Skocz do zawartości
Gotterdammung

Teleskop - bawi się ktoś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę o zakupie teleskopu. Jest ktoś w stanie coś polecić ? Oczywiście jak każdy amator chcę coś bardzo taniego, bardzo dobrego i bardzo łatwego w obsłudze. Jednak jak niewielu amatorów mam świadomość że to praktycznie nierealne. Więc przyjmując jakąś tam wypadkową z moich założeń, chciałbym sprzęt pozwalający na powiedzmy obserwację planet z układu, ale i mgławic/galatkyk.

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę o zakupie teleskopu. Jest ktoś w stanie coś polecić ? Oczywiście jak każdy amator chcę coś bardzo taniego, bardzo dobrego i bardzo łatwego w obsłudze. Jednak jak niewielu amatorów mam świadomość że to praktycznie nierealne. Więc przyjmując jakąś tam wypadkową z moich założeń, chciałbym sprzęt pozwalający na powiedzmy obserwację planet z układu, ale i mgławic/galatkyk.

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"chcę coś bardzo taniego, bardzo dobrego i bardzo łatwego" - to chcesz kupić trzy teleskopy?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"chcę coś bardzo taniego, bardzo dobrego i bardzo łatwego" - to chcesz kupić trzy teleskopy?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miłość boską, przeczytałeś zdanie kolejne ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miłość boską, przeczytałeś zdanie kolejne ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz: przeciez napisal ze ma swiadomosc ze to nierealne i szuka jakiegos kompromisu miedzy tymi 3 cechami :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz: przeciez napisal ze ma swiadomosc ze to nierealne i szuka jakiegos kompromisu miedzy tymi 3 cechami :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teleskop na strych ale nie wiem czy kompletny


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teleskop na strych ale nie wiem czy kompletny


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem bawi się ktoś :) Myślę, że do zabawy, jakiej oczekujesz, najlepszy będzie dla Ciebie teleskop na montażu Dobsona. Nie można z niego robić zdjęć, ale ze względu na prostotę konstrukcji w dobrej cenie można zakupić teleskopy o stosunkowo dużej aperturze.

http://www.astrokrak.pl/product_info.php?cPath=21_40&products_id=351

Właścicielem sklepu jest pasjonat, człowiek ogromnej wiedzy i jeszcze większego serducha. Notabene - strzelec i stąd go znam :clowning Jeśli chcesz zaś wiedzieć coś więcej na szybko, wal śmiało na PW - postaram Ci się pomóc, jak najlepiej potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem bawi się ktoś :waving Myślę, że do zabawy, jakiej oczekujesz, najlepszy będzie dla Ciebie teleskop na montażu Dobsona. Nie można z niego robić zdjęć, ale ze względu na prostotę konstrukcji w dobrej cenie można zakupić teleskopy o stosunkowo dużej aperturze.

http://www.astrokrak.pl/product_info.php?cPath=21_40&products_id=351

Właścicielem sklepu jest pasjonat, człowiek ogromnej wiedzy i jeszcze większego serducha. Notabene - strzelec i stąd go znam :) Jeśli chcesz zaś wiedzieć coś więcej na szybko, wal śmiało na PW - postaram Ci się pomóc, jak najlepiej potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Radek, dobrze że Cię tu pomyśle wiatry sprowadziły :clowning

Ja np myślałem o czymś takim :

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_86&products_id=861&lunety=Teleskop_Spinor_Optics_N-130/900_EQ-2

Cena dużo mniejsza, to daje do myślenia... Ale może ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Radek, dobrze że Cię tu pomyśle wiatry sprowadziły :waving

Ja np myślałem o czymś takim :

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_86&products_id=861&lunety=Teleskop_Spinor_Optics_N-130/900_EQ-2

Cena dużo mniejsza, to daje do myślenia... Ale może ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :nono To tak jak ze sprzętem do akwarium - do pięćsetki można kupić odpieniacz za 100zł albo za 1000, albo za 5000... Któryś będzie lepszy, jak sądzisz, który? :) Notabene - w optyce astronomicznej cena naprawdę równa się jakość. Poziom precyzji wykonania tych instrumentów jest nieprawdopdobny, o ile są to porządne instrumenty. To co pokazałeś w linku nadaje się, niestety, do wbijania gwoździ. W dobrze wykonanym teleskopie gro ceny to jego zwierciadło główne, druga część ceny to montaż paralaktyczny z mikroruchami. Z mojego doświadczenia wynika, że często więcej widać przed dobre lornetki niż kiepskie teleskopy. Wystarczy powiedzieć, że do naprawdę komfortowej obserwacji deep sky większość samych okularów jest droższa od tego teleskopu, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :) To tak jak ze sprzętem do akwarium - do pięćsetki można kupić odpieniacz za 100zł albo za 1000, albo za 5000... Któryś będzie lepszy, jak sądzisz, który? :waving Notabene - w optyce astronomicznej cena naprawdę równa się jakość. Poziom precyzji wykonania tych instrumentów jest nieprawdopdobny, o ile są to porządne instrumenty. To co pokazałeś w linku nadaje się, niestety, do wbijania gwoździ. W dobrze wykonanym teleskopie gro ceny to jego zwierciadło główne, druga część ceny to montaż paralaktyczny z mikroruchami. Z mojego doświadczenia wynika, że często więcej widać przed dobre lornetki niż kiepskie teleskopy. Wystarczy powiedzieć, że do naprawdę komfortowej obserwacji deep sky większość samych okularów jest droższa od tego teleskopu, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam kupić jakiś teleskop. Od zeszłego lata mamy małą działeczke a Mazurach a tam pięknie gwiazdy nocą z tarasu widać:nono

Chętnie włącze sie do wątku. W końcu na innych planetach też mogą być wyjatkowe rafy do odkrycia:)


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam kupić jakiś teleskop. Od zeszłego lata mamy małą działeczke a Mazurach a tam pięknie gwiazdy nocą z tarasu widać:waving

Chętnie włącze sie do wątku. W końcu na innych planetach też mogą być wyjatkowe rafy do odkrycia:)


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo, to już zażartować nie można "na miłość boską", a poza tym ja czytam zawsze tylko pierwsze zdania, na resztę nie mam czasu.(ŻART)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo, to już zażartować nie można "na miłość boską", a poza tym ja czytam zawsze tylko pierwsze zdania, na resztę nie mam czasu.(ŻART)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może na poczatek Meade etx 70 poczytaj opis na necie , sterowany kompem sam sie ustawia na gwiazdy , dobre ceny w sklepie 1100 na allegro za 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może na poczatek Meade etx 70 poczytaj opis na necie , sterowany kompem sam sie ustawia na gwiazdy , dobre ceny w sklepie 1100 na allegro za 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz - sorkas, źle zareagowałem :nono Ale sam wiesz, częęęęsto to nie są żarty :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz - sorkas, źle zareagowałem :waving Ale sam wiesz, częęęęsto to nie są żarty :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się pobawić w oglądanie nieba, ale w moim mieście (Koszalin) na 365 dniw roku jest jakieś 435 pochmurnych, w tym około 433 pada deszcz. Niebo widziałem kilka razy w życiu jak wyjechałem w Białostockie :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.