Skocz do zawartości
Pietrek

Proszę o identyfikację - "pałki"

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik ma 4-5 tygodni. Jest w okresie dojrzewania, pojawiły się już brązowe glony, miejscami zaczynają wychodzić zielone.

Woda RO/DI, podmiany robię co tydzień 10% wszystkie testy są w normie, jedynie NO3 - 5.

Od pewnego czasu po nocy na skale pojawiły się takie "pałki" są białe. Na początku była jedna, teraz jak widać na zdjęciu (przepraszam, ale innym aparatem niż telefon nie dysponuje na razie) jest ich już kilka i są rożnych rozmiarów (około 1-1,5cm, średnicy 1 mm).

Co to może być i czy się tego pozbyć czy zostawić?

Nie mogę wstawić zdjęcia więc podam link:

http://s.fothost.pl/upload/11/05/048437fb.jpg

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo mi otwiera się bez problemów, sprawdzałem zarówno na telefonie jak i na komputerze.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#323213 Wiciu :

link nie dziala

link nie działa :clowning

trzeba poprawić i JEST

@Pietrek, fotka nie wchodzi bo jest zbyt duża.

Próbuj 800x600


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój gust te "pałki" jak je nazwałeś są to odchody jakiegoś zwierzaka który mieszka w skale i wyrzuca w nocy to co przetrawił :clowning Np niektóre rurówki tak u mnie robiły

Nie ma się czym martwić.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika dziękuje, wrzucanie zdjęć do internetu nie jest (jeszcze) moją mocna stroną.

Wiciu, owe glony poznałbym bez problemu, te "pałki" wyglądają bardziej jak wybielone odchody dużej ryby (takie wspomnienia z akwarystyki słodkowodnej). Leżą na skale i albo się w nocy dzielą, albo wychodzą ze skały, bo przybywa ich zawsze rano po nocy. Nie widać żadnej aktywności, nie ruszają się, jedynie pod wpływem prądu wody lekko się kołyszą.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwagę czy z tych rurek nie wysuwa sie pojedyncza, cieniutka, półprzezroczysta "macka", ciut grubsza od ludzkiego włosa. Po zgaszeniu światła i zmniejszeniu cyrkulacji macka nerwowo przeszukuje otoczenie... ?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwagę czy z tych rurek nie wysuwa sie pojedyncza, cieniutka, półprzezroczysta "macka", ciut grubsza od ludzkiego włosa. Po zgaszeniu światła i zmniejszeniu cyrkulacji macka nerwowo przeszukuje otoczenie... ?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kraszanem- ślimak osiadły, zostawić


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kraszanem- ślimak osiadły, zostawić


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te "rurki" ze zdjęcia to są odchody tak jak tomiooo powiedział, tzw. peanut worm-ów :nono

Pietrek, poszukaj czy ze skał nie wychodzą ci po zgaszeniu świateł takie "stworki" :)

peanut.jpg

worm01.jpg

TUTAJ jest artykuł na ich temat.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te "rurki" ze zdjęcia to są odchody tak jak tomiooo powiedział, tzw. peanut worm-ów :)

Pietrek, poszukaj czy ze skał nie wychodzą ci po zgaszeniu świateł takie "stworki" :waving

peanut.jpg

worm01.jpg

TUTAJ jest artykuł na ich temat.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka peanutworm, nie zaobserwowałem takich odchodów obok nich.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka peanutworm, nie zaobserwowałem takich odchodów obok nich.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie strombusy i krewetki je zjadają.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie strombusy i krewetki je zjadają.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa Panowie :nono ślimakiem osiadłym to to raczej nie jest chyba, że ślimaki te przy najmniejszym dotknięciu rozpadają się :) zdecydowanie to muszą być odchody, ale czego nie mam pojęcie. Co ciekawe zwierzak który je robi upodobał sobie właśnie jedno miejsce i do noc oddaje mi w dokładnie to samo miejsce dwie centymetrowe "pałki". Pół nocy spędzone z latarka nic nie pomogło, skubany jest sprytny wychodzi zawsze kiedy mnie nie ma :) peanut worm też nie zaobserwowałem, a wierzcie mi siedzę znosem przyklejonym do akwarium już 4 tydzień ;/ Mam tylko nadzieje, ze ten mieszkaniec na gapę jak przyjdą miękasy nie zacznie mi ich podjadać.

premiero dodatkowo mam dokładnie te same "maduzy" co Ty :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa Panowie :waving ślimakiem osiadłym to to raczej nie jest chyba, że ślimaki te przy najmniejszym dotknięciu rozpadają się :) zdecydowanie to muszą być odchody, ale czego nie mam pojęcie. Co ciekawe zwierzak który je robi upodobał sobie właśnie jedno miejsce i do noc oddaje mi w dokładnie to samo miejsce dwie centymetrowe "pałki". Pół nocy spędzone z latarka nic nie pomogło, skubany jest sprytny wychodzi zawsze kiedy mnie nie ma :) peanut worm też nie zaobserwowałem, a wierzcie mi siedzę znosem przyklejonym do akwarium już 4 tydzień ;/ Mam tylko nadzieje, ze ten mieszkaniec na gapę jak przyjdą miękasy nie zacznie mi ich podjadać.

premiero dodatkowo mam dokładnie te same "maduzy" co Ty :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz - ja nie powiedziałem, że to są osiadłe ślimaki. Pamiętam, że miałem coś podobnego, te rurki po dotknięciu łatwo się łamią/odpadają/kruszą. Z resztą po jakimś czasie powstaną nowe... Po dłuższej obserwacji zauważyłem, że ze środka rurki czasem wysuwa się cienka, półprzezroczysta macka.

Zaznaczam - nie wiem co to jest dokładnie, ale to IMHO to jakiś robal, który drąży skałę, a ta rurka to w pewnym sensie jego odchody, lub bardziej urobek tego co wydrążył.

Ale jeżeli to coś drąży skałę to jest pożyteczne. I albo będzie pożytecznie drążył albo stanie się czyimś pożywieniem, więc imho spokój :nono


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz - ja nie powiedziałem, że to są osiadłe ślimaki. Pamiętam, że miałem coś podobnego, te rurki po dotknięciu łatwo się łamią/odpadają/kruszą. Z resztą po jakimś czasie powstaną nowe... Po dłuższej obserwacji zauważyłem, że ze środka rurki czasem wysuwa się cienka, półprzezroczysta macka.

Zaznaczam - nie wiem co to jest dokładnie, ale to IMHO to jakiś robal, który drąży skałę, a ta rurka to w pewnym sensie jego odchody, lub bardziej urobek tego co wydrążył.

Ale jeżeli to coś drąży skałę to jest pożyteczne. I albo będzie pożytecznie drążył albo stanie się czyimś pożywieniem, więc imho spokój :waving


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastaw kamere na noc :nono


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastaw kamere na noc :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA! mam! skubany, to na 100% peanut worm nie spodziewałem się tak małych rozmiarów, ale jest :nono w końcu udało mi się go znaleźć :) jak widać odkrycie każdego nowego życia cieszy :)

Pozdrawiam i dobranoc.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.