Skocz do zawartości
Swirlej2

silniczek od microfalowki

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny , maly , tylko nie wiem na jakie on napiecie pracuje ..? chyba nie besposrednio na 220 wolt ?:)

silniczek.JPG

silniczek2.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że 220/240 - czyli prosto z sieci.

3 obroty na minutę - do miksera idealny :)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chciałem napisać. jest na nim napisane 220V/240V 50/60Hz więc podłaczaj do sieci i jazda - zresztą jak masz 2 to najwyżej jeden zjarasz :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zapytalem , bo az nie bylem pewny czy go podlonczyc besposrednio czy tez nie , taki maluni fajny , mysle rozerwie go :) thx:)

Nad mixerkiem wlasnie kombinuje , tym razem troche bardziej takim z prawdziwego zdazenia :) :):yes

pozdr...

Ps; Ciekawe jak one sie mocno nagrzewaja ..?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej mocy to chyba nie za bardzo


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze go dzisiaj , podlacze na cala noc niech smiga , powiem co i jak :)

Podloncze kabelkami i wsadze do piekarnika , bo gdzie jeszcze podczas snu chalupa sie spali razem z akwarium :):):D znaczy z rodzina chcialem powiedzeic :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanaiwam sie , cyz kombinowac na magnesy od spodu ten mixer , czy tez od gory dac takie mieszadelko na plastikowym "kiju" zakonczonym na dole czyms w rodzaju wirniczka od pompy wodnej (lopatki takie wieksze )..?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by pomyśleć nad zaadaptowaniem silniczka krokowego od drukarki na przykład (od stacji dysków nie wiem, czy nie był by za słaby) trzeba by było tylko prosty układ do sterowania i było by super - nawet regulację obrotów można by było zrobić.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silniczek mało się grzeje. Dla zainteresowanych innym wykorzystaniem takiego silniczka powiem, że on zmienia kierunek obrotów losowo po każdym włączeniu. Przy mikserze to raczej nie problem.

Ja mam zrobiony z niego i strzykawek dozownik do Ballinga. Notoryczny brak czasu, nie pozwala mi zakończyć tego projektu, ale w fazie testów spisał się dobrze.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah, możesz napisać więcej o swoim wynalazku?

@Swirlej, sprawdź czy 3 obr/min wystarczą do rozmieszania wodorotlenku wapnia. Wydaje mi się, że może być trochę za mało. Mam mikser magnetyczny. Wykorzystałem w nim niezidentyfikowany silnik ok. 150 obr/min. Jest trochę za dużoale miesza skutecznie. Miałem regulator obrotów ale padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne 3 obroty minutę to bardzo mało, jeden cykl 20sek.:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli losowo to może da się zrobić na jego bazie mechaniczny falownik ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs

Wykorzystałem pomysł z tej strony http://www.home.zonnet.nl/rsetteur/doseerspuit3/index_doseer_spuit.htm

przy czym zastosowałem silniczek od mikrofalówki do napędu i zmieniłem układ na obsługujący trzy strzykawki, co zapewnia dozowanie wszystkich trzech roztworów Ballinga. Jak ostatecznie to złożę i nadam jakiś rozsądny kształt i wygląd to może umieszczę to z pomocą swirleja (mam nadzieję, że mi jej udzieli) w dziale DIY, jeśli to kogoś zainteresuje oczywiście.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dozownik trzech roztworów Ballinga nap?dzany silniczkiem od mikrofalówki i wykorzystuj?cy strzykawki do pompowania dzia?a od trzech dni. Urz?dzenie potrzebuje ok. 2 godz. na podanie po 140 ml ka?dego z roztworów. Przy jednym obrocie wkrapla po 6 kropli, czyli zapewnia bardzo powolne dozowanie. Jedno co musz? w tym wszystkim poprawi? to ?o?yskowanie obracaj?cego si? zestawu trzech strzykawek, gdy? obraca si? z lekkimi skokami, ale to szczegó?. Wa?ne, ?e dzia?a :D

Je?li jest kto? zainteresowany pomys?em w zasadzie opartym na pomy?le wzi?tym z linka podanego wy?ej to ch?tnie udost?pni? wi?cej informacji, a je?li mia?yby by? fotki to ju? potrzebna pomoc PANA REDAKTORA SWIRLEJA2 :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to były czasy Świra i dinozaurów :-D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.