Jump to content

mareko1

Klubowicz.
 • Content count

  448
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mareko1

  Nano-reef Chapter Lublin....

  Hej, Może komuś zalegają stare świetlówki T5 39W, z chęcią bym przygarnął w zamian za jakiś czteropak.
 2. mareko1

  Chemiclean-po 48 godzinach

  Zdejmij po prostu kubek, aż odpieniacz się "wyszaleje".
 3. mareko1

  RO DI

  To niebieskie to membrana - wkładasz ją do tej środkowej (odkręcanej) puszki.
 4. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Parę zasilaczy ze starych laptopów gdzieś w szafce się poniewiera, więc jak końcówka była by dobra to z chęcią sprawdzę. 19V 4,74 A będzie ok?
 5. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Dzięki. Myślałem, że kupiłeś "gotowca". Takiego to sam nie ogarnę co i jak podłączyć.
 6. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Pływak od dolewki jest w komorze z pompą obiegową; jak jest spadek w kominie to wtedy nadmiar wody jest w komorze z pompą dlatego podnoszę moc pompy o 1 stopień i się poziomy wyrównują i tak sobie pompa idealnie pracuje ( bez zmiany poziomu wody w kominie) najczęściej do następnego wieczora. I tak codziennie ( w zasadzie co wieczór). @SU1 mam ustawione, że lekko się przelewa rewizją, ale jak spadnie moc to niestety nie zatrzymuje się na poziomie rewizji tylko sobie niżej poziom wody w kominie spada, aż zaczyna chlupać.
 7. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Jak widzę spadek ( zawsze wieczorem) to podnoszę o 1 stopień moc na sterowniku i poziom się wyrównuje. Gorzej będzie jak mnie nie będzie kilka dni w domu, dlatego staram się drążyć temat i coś z tym zrobić.
 8. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  @SU1 dzięki za wytłumaczenie. @pokson możesz podać linka do tego zasilacza. Też miałeś wzrost wydajności po wyłączeniu jakiegoś urządzenia, czy spadki mocy?
 9. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  @Sygen dokładnie tak jest. Ale czy poziom wody w komorze z pompą może mieć wpływ na moc pompy ( w tym przypadku więcej wody w komorze=większa moc)?
 10. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Dzięki za radę. Tak jak piszesz, będzie trochę upierdliwe, ale trzeba będzie tak zrobić; przy okazji zmienię listwę na krótszy kabel. Do innego zasilania właśnie nie mam możliwości podpiąć ( musiał by przedłużacz leżeć na środku przedpokoju ) EDIT: Jeszce jedna sprawa, czy do tego wszystkiego można jako winowajcę dołożyć jeszcze lampę (Ati 8x39), bo spadki wody są zawsze wieczorem ( albo po wyłączeniu się lampy, albo jak świecą tylko dwie świetlówki)?
 11. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Mam dwa 1,5m przedłużacze,które są przykręcone do ściany i są jeden przy drugim (kable przedłużaczy leżą poskręcane za szafką). Czy to może być winą? UPS-a nie posiadam.
 12. mareko1

  DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

  Witam, Mam podobny przypadek z DCP 6500. Pompa kupiona jakieś 3 tyg. temu i prawie codziennie muszę zwiększać jej moc o 1 stopień, bo wieczorem ( zawsze wieczorem) zaczyna chlupotać w kominie. Ale dzisiaj przypadkowo odkryłem, że po wyłączeniu odpieniacza pompa zaczyna pompować mocniej i poziom w kominie wraca do prawidłowego. I teraz pytanie czy wina odpieniacza, czy pompy czy może są jakieś spadki napięcia jak pracuje odpieniacz ( na pompie AB 2000/1), czy może jeszcze coś innego?. Jutro jeszcze podniosę poziom wody w komorze pompy ( o tyle ile się podniosła po wyłączeniu odpieniacza), może pompa pracuje stabilnie na jakimś konkretnym zanurzeniu ( chociaż sam w to wątpię).
 13. mareko1

  małe brązowe kwiatki

  Ile miałeś tych brzydali?
 14. mareko1

  Świetlówki silvania

  Podpowiedzcie mi czy przy lampie 8x39 będzie dobrze 4x marinestar i 4x coralstar, czy może coś zmienić?
 15. mareko1

  Nano-reef Chapter Lublin....

  Witam, Potrzebuję larw artemii, może ktoś ma na sprzedaż, ewentualnie może ma ktoś jaja artemii do wychodowania ( ja już zużyłem 4 opakowania Sera Artemia Mix i wylęg praktycznie zerowy z tego specyfiku). Marek
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.