Skocz do zawartości
sewer

Wysokie Ca i Mg niskie KH

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas od odpalenia zbiornika mam wysokie Ca -540 i magnez na poziomie 1500 a kh 6.

Mam trochę szczepek sps (20) i wygląda że przyrastają. Zgodnie z zaleceniami wyłączyłem najpierw kakwasser. Niestety Ca dalej było wysokie. Teraz wyłączyłem mikserek i nie widzę spadku ani Mg ani Ca. Kh spadło z 11- do 6 jeszcze przed odłączeniem mikserka i teraz się trzyma na tym poziomie. Ph waha się między 7,9-a 8,1. No3 niewykrywalne i PO4 0,06. Nie bardzo wiem co zrobić żeby zbić Ca i Mg a jednocześnie podbić lekko KH. Używam pelletek co jak mi się wydaję niby obniża kh? Wiem, że gdybym włączył mikserek powinno podnieść kh ale na pewno nie obniży Ca.

Od tyg. leje 1 ml ABC i M. W nocy 2 kropelki Aminokwasów KZ Sps,

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widocznie problem polega na tym że Twoje korale nie są w stanie skonsumowac podawanego wapnia z miksera i mieszacza.Po wyłączeniu reaktora który również wpływa na kh ten parametr poszedł w dół ,spróbowałbym zrobic z dwie podmiany i jeżeli nie chcesz lac ballinga ustawic na reaktorze bez mieszacza mniejszą wartosc odcieku niż była do tej pory KH powinno się ustabilizowac ale wymaga to trochę czasu.I Ca powinno również spasc jak zmniejszysz ilosc rozpuszczanego wkładu poprzez zmianę zakwaszenia w reaktorze w górę.

Pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być też problem sol której używasz. U mnie jest podobnie, sól KZ, CA okolice 500 a MG okolice 1600, cały czas chodzi reaktor wapna do utrzymania Kh.

to co możesz zrobić:

1. przetestuj sól

2. podawaj tylko płyny na podbicie kh - ważne aby było stabilne bez szybkich jazd góra - dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasyp w raktorze i ile masz ustawionych kropli na odcieku


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki zasyp możliwe że aqua perfect?. Wkład z magnezem. Jak działał reaktor to było mniej więcej jeden bąbelek CO2 na sek. i jedna kropelka do zbiornika na sek.

Jarku czy jeśli nie będę dodawał CO2 do reaktora albo będzie go bardzo mało to woda kapiąca z reaktorka będzie podwyższała Kh nie podnosząc CA ani MG? Dobrze zrozumiałem co napisałeś?

Sól używam TP bio active czyli dość bogatą.

Za poradą Staniego odstawiam suplementy (ABC , M i Amino KZ). Reaktor i mikserek też zostaje wyłączony. Podbiję delikatnie KH tym http://www.morskie.com/aqua-medic-reef-life-kh-buffer-p-686.html.

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na TM BA miałem idealne parametry Kh i Ca, a magnez ok. 1600...

co do patentu z małą ilością CO2 to raczej się nie uda. Rozpuszcza się wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze peletki obniżają KH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć obniżają... mi chyba zaczęły działać i Kh spadło z 8 do 6,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili parametry sa podwyzszone a mlode szczepki jeszcze nie rosna, dlatego poza pilnowaniem kH nic bym nie dolewal. Pedzenie szczepek zacznij delikatnie, gdy parametry beda ok. (same z czasem spadna) i szczepki pokaza, ze chca rosnac. Inaczej jest latwo przesadzic z dopalaczami i mozna w ten sposob podhodowac glony lub cyano.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy reaktor pracuje z komputerem,jeżeli tak to zmien ustawienie w górę,musi się rozpuszczac aby KH szło do wody,jeżeli masz wkład z magnezem to wymien na knopa wapienny lub inny byle bez magnezu pobór magnezu jest znacznie mniejszy niz wapnia i przy dobrej soli i Twojej obsadzie powinno wystarczyc go z podmian ,jeśli spadek będzie znaczny zawsze możesz dosypac do reaktora Mg.Sam sporo trenowałem z reaktorem zanim doszłem do ładu u mnie własnie wkład magnezowy drastycznie podniósł kh i teraz mam sam wkład na Ca.

Pozdrawiam Jarek

Propozycja kolegów aby wszystko wyłączyc i suplementowac samo Kh jest jak najbardziej rozsądna,po ustaleniu parametrów odpal sam reaktor bez wkładu magnezowego

pkt. 6 Regulaminu


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wystarczy dać 3-4 krople na min z odcieku i KH powinno wzrosnać a co za tym idzie Ca poleci w dół.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Robert K,zwiększyć odciek i zmniejszyć troszke ph w reaktorku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety reaktor nie pracował z komputerem. Mam komputer Ph ale tylko ma program wlacz wylacz prąd przy określonym Ph. Reaktor ustawiony był na oko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ale moze jest cos nie tak z testami?

U mnie bylo tak:

Sera pokazywala Ca 340 Mg 900

Po zakupie innych testow:

JBL i Salifert Ca 500 Mg 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.