Skocz do zawartości
Gotterdammung

Chyba opracowałem obsadę...

Rekomendowane odpowiedzi

jak do Zebrasoma flavescens masz zamiar dołożyć Chelmona ? podobno będzie ciężko - i chyba w ogóle lepiej nie kupować żółtka i Chelmona.

co do Chelmona to polecam tego co ja mam Chelmon marginalis - podobno dużo wytrzymalszy i lepiej je (mogę tylko potwierdzić że przyjechał za pierwszym razem jedzący)

co do kupna żółtka i strigosusa to w acroporze były oba tydzień temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321830 MiQ :

...

co do kupna żółtka i strigosusa to w acroporze były oba tydzień temu :)

ale ta dwójka już jest i pływa w akwa u Gotterka.

#321627 Gotterdammung :

Tak sobie myślałem nad obsadą w akwarium już na poważnie, i tyle "wymyślałem". Mam na chwilę obecną :

-Ctenohaetus strigosus

-Zebrasoma flanescens

-Labroides dimidiatus

-Cryptocentrus cinctus

-Pseudocheilinus hexataenia

-Chrysiptera parasema

...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#321830 MiQ :

jak do Zebrasoma flavescens masz zamiar dołożyć Chelmona ? podobno będzie ciężko - i chyba w ogóle lepiej nie kupować żółtka i Chelmona.

ze swojego doświadczenia podpowiem, że u mnie Chełmon z żółtkiem pływają w wielkiej zgodzie od 6 miesięcy

przepychanki są tylko przy karmieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika: doczytałem, tylko ktoś pisał że 600km zrobił żeby dobrać te rybki

Darek: wyjątek potwierdzający regułę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, i chyba takiego finishu się spodziewałem, nic się nie da dodać z tego co chciałem bo zawsze jest jakieś "ale"... :cursin Ciężki kawałek chleba ta morszczyzna ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie łatwa, moja lista po wizycie u Łukasza została w zasadzie wywalona i większość innych rybek jest - choć nie narzekam bo i tak są ładne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321891 Gotterdammung :

Heh, i chyba takiego finishu się spodziewałem, nic się nie da dodać z tego co chciałem bo zawsze jest jakieś "ale"... :cursin Ciężki kawałek chleba ta morszczyzna ...

zawsze jest jakieś ale

na tym polega te hobby, żeby u siebie dobrać tak obsadę, żeby pomimo tych ale wszystko jakoś się kręciło :)

ja nie mogłem dodać u siebie 3ciego pokolca do 2ch starych - to dodałem 2 na raz i w końcu zagrało

później był ustnik - a już niebawem trafi loricula :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pterapogonów, to mój samiec ma dłuższą płetwę grzbietową od samiczki :) Przypadkowo zakupiłem dobraną parkę w sklepie ... zoologicznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz wiem że nic nie wiem... Pójdę na łatwiznę i wpuszczę ławiczkę sohali, 15-17 sztuk, będzie gitara :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321891 Gotterdammung :

Heh, i chyba takiego finishu się spodziewałem, nic się nie da dodać z tego co chciałem bo zawsze jest jakieś "ale"... :cursin Ciężki kawałek chleba ta morszczyzna ...

...Tak,mistrzu Gotterdamung,masz racje,zawsze znajdziesz jakies ale,tylko pamietaj ze nie kazda ryba jest taka sama i nie zawsze dopasowanie ryb przy pomocy "uniwersalnego dopasowywacza" zapewni zwyciestwo czy tez kleske...fajne jakbys mial mozliwosc wypozyczenia ryby albo ryb albo kupienie z mozliwoscia wymiany na inna (mysle ze sprzedawcy znajac problem,chetnie na takie cos pojda),bylo by najlepiej...Jezeli opuszczasz rece bo i tak zle i tak niedobrze,bedziesz mial zbiornik z rybami,ktorych tak naprawde nigdy nie chciales miec...Chyba nie ominiesz ryzyka,chcac byc dopelniony i to w zadnej dziedzinie...w sumie ryeyko jest glownym napedem ludzkiego zycia...Pzdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, nikt tu się nie poddaje, nic z tych rzeczy, aaaaaaaaale. Wiesz, niektóre kombinacje "nie mogą się udać". Właśnie dzięki wam nie wpakuję się na jakąś minę. Dużo zbiorników podglądam, widze jakie konfiguracje się wam sprawdziły etc.

A co do tych 5x kauderni, to szczerze, sugerowałem się reefshopem. Tam właśnie sprzedają takie stadka, myślałem że to zagra :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.