniu czegoś takiego - bo poniekąd oddzielę jedną część akwarium od drugiej.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ralph, rozumiem że chodzi o zakrycie komina? tak? i dlatego wg. mnie lepiej jest przesłonić go jedną lub dwiema konstrukcjami LR, które połączysz czy opaskami czy rurką, niż "schodkami" z kratek przemysłowych czy plexi - czasem w zbiornikach szczepkowych takie schodki sie stosuje.

wtedy właśnie nie będzie typowego podziału na dwie części i łatwiej będzie można ustawić cyrkulkację. I konstrukcja nabierze lekkości, a przy głębi Twojego akwarium ma to znaczenie.

poza tym korale też podrosną (może nie od razu, ale podrosną) i pozasłaniają co tam bedziesz chciał.

Albo źle Cię zrozumiałam...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zwykle nika dobrze radzi a szczególnie to jakże kobiece i niezwykle wartościowe ujęcie tematu, cytuję: konstrukcja nabierze lekkości, a przy głębi Twojego akwarium ma to znaczenie. Dodam od siebie że zasłonięcie komina całkowicie skałkami nie jest najlepszym rozwiązaniem w moim przekonaniu. Znacznie łatwiej posadzić przy kominie jakąś montiporę digitatę która po stosunkowo krótkim czasie go zakryje niż mordować się z cyrkulacją którą musisz jakoś zapewnić pod skałkami, plexą czy kratką rastrowa. Możesz również spróbować coś na tym kominie zaszczepić by go obrosło ale to z różnym skutkiem zależnie od materiału jaki masz użyty na kominie.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.