Skocz do zawartości
darod

czy to aiptasia? prosze o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie na skale zakupionej znalazłem w kilku miejscach takie "cosik" zwalczać to czy zostawić?


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, na 100%


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale szybka akcja :-0

dzięki wszystkim, zaraz się biorę za nią :kapelusz


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skala jeszcze dobrze nie ulozona to najlepiej wyciagnac i lutownica gazowa przysmarzyc, nie ma szansy zeby przezyla.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)co raz to nowsze metody :) o lutownicy jeszcze nie słyszałem ... i tak przeżyje :googleye

Ps.

jeśli możesz sobie pozwolić jeszcze na wyjęcie skały to najlepsza będzie metoda na "lufta" :) czyli do wiaderka i zasypać żywym piaskiem off kosz z solanką ... menda sama wypłynie


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała jeszcze nie w baniaku oglądam ją i widzę, że jest tego trochę na różnych kawałkach.

Zanim trafi do akwa chciałbym się tego pozbyć, a jak widać tyle metod co wypowiedzi

pozdr...


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego morszczaka z okolicy :kapelusz

metod wiele - ale skuteczność marna. Z chęcią oddam Ci Aiptasia-X red sea,ale lepiej sobie to wsmarować w zadek (aiptasia traci głowę po czym odradza się x10) kwasek u mnie tez nie pomógł (znaczy się pomógł obniżyć Ph do zabójczego poziomu - więc z tym ostrożnie w głównym zbiorniku) ja doradzam naturalnych wrogów lub nawet odłupać kawałek skały tam gdzie siedzi wróg - może i lutownica będzie dobra - byle wcześniej nie zdążyła wypluć zarodników...jak dla mnie loteria.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja powiem tak, mam świeżo wpuszczonego Jednorożka od Ice4 (dzięki wielkie raz jeszcze) i ma już 2 potwierdzone trafienia :D


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiało już dojść do wysiania zarodników, bo widać gdzie nie gdzie małych pierdzieli. to co mogę zrobić przed włożeniem do zbiornika to smażenie lutownicą chyba najwygodniejsze, jak zbiornik zakończy dojrzewanie to jakiś naturalnych wrogów (jak wspominał ice4) tylko jakich na akwa 85L - 100L w obiegu??


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jakich na akwa 85L - 100L w obiegu

dobry brzydal nie będzie zły..a jak na razie - to co możesz spróbuj jakoś usunąć/wypalić/wygotować/odłupać/ostatecznie wyssać.

Potem uśmiechasz się do Gotterdammunga i cichcem kupujesz dobrego osobnika z apetytem na szkliste :D

PS. to dopiero początek drogi. Zapraszam do lektury działu bryopsis, cyjano, dino, walonia itd...itd


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326223 ice4 :

PS. to dopiero początek drogi. Zapraszam do lektury działu bryopsis, cyjano, dino, walonia itd...itd

Taaa, to przyjemna lektura :D nie zapominaj o dino :D

Tu masz czaderską stronkę : http://reefcleaners.org/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=81


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawnie zadzialal czerwononogi krab Dardanus megistos. Nie ma juz ani jednej rozyczki a miedzy mrozonymi rybkami ladnie oczyszcza z roznorakiej zieleniny. Probowalem wczesniej strzykawka, tak jak czesto opisywane na forum, ale za szybko sie aiptasia chowala pomiedzy zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo to się zacznę zapoznawać powoli z tematami "bryopsis, cyjano, dino, walonia itd..." bo dotąd poza cyjano nie czytałem, mam czas i diabelską cierpliwość do tego lubię wyzwania :D

ps. żeby nie zaczynać nowego topiku:

na skałach mam dużą ilość małży..... co z nimi, mogą zostać??


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malze zostaw, to nieszkodliwe filtratory.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.