Skocz do zawartości
ralph

Wielka przekladka

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast zbiornika mozna kupic mam nadzieje rowniez u Nas w kraju duze plastikowe kontenery ktore maja atest na przetrzymywanie zywnosci. Siec domow handlowych czy allegro powinna to miec Bardzo to poreczne bo lekkie i wytrzymale. Super sprawdza sie podcza wszelkich przeprowadzek. Po nalozeniu przykrywki mozna stawiac jedno na drugie.

Ralph jak masz okazje to fajnie, ale sie nie spiesz ze zbiornikiem glownym.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te wasze posty i widzę jak odmiennie można zrobić przeprowadzkę :clowning

I coraz częściej dochodzę do wniosku, że gdybyśmy żyli w średniowieczu to spłonąłbym na stosie za sposób w jaki ja wykonuję niektóre czynności przy akwarium typu przeprowadzka, aklimatyzacja, brak testów itp.

I nie wiem czy mam farta, czy po prostu to całe "dmuchanie na zimne" - zastępcze zbiorniki, znajomi u których można przechować korale itp jest bezcelowe.

...

Idąc torem na który wjechała rozmowa, czy koralom będzie lepiej zmienić raz zbiornik czy dwa razy (opcja przechowania u kolegi) ?

Już lepiej było by zalać swoje akwarium w 2/3 nowa solanką i przywieść 1/3 z innego akwa i zaaklimatyzować korale i ryby w plastikowym pudełku z obi tak by stosunek wody nowej do starej był taki sam jak w akwarium.

Generalnie jak przewoziłem całe akwarium do Wawy to przed włożeniem wszystkiego z powrotem do akwarium do każdego worka wlałem szklankę nowej wody i tyle z aklimatyzacji. bez strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ognia pod ten stos nie podłożył bo sam wielokrotnie robiłem podobnie. Bez jakichkolwiek testów miałem akwarium ponad pół roku. I miało się wtedy najlepiej. Wiele razy przekładałem zwierzęta bez jakiejkolwiek aklimatyzacji.

A wczoraj jeszcze sobie pomyślałem, że tak naprawdę to w tym wypadku problemy się pojawią tydzień po przeprowadzce.

Może w trakcie przenosin rurówki zgubią pióra, może padnie krewetka ale generalnie nie będzie tragedii. Ale jak to wszystko np. pokryje gruba warstwa cyjano i zacznie się dojrzewanie to może być różnie.

Oczywiście to czarny scenariusz ale trzeba to wziąć pod uwagę.

No i dlatego ja bym jednak był za opcją normalnej procedury: skała-dojrzewanie-zwierzęta.

Ale jak kiedyś napisał Barty - gdybym miał kciuki to bym je za ciebie trzymał :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem żadnego dojrzewania po przeprowadzce (może kwestia oświetlenia), a cyjano dopiero mi wyskoczyło w półrocznym stabilnym akwarium po dołożeniu pellet.

Ja bez testów już ponad rok :clowning no tylko od czasu do czasu test na no3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.