Skocz do zawartości
Darev

Wariujący odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich morszczaków

Moim problemem jest zalewający się odpieniacz, kubek napełniany jest wodą w ciągu ok. 1 min.

Dane zbiornika:

Start: 19 styczeń 2011;

Woda: w obiegu ok. 210 litrów, w tym 60 litrów z działającego zbiornika;

Skała: 23 kg z działającego zbiornika;

Piasek: Nature's Ocean - Bio-Activ Live® Aragonite 18 kg, wsypano 28 stycznia 2011;

Sól: Preis - Meersalz 12,5kg;

Zasolenie: 1,024;

Odpieniacz: AM Turboflotor 1000, pompa AB 2000 wirnik igła;

Dodatkowa filtracja: Gąbka plus wata perlonowa.

Czy może być że pompa jest za duża na ten zbiornik?

Próbowałem podnosić odpieniacz ale w końcu brakło miejsca w szafce.

Prosze o sugestie.

Pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczaków

Moim problemem jest zalewający się odpieniacz, kubek napełniany jest wodą w ciągu ok. 1 min.

Dane zbiornika:

Start: 19 styczeń 2011;

Woda: w obiegu ok. 210 litrów, w tym 60 litrów z działającego zbiornika;

Skała: 23 kg z działającego zbiornika;

Piasek: Nature's Ocean - Bio-Activ Live® Aragonite 18 kg, wsypano 28 stycznia 2011;

Sól: Preis - Meersalz 12,5kg;

Zasolenie: 1,024;

Odpieniacz: AM Turboflotor 1000, pompa AB 2000 wirnik igła;

Dodatkowa filtracja: Gąbka plus wata perlonowa.

Czy może być że pompa jest za duża na ten zbiornik?

Próbowałem podnosić odpieniacz ale w końcu brakło miejsca w szafce.

Prosze o sugestie.

Pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma na wyjściu z odpieniacza zaworów do regulacji piany ? może któryś jest zamknięty ?

zalecana pompa do niego to RIO 2100 więc chyba powinno być OK z tą AB - bo ogólnie co sama pompa do odpieniacza ma do pojemności zbiornika ?

mam nadzieję że można dać link z konkurencyjnego forum:

http://aqua-reef.pl/topic/835-pompa-do-aqua-medic-turboflotor-1000/

ten sam problem i rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma na wyjściu z odpieniacza zaworów do regulacji piany ? może któryś jest zamknięty ?

zalecana pompa do niego to RIO 2100 więc chyba powinno być OK z tą AB - bo ogólnie co sama pompa do odpieniacza ma do pojemności zbiornika ?

mam nadzieję że można dać link z konkurencyjnego forum:

http://aqua-reef.pl/topic/835-pompa-do-aqua-medic-turboflotor-1000/

ten sam problem i rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyreguluj zaworami i powinno być ok ,kapturki(zawory) włóż z powrotem i kręć nimi ,aż poziom piany opadnie


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyreguluj zaworami i powinno być ok ,kapturki(zawory) włóż z powrotem i kręć nimi ,aż poziom piany opadnie


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi regulacja tymi zaworami nic nie daje, jedynie co to na wejściu pompy przed zwężką wcisnąłem watę i jest przydławiona pompa to wtedy nic nie wywala, nawet piany. oczywiście w komorze jest burza bąbelkowa.

poziom wody w sumpie to 25 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi regulacja tymi zaworami nic nie daje, jedynie co to na wejściu pompy przed zwężką wcisnąłem watę i jest przydławiona pompa to wtedy nic nie wywala, nawet piany. oczywiście w komorze jest burza bąbelkowa.

poziom wody w sumpie to 25 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz odpowiedź na tamtym forum piszą że powinno być 10-11cm wody

zostaw watę, jak masz burzę bombelkową to za jakiś czas wyjdzie piana - tylko pewnie przy takim zanurzeniu masz dużo wody a mało powietrza i jest lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz odpowiedź na tamtym forum piszą że powinno być 10-11cm wody

zostaw watę, jak masz burzę bombelkową to za jakiś czas wyjdzie piana - tylko pewnie przy takim zanurzeniu masz dużo wody a mało powietrza i jest lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia są takie otóż podnosząc go do poziomu 11cm zmniejsza się przepływ wody na wylocie (widać to w tych przeźroczystych poziomych rurkach co łączą się z pudełkiem przelewowym), więc moim rozwiązaniem (chyba) bedzie zakup jakiegoś zaworka i wpięcie go przed pompą (przed zwężką). Co do zwężki to ma jakieś 10mm średnicy. Zasys powietrza jest w pełni drożny.

Co do piany to przy tym moim przydławieniu jest na wysokości tego czarnego pierścienia. Podejżewam, że narazie nie ma co tworzyć tej właściwej piany??

Odpieniacze białkowe oczyszczają wodę metodą fizyczną. Wykorzystywane jest tu zjawisko powszechnie znane w codziennych doświadczeniach: absorpcja powierzchniowo czynnych substancji przez powietrzno wodna warstwę. Jeśli damy krople oleju na powierzchnie wody uformuje ona cieki film o grubości jednej molekuły. Substancje białkowe zachowują się w ten sam sposób. Pęcherzyki unoszą się do góry i tworzą pianę z substancjami odpadowymi, które w ten sposób usuwane są z akwarium.

Nie ma białka - nie ma piany.

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Sorki - pośpiech.

Co do zaworku http://allegro.pl/zawor-zaworek-na-waz-filtra-zewnetrznego-16-22-i1447738458.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia są takie otóż podnosząc go do poziomu 11cm zmniejsza się przepływ wody na wylocie (widać to w tych przeźroczystych poziomych rurkach co łączą się z pudełkiem przelewowym), więc moim rozwiązaniem (chyba) bedzie zakup jakiegoś zaworka i wpięcie go przed pompą (przed zwężką). Co do zwężki to ma jakieś 10mm średnicy. Zasys powietrza jest w pełni drożny.

Co do piany to przy tym moim przydławieniu jest na wysokości tego czarnego pierścienia. Podejżewam, że narazie nie ma co tworzyć tej właściwej piany??

Odpieniacze białkowe oczyszczają wodę metodą fizyczną. Wykorzystywane jest tu zjawisko powszechnie znane w codziennych doświadczeniach: absorpcja powierzchniowo czynnych substancji przez powietrzno wodna warstwę. Jeśli damy krople oleju na powierzchnie wody uformuje ona cieki film o grubości jednej molekuły. Substancje białkowe zachowują się w ten sam sposób. Pęcherzyki unoszą się do góry i tworzą pianę z substancjami odpadowymi, które w ten sposób usuwane są z akwarium.

Nie ma białka - nie ma piany.

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Sorki - pośpiech.

Co do zaworku http://allegro.pl/zawor-zaworek-na-waz-filtra-zewnetrznego-16-22-i1447738458.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem czym głębiej zanurzona pompa zasysa mniej powietrza czyli mniej piany i mniej wydajny odpieniacz.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem czym głębiej zanurzona pompa zasysa mniej powietrza czyli mniej piany i mniej wydajny odpieniacz.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest 10 cm pod lusterm wody, jest podwieszona do odpieniacza, nie leży na dnie. W komorze jest piękna burza bąbelkowa. Oczywiście gdy pompa jest przydławiona watą na wlocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest 10 cm pod lusterm wody, jest podwieszona do odpieniacza, nie leży na dnie. W komorze jest piękna burza bąbelkowa. Oczywiście gdy pompa jest przydławiona watą na wlocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zamówiłem zawór od filtra kubełkowego i zamontowałem na wejściu pompy i teraz mogę regulować jak mi sie podoba. Pompa wisi pod lustrem jakieś 10 cm tak więc jest piękna burza bąbelkowa no i od czasu do czasu coś tam odpieniek wywali. Watę wywaliłem ale jest zawór i jest git.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest git bo wywaliłes watę :D zawór swoja drogą, ale spróbuj przy takim ustawieniu jakie masz wlożyć watę do wody:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się też od czasu do czasu noszę z napisaniem podobnego tematu

U mnie jest taka sytuacja:

Myję kubek raz na tydzień bo się zapełnia do 3/4 a nie chce ryzykować, że się w końcu przeleje.

Piana raczej sucha.

Myję i ponownie wywala pianę gęstą już po godzinie.

Teoretycznie paca powinna wyglądać tak, że po umyciu siada i nie chce ruszyć, potem dochodzi do pewnego momentu i wydajność systematycznie spada z racji zatłuszczonej i zalepionej części wewnętrznej kubka - tych ostatnich 5cm które pokonuje pina zanim wpadnie do kubka.

U mnie jest dokładnie odwrotnie.

Pierwszego dnia wywala mi około 50ml syfku, drugiego dnia już około 80, następnego dnia już raptem 150ml, i tak już zostaje z takim tempem. Czy to nie jest dziwne? Że na trzeci dzień mam regularnie taki sam wyskoki skok?

Czy u waz też się tak zdarza?

Dodam, że pomiary robiłem systematycznie odliczając miarką zawartość syfku.

A dla hecy raz nie myłem od pieniacza ale odessałem rurką syf z kubka i tak przez 2 tygodnie - wydajność dalej rosła wolno b o około 10ml co 3 dni ale jednak, wcale nie odczułem spadku wydajności..

To normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak ostatnio u siebie parę dni normalnej pracy potem poziom syfu staje na połowie kubka i już tak stoi

zastanawiam się czy czasem nie trzeba częściej myć kubek z tego syfu bo już dawno go nie zapełniłem do pełna a na jego ściankach jest mega błoto po kilku dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.