Skocz do zawartości
Gość kawa93

Tubastrea Faulkneri :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kawa93

Witam. Moja tubka właśnie wypuściła larwy - jest jakiś sposób, żeby larwy osiadły na tych skałkach, na których bym chciał? :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Witam. Moja tubka właśnie wypuściła larwy - jest jakiś sposób, żeby larwy osiadły na tych skałkach, na których bym chciał? :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak, jak już uda Ci się odłowić larwy możesz je umieścić w pojemniczku z kawałkiem skały do którego po ok tygodniu przyrosną, zabezpiecz wieczko gaza i połóż na dnie, później taki kawałek może być szczepką na wymianę ja przynajmniej tak robiłem i conajmniej 10 osób ma już tubki ode mnie :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak, jak już uda Ci się odłowić larwy możesz je umieścić w pojemniczku z kawałkiem skały do którego po ok tygodniu przyrosną, zabezpiecz wieczko gaza i połóż na dnie, później taki kawałek może być szczepką na wymianę ja przynajmniej tak robiłem i conajmniej 10 osób ma już tubki ode mnie :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

larwy które zdołałem odłowić umieściłem w pojemniczku tak, jak doradziłeś. Dzięki :nono

PS. Mamy tubkę z tego samego źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

larwy które zdołałem odłowić umieściłem w pojemniczku tak, jak doradziłeś. Dzięki :waving

PS. Mamy tubkę z tego samego źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tuba rozmnaza sie rowniez przez podzial? czy tylko larwami?


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tuba rozmnaza sie rowniez przez podzial? czy tylko larwami?


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boft :

A czy tuba rozmnaza sie rowniez przez podzial? czy tylko larwami?

tak,wegetatywnie,powiększając w ten sposób kolenie w jednym miejscu,wystarczy 1 polip żeby po miesiącu dobrego karmienia było z 7 szt


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boft :

A czy tuba rozmnaza sie rowniez przez podzial? czy tylko larwami?

tak,wegetatywnie,powiększając w ten sposób kolenie w jednym miejscu,wystarczy 1 polip żeby po miesiącu dobrego karmienia było z 7 szt


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.