Skocz do zawartości
Kris_77

Nemateleotris decora

Rekomendowane odpowiedzi

trzymałem z magnifica,żyły zgodnie

parami też można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie aktualnie magnifica tłucze decorke. Jakis czas temu było odwrotnie. Konsekwencja tego jest fakt że decorka wypływa z nory pod skała praktycznie tylko w czasie karmienia.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że niema reguły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałam w "grupie" - 4 sztuki. Radość trwała chwilę - pływały ładnie, stadnie aż się rozdzieliły na dwie pary.

ucieszyłam się bardzoo-taki fart :), ale to był chwilowy podział. Momentalnie przyjęły układ 3+1 aż do wyeliminowania tej "1". Potem był układ 2+1 i dalej polowania, jak można przewidzieć , w następnej kolejności 1+1 i dwie walczyły, aż została jedna sztuka. i ta sobie spokojnie u mnie żyła.

piszę o magnificach, ale w zasadzie to prawie to samo :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 szt, przeważnie żyją w zgodzie ale czasem jedna jest przeganiana.

Ciekawe to co Nika piszesz, ja nie zaobserwowałem takich relacji. Jak się gonią to nigdy "na śmierć i życie"

Ale mam je dopiero 8 miesięcy..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zawsze uważałem, że parka jest OK czy to decor czy magnific

ale najwięcej przypadków z tego co słyszałem to ile by nie było zostaje 1 :)

stąd moje pytanie


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele źródeł podaje ,ze doskonale prezentują się w stadzie ,,cały czas szukałem takiego stadka ,,ale chyba spasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baaa elegancko prezentują się (czytaj: wyglądają) w stadzie :) tylko, że długo w stadzie w akwarium nie pożyją :)

z moich obserwacji parka długo nie pożyje...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy już dyskutowaliśmy o tym rodzaju na forum. Moje doświadczenia do złudzenia przypominają doświadczenia niki. Z tą różnicą, że u mnie nie przeżyła żadna ryba - walka ostatniej dwójki zakończyła się śmiercią obu i tym, że zaczynałem od 5 sztuk.

To są ryby do dużego akwarium i nie wiem czy 500 l wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs właśnie wiem, że tak się tłuką - przerabiałem to na magnificach - tłukły się między sobą aż padły obie

jedna Decora w 500 l. pewnie mogłaby pływać (chodzi mi o wielkość akwa) ale jakoś tak dziwnie - nie w parze :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o dyskusjach o rodzaju. Gatunek tutaj nie ma większego znaczenia - magnifica i decora kończą podobnie.

U mnie cudownie zgodne życie tych ryb trwało jakieś pół roku, może więcej.

Już zaczynałem się cieszyć, że jednak mi się udało odpowiednio zorganizować zbiornik a tu d...pa.

Mam na sumieniu wiele istnień rybich i... koralich. Szkoda, że wciąż popełniamy te same błędy myśląc, że akurat nam się uda.

Na pewno utrzymanie grupy Nemateleotris jest możliwe ale chyba jeszcze nie ma recepty gwarantującej sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs :) pamiętam tamtą dyskusję. u mnie eliminacja trwała niestety szybciej, ale pojedyńczy osobnik, który się ostał, spędził trochę czasu w zbiorniki.

Co do "stadności" tego gatunku, to spotkałam się z informacją, że owszem są stadne dopóki są to młodociane osobniki. A jak przestaną być młodociane, to już im towarzystwo pobratymców nie odpowiada.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miewaliście parki "mające się ku sobie"?? Odbywające coś w rodzaju tańców zalotnych czy jak to tam zwał... ??:)

Czy one również po czasie zaczynają pałać do siebie nienawiścią ??

Podobno od miłości do nienawiści jest jeden krok... ;-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nika.

Też mi się wydaje, że to, jak długo cieszymy się zgodnym życiem tych ryb ma związek z tym w jakim wieku są w momencie zakupu. I młodsze tym dłużej.

Aż boję się cokolwiek pisać bo bezlitośnie szalejesz z tymi różowymi poprawkami błędów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322016 rs :

Aż boję się cokolwiek pisać bo bezlitośnie szalejesz z tymi różowymi poprawkami błędów :)

to fakt :)

no dobra - jak znajdę maluchy to może zdecyduję się na parkę - a jak nie to jedną


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego przypadku zgodnego życia pary. Istnieje teoria o obligatoryjnej zmianie płci. To może mieć sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko - czy ktoś wpuszczał do akwarium nemateleotris w którym wcześniej był sześciopręg? Trochę się boję na myśl że hexataenia mogłaby ubić taką małą rybkę. U mnie pasiak mieszka od sierpnia 2010, żyje w zgodzie z innymi rybami (2 błazenki, salarias) w akwarium 135l. Jak uważacie?


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemateleotris decora - przeszło mi przez mysl miec jedna sztuke ale powiedziano mi ze pojedynczo to ryba staje sie płochliwa i chowa sie w skałach. dlatego zrezygnowałem. A jak Wasze doświadczenia w trzymaniu pojedynczej sztuki?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna i siedzi ciagle schowana,wylazi tylko do karmienia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337792 Yogher :

a mam pytanko - czy ktoś wpuszczał do akwarium nemateleotris w którym wcześniej był sześciopręg? Trochę się boję na myśl że hexataenia mogłaby ubić taką małą rybkę. U mnie pasiak mieszka od sierpnia 2010, żyje w zgodzie z innymi rybami (2 błazenki, salarias) w akwarium 135l. Jak uważacie?

[/quote

Witam,wpuszczałem dwie decorki i hexa "olała je"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337797 Peniek :

Mam jedna i siedzi ciagle schowana,wylazi tylko do karmienia.

U mnie podobnie zachowuje się magnifica.

Zastanawiam się czy mogę dokupić jedną decorę i czy mogą też przejawiać agresywne zachowanie wobec siebie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co sie nasłuchałem to własnie można sprobowac decore i magnifice razem


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft,

Ja mam jedną Decorę w ReefMaxie od prawie roku i ma się całkiem dobrze.

Ma swój rejon w zbiorniku, którego się trzyma, ale jest praktycznie cały czas na widoku.

Rzeczywiście, to chyba najbardziej płochliwa ryba z całej obsady, ale nawiewa w skały tylko wtedy, gdy grzebię w akwarium (no i oczywiście kiedy gaśnie światło).

Ja nie ryzykowałbym łączenia decory i magnifiki, ale jedną z nich, moim zdaniem, spokojnie można trzymać w ReefMaxie


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337792 Yogher :

a mam pytanko - czy ktoś wpuszczał do akwarium nemateleotris w którym wcześniej był sześciopręg? Trochę się boję na myśl że hexataenia mogłaby ubić taką małą rybkę. U mnie pasiak mieszka od sierpnia 2010, żyje w zgodzie z innymi rybami (2 błazenki, salarias) w akwarium 135l. Jak uważacie?

Decora to jedna z naszych ulubienic. Gdy pierwsza (byla w akwa od poczatku) odeszla na wielka rafe, do aktualnej obsady doszla nowa, mala Decora. Zadnej rybie nie przeszkadzala za wyjatkiem... Hexataenii. Decora co chwila musiala uciekac przed nurkujaca na nia z gory Hexa. Na szczescie Decora jest znacznie szczuplejsza od tlustawej Hexy wiec skutecznie ukrywala sie w waskich dziurach w skale. Wygladalo to bardzo kiepsko - czasami caly dzien Decora byla ukryta. Nie bardzo moglem pomoc, wiec tylko pilnowalem zeby dawac sporo drobnej karmy aby Decora zawsze zdarzyla cos dziobnac. Trwalo to okolo 1-2 miesiace, az Hexa odpuscila! Teraz Decora plywa nonstop na samym srodu akwa, tuz przy szybie - dokladnie jak poprzednia.

Przy okazji moje obserwacje tej rybki sa zupelnie odmienne niz Szymona68 - obie Decory byly najbardziej odwaznymi rybkami. Sa bardzo szybkie i blyskawicznie reaguja, ale gdy robie cos w akwarium to tylko Decora nie chowa sie po katach. Dodatkowo ona pierwsza "sprawdza" wszystkie zmiany czy nowe elementy obsady.


370l + 90l | 30kg LR + 45kg LS + ceramika | APF 600 | Mini Red Dragon 3500 | Tunze 6105, 6055x2 & Nano Wavebox | Metis XM 3x150W | ProfiLux Plus 3 eX | balling | Teco | glonowy, Rowa, wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.