Jump to content

Raffy14

Klubowicz
 • Content count

  1604
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

4190 profile views
 1. W naturze życie wie, kiedy idzie burza. Jest wtedy m.in. zmiana ciśnienia. Zwierzaki spokojnie się do niej przygotowują. Dawniej używano piskorzów jako żywych barometrów, kto z Was miał słodkowodne i zaobserwował co wyczyniają cierniooczki i bocje? Odstawiają przed burzą tańce, godzinę przed o tym wiedziały już. Kiedyś jak hodowałem cierniooczki, to w środku dnia jak zaczęły nerwowo pływać po zbiorniku - to był wtedy sygnał. W niewoli rafowe ryby i tak mają wystarczająco przechlapane, nie ma po co je stresować nagle migawkami. Takie jest moje zdanie. Zachody i wschody są super, bo to uspokaja ryby znacznie.
 2. Raffy14

  A może by tak ankietę

  Całe info jest już na fb, tam jest największy ruch. Fora umierają, nanoreef to tylko kwestia czasu. Nawet fora krewetkowe, które są obecnie martwe- na fb toczy się życie. Plus łatwy kontakt messegner z wybranymi osobami. Zwróćcie tez uwagę, że jest sezon zimowy, to co dopiero będzie w okresie letnim.... same duchy Forum umiera już od dawna, zdjęcie targowiska cześciowo przyspieszyło ten proces - to nieuniknione według mnie.
 3. Raffy14

  awaria

  Ostatnio jeden z kolegów, który brał ode mnie położył całą obsadę w jedną noc. Naczytał, żeby wyłączyć odpieniacz i chwilę później poczytał, że bakterie bez odpieniacza lepiej się namnażają więc wlał z Colombo z lekkim przedawkowaniem (u siebie końskie dawki kiedyś zastosowałem i byłem zadowolony). Rano całą obsadę wyciągnął na śmietnik. Ostrożnie z pisaniem "wywal odpieniacz". Brak odpieniacza - tak, ale za coś. A, że amatorzy czytają forum, myślą ze wystarczy z wtyczki wyciągnąć i będzie się kręciło. Jednemu uda, innemu nie - płacą za to zwierzaki. A mamy takie czasy, że mało komu chce się szukać, a w necie pełno sprzecznych informacji. Zróbcie sobie kompendium, jak prowadzić akwarium bez odpieniacza od A do Z (jakie wymagania należy spełnić) i parę fot baniaków bez odpieniacza. Dla przyszłych pokoleń zostanie, można wtedy linka wklejać do tego art., i niech każdy decyduje. Nie ma co GB robić w tematach o zepsutych pompach do odpieniacza i udowadniać racje, bo rację to każdy swoją ma. Wyciągniecie z wtyczki to nie remedium na wszelkie problemy
 4. Raffy14

  awaria

  Są piękne zbiorniki z odpieniaczem jak i bez, kluczem jest sam akwarysta. Dziękuję i dobranoc
 5. Raffy14

  Czarny piątek

  2020roku?
 6. Raffy14

  Nowe, większe:)

  I kto ospę przyniósł? Diacanthus?
 7. Raffy14

  erybka reklamacja pompy blau wave maker 4000

  Potwierdzam, obsługa perfect
 8. Raffy14

  Korale..problem

  szkoda ze mentalnie nic się nie zmieniło
 9. Raffy14

  Korale..problem

  Ten typ tak ma, typowy polaczek za granicą hahahaha pozdro!!!
 10. Raffy14

  [500L] Miękkasowa zupa

  Do zamknięcia
 11. Raffy14

  Akwarium rafowe trochę inaczej

  No i amen, może by tak porozmawiac o hobby, a nie o kasie?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.