Jump to content

Raffy14

Klubowicz
 • Content count

  1609
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

4377 profile views
 1. Każde jest za małe, to fakt. Jest tylko różnica w wymiarach akwarium, a to też przekłada się na zachowanie i samopoczucie ryby. Miałem okazję widzieć sohala w 300x150cm gdzie trafił do 600x100 i to już nie ta sama ryba. Ta ryba to istna torpeda. Wszelkie naso, sohale i inne półmetrowe olbrzymy zostawmy w takich miejscach gdzie mają ku temu warunki. Istnieje tyle fajnych, mniejszych ryb... A co na to Twój naso?
 2. Raffy14

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Jacek, czy to Ty?
 3. Raffy14

  Sól w zimnej wodzie

  Pompa w dół pojemnika i po temacie, rozpuszcza się też dobrze. W żadnym oceanarium, akwariach publicznych gdzie podmienia się w tysiącach L nie nagrzewa się wody do podmiany, zwyczajnie nie ma jak - robi to za to większa cyrkulacja i jechane.
 4. Raffy14

  Lampy T5 a dostęp do świetlówek akwarystycznych

  Zlikwidowane mają zostać świetlówki przemysłowe,.specjalistyczne zostaną
 5. Raffy14

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Głupotę Od Ozonu traci sie m.in. wzrok, to nie pierdoła. Kiedyś ozonowali akwaria na hodowli, po latach noszą już grube okulary z tego powodu
 6. Raffy14

  [6000l] reaktywacja

  Parę cyków po czasie, nic się nie dzieje. Rosną
 7. W naturze życie wie, kiedy idzie burza. Jest wtedy m.in. zmiana ciśnienia. Zwierzaki spokojnie się do niej przygotowują. Dawniej używano piskorzów jako żywych barometrów, kto z Was miał słodkowodne i zaobserwował co wyczyniają cierniooczki i bocje? Odstawiają przed burzą tańce, godzinę przed o tym wiedziały już. Kiedyś jak hodowałem cierniooczki, to w środku dnia jak zaczęły nerwowo pływać po zbiorniku - to był wtedy sygnał. W niewoli rafowe ryby i tak mają wystarczająco przechlapane, nie ma po co je stresować nagle migawkami. Takie jest moje zdanie. Zachody i wschody są super, bo to uspokaja ryby znacznie.
 8. Raffy14

  A może by tak ankietę

  Całe info jest już na fb, tam jest największy ruch. Fora umierają, nanoreef to tylko kwestia czasu. Nawet fora krewetkowe, które są obecnie martwe- na fb toczy się życie. Plus łatwy kontakt messegner z wybranymi osobami. Zwróćcie tez uwagę, że jest sezon zimowy, to co dopiero będzie w okresie letnim.... same duchy Forum umiera już od dawna, zdjęcie targowiska cześciowo przyspieszyło ten proces - to nieuniknione według mnie.
 9. Raffy14

  awaria

  Ostatnio jeden z kolegów, który brał ode mnie położył całą obsadę w jedną noc. Naczytał, żeby wyłączyć odpieniacz i chwilę później poczytał, że bakterie bez odpieniacza lepiej się namnażają więc wlał z Colombo z lekkim przedawkowaniem (u siebie końskie dawki kiedyś zastosowałem i byłem zadowolony). Rano całą obsadę wyciągnął na śmietnik. Ostrożnie z pisaniem "wywal odpieniacz". Brak odpieniacza - tak, ale za coś. A, że amatorzy czytają forum, myślą ze wystarczy z wtyczki wyciągnąć i będzie się kręciło. Jednemu uda, innemu nie - płacą za to zwierzaki. A mamy takie czasy, że mało komu chce się szukać, a w necie pełno sprzecznych informacji. Zróbcie sobie kompendium, jak prowadzić akwarium bez odpieniacza od A do Z (jakie wymagania należy spełnić) i parę fot baniaków bez odpieniacza. Dla przyszłych pokoleń zostanie, można wtedy linka wklejać do tego art., i niech każdy decyduje. Nie ma co GB robić w tematach o zepsutych pompach do odpieniacza i udowadniać racje, bo rację to każdy swoją ma. Wyciągniecie z wtyczki to nie remedium na wszelkie problemy
 10. Raffy14

  awaria

  Są piękne zbiorniki z odpieniaczem jak i bez, kluczem jest sam akwarysta. Dziękuję i dobranoc
 11. Raffy14

  Czarny piątek

  2020roku?
 12. Raffy14

  Nowe, większe:)

  I kto ospę przyniósł? Diacanthus?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.