Skocz do zawartości
SkoczekPL

Zgrywanie filmów na komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Odradzam korzystanie z VLC na słabym sprzęcie, mocno obciąża procesor. Najlepszym (wg mnie) zestawem filtrów jest ffdshow (bardzo małe obciążenie procesora) skojarzony z dowolnym playerem, alternatywnie Media Player Classic Home Cinema. Osobiście do obróbki obrazu używam Adobe Premiere Pro, chociaż przyjazdy dla początkujących to on nie jest :) Jeżeli masz materiał w 1080p, to niestety, trzeba mocnej maszynki.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba właśnie esencja komputerów z innej stacji. Od momentu gdy parę lat temu porzuciłem stajnię "PC" na rzecz Apple zacząłem się wyjaławiać komputerowo... Kompletnie nie interesują mnie konfiguracje sprzętowe, kodeki, antywirusy, patche, nakładki, service-packi itd... Komp ma ze 3 lata a wszystko śmiga, samo się aktualizuje w tle, o nic nie pyta, niczego ode mnie nie chce, po prostu działa.

Film z kamery HD? Blondynka bez problemu zgra i zmontuje. Jeden koniec FireWire do kamery, drugi do kompa, potwierdzić, że ma być zgrane, wskazać miejsce i czekać. Zmontować? Program w tle już czeka i pyta czy montujemy... Kilka kliknięć i gotowe.. Eksport na YouTube? Na BlueRay? - tylko wybierz opcję i czekaj. Ja nie wiem jak oni w Apple to robią, ale to prostu działa - jestem zafascynowany ich produktami. To, że system działa od trzech lat i nic nie zwolnił, że nie mam nawet pół antywirusa mówi samo za siebie :googleye


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno małe "ale" - cena, której w żaden sposób nie da się wytłumaczyć. Nigdy nie byłem zwolennikiem przepłacania, a niestety za jabłuszko płaci się 60% za markę a 40% za sprzęt. Design ma bardzo fajny, nie powiem. Natomiast "bebechy" są takie same jak w każdym innym pececie/laptopie. Mój kolega, ma MacBooka Pro. Zapłacił za niego w przeliczeniu na nasze ponad 12 tys PLN (w Polsce kosztował prawie 16 tys). Za identyczną konfigurację, ale spod pióra ASUS'a zapłaciłby 5,5tys. Pomimo tego, że bardzo o niego dba, wymienił już w nim dysk twardy, musiał oddać do serwisu na wymianę karty graficznej, która była z "felernej" partii, podświetlenie klawiatury zaczęło mu szwankować. Sprzęt jak każdy inny i ma prawo się psuć. To tak jak z akcesoriami do morskiego - jedni kupują Red Dragony, a inni New-Jety :googleye Najważniejsze, żeby użytkownik był zadowolony. :)

Prywatnie używam Windowsa 7 i mogę Ci powiedzieć, że wszystko o czym piszesz jest również zaimplementowane w tym systemie.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przeceniam sprzęt Apple w sensie hardwearu - w końcu rzeczywiście prawie wszystkie podzespoły są od firm trzecich więc w zasadzie bebechy jak w PC. Tyle tylko, że Apple wnika bardzo głęboko w specyfikację techniczną danego podzespołu i zanim złoży z nich finalny produkt ma pewność, że wszystko będzie ze sobą hulało wykorzystując w 100% potencjał. Tymczasem sklepy które składają kompy często skręcają je z przypadkowo dobranych zespołów lub bez głębszego zastanowienia... np. płyta główna z jakimś gigantycznym FSB a do tego pamięć na trzy razy wolniejszej magistrali. Ale chyba jednak 60% sukcesu to system - jednak MacOS to jest to...

Również nie kupiłbym Maca Pro - lubuję się w iMacach, a ostatni wypust 27" śni mi się po nocach...

I ta swoboda - wyciągasz z pudła kompa i włączasz go do kontaktu. I to wszystko - jeden kabel.

Komp zgłasza, że znalazł sieć wi-fi prosi o podanie hasła i po minucie od wyjęcia z pudła komputer działa latami na jednym kablu i bez problemów. Wszystko ze sobą gada, nie ma irytujących zachwytów że "system wykrył myszkę i pomyślnie zainstalowal sterowniki i w ogóle jest świetny, że tak sobie z tym poradził i mysz jest już gotowa do działania". Ja sam się dziwię, że wystarczy się zbliżyć z jakimś leciwym telefonem np. N95 i... okazuje się, że lista kontaktów, terminarz itp rzeczy są już dawno zsynchronizowane z Twoim kompem. Zero kabli, sterowników i patchy... Po prostu miodność.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, no to tego....

Wystarczyły u kolegi najnowsze kodeki + programik polecony przez SzaregoKruka - dzięki panowie za pomoc :kapelusz


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.