Skocz do zawartości
Marqo

Valenciennea strigata - jak złapać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ją pochwycić ? Wystarczy , że zobaczy siatkę do odłowu w akwarium to już się chowa. Już mnie pomału wykańcza nerwowo .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużą masz tą siatkę..??

Ja kiedyś łapałem ryby na "rurkę" tak jak np węgorze się łapie..

Wkładasz rurkę PCV (może być z jednej strony zaślepiona albo nie) Kładziesz ja mniej więcej blisko miejsca częstego zerowania tego białego stwora i czekasz aż zacznie wpływać do niego, jak tylko zauwazysz ze korzysta z niego jak z miejsca schronienia wtedy wkładasz łapy do akwarium zaślepiasz końce rękoma albo z jednej strony ręką a drugiej siatką i wyciągasz ów rurkę ze zdobyczą :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siateczka średniej wielkości.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże zamieszanie robi mi w akwa . Zamieć piaskowa wiecznie panująca :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyne co robi to zasypuje to co lezy na piachu :-( a tak generalnie jest juz ok.

Musiałem wszystko przelozyc wyzej i jest ok :-) Nie wiem od czego to zależy ale generalnie przesiewa piasek leżąc na nim ale czasami płynie z piaskiem do góry heheh


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sztuki i po dwóch tygodniach przestały robić burzę piaskową :) co do złapania, możesz "wykurzyć" ją z kryjówki wkładając w pobliże wężyk i dmuchając w niego.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rybka jest już jakiś czas u mnie i niestety rozbrykała się nieźle . Piach przenosi dosłownie na sam czubek skały . Dzisiaj już jej odpuszczę , jutro kolejna próba.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kładąc się spać akwa zrobiło się ładnie przejrzyste. Rybka się ciągle chowała, nie przekopując piasku. Wracając po pracy dzisiaj chciałem jej już dać spokój ale jak zobaczyłem jaki burdel zrobiła, przez cały tydzień nie nasypała tyle piachu zabrałem się do pracy. Chwila przemyśleń i jest pomysł . Butelka, kij i przynęta . Natychmiastowa reakcja i po 30 sek rybka jest złapana. Siedzi obecnie w kojcu i czeka na nowy dom.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.