Skocz do zawartości
kiflu

K-Balance Strong - zamiennik uzupełnienia potasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupię jak wyżej, może komuś zostało i chętnie odprzeda resztę.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu, kup na Alle... siarczan potasu. Będzie to samo ale taniej:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Włodek,

To napisz proszę jak to stosować, jak mieszać i jak dozować ?

to zmieniam nazwę postu, moderators proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce,


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz test na potas skoro zamierzasz lać K-Balance Strong. A skoro masz test to według wskazań. Ja jakieś pół roku temu kupiłem ten sierczan potasu 250 g. i co tydzień dodawałem 2 łyżeczki na 400 l. na "oko". Nic się zbiornikowi nie stało, korali nie poparzyło. Test zdecydowanie ułatwia sprawę. Zresztą w orginale też każą mierzyć zawartość potasu w zbiorniku.

Opis oryginału:

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=876&products_id=6699


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek,znów zaskakujesz.Jaki jest dobry test na potas ?Kiflu,czym mierzysz i ile Ci wyszło ? Jaki powinien być właściwy poziom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mierze testem którego wiarygodność jest skrajna :banghead - KZ

Chyba sobie strzeliłem samobója z tym potasem:cursin

Od 2 lat prowadziłem zbiornik na zeovicie i soli TP PR, wszytko ładnie się kręciło, raz w tygodniu dodawałem 4 ml k-balanse i wszytko było ok. W sierpniu popełniłem pierwszy błąd i stabilny za***isty system postanowiłem zmienić na polimery. W między czasie postanowiłem zmienić sól na insert ocean dla odświeżenia wody. Na przełomie listopada jak już wiedziałem że sobie nie radzę z polimerami i no3 i po4 wywaliłem kosmiczne zacząłem zbierać pierwsze żniwo ze względu na fosforany - zaczęły lecieć co niektóre egzemplarze sps. Potem szybka przekładka na kamyki, wymiana 50 % wody na świeżą isert ocean i po staremu zeovit. Zbiornik zaczął się zbierać, wizualnie okiem widać zmiany ale montipory a szczególnie talerzowe zaczęły siwieć aż do utraty pomału tkanki. Jeden gatunek sps wygląda jak by miał poocierane kieliszki tipowe. No i teraz walka co jest nie tak :D

Dzięki uprzejmości Romana Rożka zdobyłem test na potas no i mierzę od tygodnia, test cały czas wychodzi mi że potas miedzy 200 - 250 no i wczoraj sprawdziłem ile tego potasu jest w mojej soli - ok 300 !

Czyli wymieniając 50 % wody obniżyłem ilość potasu, do tego wsadziłem kamyki które sobie spokojnie popierały potas, moje co tygodniowe dozowanie K-blanse w ilości 4 ml było zdecydowanie za małe bo woda już była o znaczącym niedoborze !

Wczoraj sobie to przeanalizowałem i takie wnioski mi się nasuwają - obym tylko się nie mylił :D

Terasz szukam jakiego laboratorium na Śląsku co mi wodę na potas sprawdzi tak dla sprawdzenia.

PS. Jednak ta sól TM PR nie jest taka najgorsza - ma dużą nadwyżkę chemii co w moim przypadku fajnie się sprawdzało


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326260 kiflu :

...

to zmieniam nazwę postu, moderators proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce,

dział "Chemia" odpowiada ?

mam nadzieję, że tak.

:D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze obnizony poziom kalium nie jest krytyczny, za to lekko podniesiony powoduje zgon zwierzat, dlatego wielu odradza sztuczne podwyzszanie rowniez ze wzgledu na niezbyt doskonale testy, takze ostroznie:waving.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#326416 Stani :

Faktem jest, ze obnizony poziom kalium nie jest krytyczny, za to lekko podniesiony powoduje zgon zwierzat, dlatego wielu odradza sztuczne podwyzszanie rowniez ze wzgledu na niezbyt doskonale testy, takze ostroznie:waving.

Stani

rozwiń temat albo wrzuć jakiś artykuł do poczytania :D

Ciekaw jestem jak to wygląda w morskim akwarium bo w słodkim lałem litrami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.