Skocz do zawartości
RobertS

Zestaw Aqua Nova HY-680

Rekomendowane odpowiedzi

#322529 RobertS :
#322409 Piotr1 :

Jak chcesz Robert gotowca to polecam hiszpański zestaw Blau Open Reff, jest do dostania w erybce. Tu masz link jak się prezentuje Po zalaniu:

http://www.nano-reef.com/forums/index.php?showtopic=245260&st=0

Ten jest jeszcze mniejszy od mojego RM a ja chcę większe, te AN 205l plus sump jest dla mnie i na moje warunki lokalowe idealne, pozostaje kwestia dobrania oświetlenia albo zmiana decyzji i wybór akwarium bez sumpa...

Ja mam taki zestaw i porównywanie go do RM to pomyłka bo ten jest super ustawny i sprzęt jest o niebo lepszy chociaż to "BLAU" jak się Rafał zgodzi to mu wyślę mms'a

a on da fotkę jak to wygląda

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok fotki obiecane. przepraszam za jakość ale mam dziś zamieszanie niezłe. akwarium przeniesione z bodajże 240 l miesiąc temu.to co zostało to jest w nim i niedługo zacznę zasiedlanie.(jak zwykle będą miękkie i lpsy) wymiary i opis dam później. sorki za czyścik, odbicia światła i inne niedogodności...

3960-dsc08605.jpg

3960-dsc08606.jpg

3960-dsc08607.jpg

3960-dsc08610.jpg

3960-dsc08611.jpg

3960-dsc08612.jpg:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, super sie prezentuje. A czy w sumpie jest dodatkowa komora na slodka wode na dolewke??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. wiem że bardziej o setup chodziło. na 100% resztę ważniejszych fotek zrobię jutro. niestety całe dnie teraz praca i dom. a w domu na dniach dzidziuś będzie i dlatego takie zamieszanie.

sump w szafce jest na wymiar (dokładny podam jutro) są 4 komory i nie ma osobnej na dolewkę ale wąski zbiornik około 15 cm się jeszcze na styk zmieści. pompa jak pisałem chińczyk 3tyś (naprawdę daje radę). hydraulika kompletna (trzy otwory) spływ, powrót i rewizja. komin prostokątny i tu uwaga zamaskowany.nie wiem czy widać to na zdjęciach.czarny plastik w jednej formie a od spodu i od góry grzebienie. woda więc spływa pod maskowanie i dopiero później do komina. całość przykryta nakrywką, więc rybki zwiedzające oraz inne zwierzątka nie mają szans dostać się do komina.

korona i spód akwarium to ten sam materiał. spód akwarium jest w tym zatopiony na około 5 cm.szkło chyba 10mm ale może i 12? (podam jutro) wzmocnienia poprzeczne dwa oraz na szybach w szerokości również dwa.szafka jest mega ciężka. nie wiem z czego to jest ale jest stabilna

w cenie akwarium jest szkło, korona, szafka, sump z wkładami filtracyjnymi, hydraulika, pompa.

p.s jest naprawdę ciężkie. na liście przewozowym 225 kg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na prawdę fajny baniak

Pozdrawiam Jacek

P.S.Rafał jak możesz to daj fotkę tego mojego maleństwa ,bo na prawdę o niebo lepszy niż reefmax


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322862 marcin4483 :jest naprawdę ciężkie. na liście przewozowym 225 kg!

Rany! A ja chciałem połasić się na model HY1500... Jak to wniosłeś i ustawiłeś? W dostawie było w jednym "kawałku"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że w jednym. zapakowane na paletach i tu wielki plus. za wniesienie zapłaciłem kurierowi, którego uprzedziłem iż będę miał taką prośbę. załatwił sobie kolegę choć ja sugerowałem żeby ich było co najmniej trzech. stwierdził że wtedy będzie mniej na łebka :clowning i dali radę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafał jak możesz to daj fotkę tego mojego maleństwa ,bo na prawde o niebo lepszy niż reefmax

No aż taki wspaniały w porównaiu z RM to on nie jest :clowning, nie zapominaj że poza szafką i sumpem nic nie ma :) za to ReefMax oferuje wszystko łącznie ze świetlówkami i potrzeba tylko życia.

W mojej ocenie jest tylko alternatywą dla RM a żeby go doposażyć to trzeba wydać kolejne ok 2 tyś. więc za kompletny AN zapłacę 4tyś a za Reefmaxa 1500 :)


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert nie zapominaj ze zestaw Aquanova tez musisz doposazyc bo oprocz pompy tez nic nie ma. A co do porownania Blau i Reefmax to jedyne co ma wiecej Reefmax to tylko swietlowki ktore i tak sa niepewne a wiec koszt 200 zl bo reszta to tandeta do niczego sie nie nadajaca.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niejasno napisałem, chodziło mi o to że tak jak zauważyłeś AN to sama szafka i sump które trzeba doposażyć za jakieś 2 tyś a RM jest gotowy i nic nie trzeba poprawiać a kosztuje 1500.

Nie zgadzam się że RM jest tandetny, wręcz odwrotnie, to dopracowany zestaw i w mojej ocenie nie ma godnego konkurenta :) a to za sprawą górnej części zbiornika (pokrywa). Ja mam egzemplarz z grudnia 2009 i wszystko działa bez zarzutu, wygląda jak nowy i odpieniacz pieni od początku bardzo ładnie. Natomiast z ciekawości zmienię pompę na nj 1200 bo zwieszony obieg mnie zastanawia :)

Poza tym na pochwałę zasługuje serwis jakim dysponuje AquaEl, życzył bym takiego podejścia i profesjonalizmu wszystkim firmom (byłem u nich z pokrywą w której zapadł mi się programator, usterka załatwiona na poczekaniu od ręki a kierownik serwisu który to robił był bardzo kompetenty nie mówiąc o małej rafie na jego biurku :clowning)- co dla mnie jest bardzo ważnym argumentem na +, serwisu natomiast raczej nie uświadczysz w AN


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert a co tam masz gotowe w RM?? Swietlowki ktore trzeba wymienic i wadliwy odpieniacz?? Za samo szklo i pokrywe powinni brac 1000 zl nie wiecej. Duzo lepiej wg. mnie dokupic sobie do zestawu Blau lampe Hagena za 200-300 zl i dzialajacy odpieniacz za 500 zl i miec fajny zbiornik z sumpem a nia malym panelem.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu jestem zmuszony nie zgodzić się z tobą, jak pisałem powyżej z własnego doświadczenia, odpieniacz nie jest wadliwy - w zupełności wystarcza do tego litrażu i małej obsady z miekasami. Co doswietlówek to nie są przecież zwykłe 6500k czy 3400k tylko akwarystyczne do morszczyzny silvania z logo aquaela, więc niby czemu trzeba je wymienić?

Poza tym jak nazwa sugeruje jest to zestaw plug&play więc ma wszystko co potrzebne a dla niezadowolonych lub osób które mają już większe wymagania bo nabrały doświadczenia jest dobrą bazą do zwiększania wydajności wg. własnych upodobań - chodzi mi o cyrkulację, obieg, oświetlenie i filtrację :)

Jako że ja sam czuję się już na tyle kompetentny szukam większego baniaka podobnego do RM bo jestem po prostu z niego zadowolony :clowning


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie konstrukcyjnie do ReefMaxa wygląda RedSea Max 250 (w pełni wyposażony), ale cena Ci się nie spodoba. Dlatego osobiście uważam, że AquaNova daje przy pojemności 200l większe możliwości za niższą cenę, mimo konieczności doposażenia.

RedSea Max 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje zainteresowanie tym baniakiem :), daje bazę do rozbudowy według własnych potrzeb a ograniczeniem jest tylko litraż.

jest jeszcze jedna alternatywa, mianowicie firma AquaEL :clowning

Na zamówienie robią szafki i aluminiowe korony, akwarium na wymiar można zamówić praktycznie wszędzie, śrubunek i orurowanie też,

zastanawiam się czy nie pójść właśnie w tym kierunku. W tygodniu skontaktuję się ze znajomym prowadzącym akwarystyczny i zorientuję w kosztach takiego przedsięwzięcia.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na niełączenie postów bo teraz z innej beczki.

Dzięki uprzejmości kolegi Marcina z forum widziałem na żywo działający zbiornik, model wyżej od tego o którym tu pisałem, zestaw naprawdę fajny, uważam że jest fajny i warto w niego zainwestować :nono

Dziękuję Wam za pomoc i porady.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na niełączenie postów bo teraz z innej beczki.

Dzięki uprzejmości kolegi Marcina z forum widziałem na żywo działający zbiornik, model wyżej od tego o którym tu pisałem, zestaw naprawdę fajny, uważam że jest fajny i warto w niego zainwestować :waving

Dziękuję Wam za pomoc i porady.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Czy można prosić jeszcze raz fotki sumpa (albo raczej tego co w szafce?), bo stare zdjęcia znów poginęły.

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji, jakie rozmiary maja otwory w kominie (aqua nova hy680).


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.