Skocz do zawartości
Wiciu

Valenciennea puellaris karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie od 3 dni mam ta babeczke , po wpuszczeniu wykopala sobie nore i caly czas w niej siedzi i dopiero grubo w nocy z niej wychodzi i zaczyna chlapac woda jak podejde do baniaka to przestaje , pojde dalej spac znow to samo potrafi tak chlapac dobre 2-3 godziny.Nie mam zamiaru jej karmic w nocy a ostatnio jadla 1 dnia po wpuszczeniu.Juz 2 dni nie je.Jak moge ja nakarmic w dzien jak nie wychodzi?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :clowning

skusila sie i wyplynela :) juz sie martwilem ze zaglodze ja


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jej nie karmić kilka dni. Jeśli przesiewa piach to jednocześnie spożywa detrytus.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę ;)

Od trzech dni pływa sobie u mnie właśnie ta babka i mam problem z karmieniem jej; otóż po wpuszczeniu do zbiornika od razu wzięła się do roboty ładnie przeczesując piasek co mnie bardzo cieszy, problem jednak w tym, że w ogóle nie zwraca uwagi na pływający koło niej pokarm - próbowałem mrożonki solowca i lasonogów a ona kompletnie ignoruje pływający koło jej pyszczka pokarm :(. Czy to normalne i czy jest w stanie wyżywić się z samego przesiewania piasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, da sobie radę. Generalnie u tej ryby słabo z celnością jeśli chodzi o chwytanie mrożonek w toni i nie raz kłapie pyszczkiem zupełnie obok:) Możesz spróbować podawać trochę pokarmu do piachu. Ja tak swoją dokarmiam co kilka dni. Pipetą podaję papu do piachu w kilka miejsc, a rybka ładnie sobie to wszystko przekopuje i brzuchol ma pełny :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, da sobie radę. Generalnie u tej ryby słabo z celnością jeśli chodzi o chwytanie mrożonek w toni i nie raz kłapie pyszczkiem zupełnie obok:) Możesz spróbować podawać trochę pokarmu do piachu. Ja tak swoją dokarmiam co kilka dni. Pipetą podaję papu do piachu w kilka miejsc, a rybka ładnie sobie to wszystko przekopuje i brzuchol ma pełny :)

spokojnie moja tez tak robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka "bezobsługowa" jeżeli chodzi o karmienie. Przesiewa piach aż miło. Moja też rzadko zjawia się kiedy karmię. I rzeczywiście trochę charakteryzuje się niezbornością ruchów. Mam ją od ponad roku i mimo, że nie widzę aby często pobierała pokarm jest dość gruba. Trochę skoczna - dwa razy już ją zbierałem z podłogi...


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te babki jak sa głodne to bez problemu chwytają pokarm z toni ( są szybkie ). Jeżeli przesiewa piasek i nie pobiera pokarmu to znaczy że w piachu ma tyle że nie potrzebuje nic innego. Gorzej by było jakby nie przesiewała piachu - wtedy bym zaczął się martwić - wtedy by to znaczyło że jest chora.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.