Skocz do zawartości
Gienek

robótki w pleksie... i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

a co ta pompa ma robić? wygląda jakby miała odpieniać, filtrować, dolewać wody i może jeszcze piwo nalewać


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po paru upojnych nockach udało mi się sklecić m.in. takie coś

thumb_10718930551.JPG

thumb_13154669422.JPG

odpieniacz na rurze 200 mm,, do ukończenia jeszcze parę dupereli więc na początku nast tygodnia wodowanie.

Równocześnie kończę reaktor wapienny 2 komorowy, jak skończę podzielę się fotami...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie dziś mała aktualizacja, tym razem mniejszy na rurze 160mm, z odwrotnym sitem,, dedykowany pod pompę aquabee z wirnikiem delteca

thumb_13809100781.JPG

thumb_11185627782.JPG

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam parę fotek z testowania nowego odpieniacza na rurce 200mm z new jetem 4500 na igle (beta test)

nie ukrywam że jestem bardzo miło zaskoczony :lol: jakością piany, przy finalnej wersji wirnika myślę że wreszcie napędzę potwora czyli duuuży odpieniek który czeka lepszych czasów

thumb_11604311681.JPG

thumb_10349632732.JPG

do skończenia zostało mi jeszcze parę bzetów np. zawór(teraz na szybko wpięty jakiś zawór kulowy), mocowanie tłumika

i na koniec filmik zaraz po uruchomieniu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie tym razem wyrób w mniejszej skali - odpieniacz na setce wysokość ok 40 cm ze wstępną komorą reakcyjną z sitem i zaworem kulowym, jeszcze nie skończony zostało parę rzeczy (ściek z kubełka, tłumik powietrza)... Za napęd odpowiada newa bp.

thumb_HPIM3770.JPG

thumb_HPIM3772.JPG

thumb_HPIM3774.JPG

za parę dni próby wodne... jutro przyjdzie czas na większego brata.

BTW wreszcie udało się skończyć reaktor wapienny na dniach fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógł by mi kolega podać dane katalogowe tych diod. Ewentualnie same numery katalogowe?


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, aktórych diód ? ;)

Chodziło mi o CREE XP-E i XP-G.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień, kolejny up... wreszcie udało się skończyć reaktor (prawie ;)) - wyszedł kawał s... :thumbsup:

Reaktor dwukomorowy - jest miksem paru udanych konstrukcji podpatrzonych na necie. Pierwsza komora 160mm, druga to 100mm, wszystko posadowione na pudle, w którym znajduje się dopływ wody i pompa - całość ma ok 80 cm wysokości.

thumb_12493810971.jpg

tu dodatkowo z płytą montażową pod ph metr elektrozawór i pompę perystaltyczną

thumb_13573301222.JPG

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezła robota a odnośnie odpieniacza tego małego pomarańczowego na 100tce jakie akwa może pociągnąć i ile by taki kosztował?


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Gienek, jak uruchomisz ten mniejszy odpieniek na pompie BP to zapodaj jakieś foty albo filmik.

Jak zwykle piękna robota. :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam Panowie dzięki za miłe słowa ale, jestem tylko prostym rzemieślnikiem ;) a do tego jeszcze i tak troszkę mi brakuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie tym razem z serii mniejszych odpieniaczy, większy brat niedawno sklejonego skimerka na rurce 100mm. Jak uprzednio konstrukcja ze wstępną komorą z sitem, wysokość całkowita 60cm, tym razem za napęd posłużył new jet 2500 na igle. Odpieniacz docelowo pienić będzie w 300 litrach. Jutro dojdzie jeszcze ściek z kubka.

thumb_HPIM3788.JPG

Jutro jak mi się uda wrzucę filmiki z działania mniejszych odpieniaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzybsonik podaj wymiary komory + poziom wody a coś się wymyśli ;)

swoją drogą jak wszystko sie uda w ciągu miesiąca pokażę gotowy zestawik małej nano rafki (ok 40-50 litrów) z panelem, odpieniaczem, filtrem przepływowym w formie komór na media, oświetleniem własnego wykonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienku, jak zwykle piękne wykonanie !! Mam pytanie do tego Twojego maleństwa - na wylocie z pompy zbudowałeś taką (dla mnie) dziwną wieżyczkę z otworem - jaki jest jej cel i zastosowanie ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz złożony praktycznie w 90 % z odpadków więc wewn komora wygląda jak wygląda - miało być tanio :) W komorze zamontowałem dwa sita z diurami na środku. Kolejne odcinki doklejałem w czsie testów by bąble nie wracały przez powrót do sumpa i by odpieniek sensownie pienił na wys. kubka. Chyba że chodzi Ci o odpływ zrobiony na budmechu - to jest zwyczajne kolanko z dziurą i rurką.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.