Skocz do zawartości
Marqo

koszt hydrauliki

Rekomendowane odpowiedzi

Ile mniej więcej trzeba odłożyć $ na standardowy zestaw hydrauliki 20mm , 25mm oraz rewizja 20mm ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są ale trzeba wszystko poskładać ....


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź karteczkę zapisz co Ci trzeba, potem odpalasz stronę www sklepu i wkładasz do koszyka co Ci trzeba i wiesz dokładnie ile Ci trzeba jak tak zrobiłem i wszystko wiem :D


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie od tego zalezy cena :D podejrzewam ze nawet standardowy zestaw moze sie bardzo roznic, same przeloty (srubunki) moga kosztowac wieksza czesc tego co podal Natan, najlepiej sobie w excelu spisac ile czego trzeba i tylko ceny sprawdzic w roznych zrodlach/producentach


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zapotrzebowania, wielkości zbiornika, szafki, sumpa, wyobraźni itd.

Nikt za Ciebie tego nie policzy nie wiedząc do czego to ma być i jak ma wyglądać ... bo np. może masz w standardzie sumpa w piwnicy albo w garażu :D


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327098 Marqo :

Ceny są ale trzeba wszystko poskładać ....

A kto jak nie Ty będzie wiedział co Ci potrzeba.Ktoś policz Ci np.2 zawory a Ty potrzebujesz ich 3 więc bez sensu liczenie komuś jak nie wie co tam będziesz instalował:D


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w czym problem ?

potrzebujesz 3 śrubunków, jednego zaworu, rurek, zestaw loc line, kilka kolanek, kilka muf, łącznik do węża, szybkozłączkę i wąż do pompy.

opis co i jak

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=228747#228747.

zmiany jakie zrobiłem w nowym akwarium to - śrubunki (przeloty) takie skręcane z erybki a nie klejone.

wąż powrotny zamontowany tuż za szybkozłaczką - można łatwo go odkręcić i coś tam sobie poczyścić jak ma się fantazje.

....

wrzucę Ci wieczorem, jak nie zapomnę, fotki jak to mam teraz rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Natan . Wszelkie uwagi mile widziane.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak masz w swojej stopce śpiesz się powoli najpierw bym rozrysował wszystko na elementy, a potem zrobił listę potrzebnych składowych systemu. Podpatrzył u innych jak mają wszystko poukładane i co jest Tobie potrzebne, dokonał zakupów najlepiej w tym samym sklepie i ten sam system(tego samego producenta) nie ma problemu z dopasowaniem wszystkiego.

Następnie poskładał to wszystko na sucho najlepiej za pomocą taśmy teflonowej do hydrauliki, przespał się z tym dzień i dokonał niezbędnych poprawek. Ja robiłem tak u siebie chyba ze cztery razy i zawsze było coś do poprawy,a to wąż giętki za sztywny, a to pompa nie w tym miejscu co by było wygodnie obsługiwać , a może wcześniej zamontować UV lampę, na pustym sumpie jest wygodnie wszystko poprzestawiać i poukładać takich dylematów miałem wiele.

Moja rada kupuj kształtki typu kolanka złączki o jedną dwie więcej koszt nie wielki a braknie w jak najmniej odpowiednim momencie i trzeba kombinować.

Jak zostaną wykorzystasz na pewno w przyszłości.

Pozdrawiam i czekam na jakąś foto relację.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem swoja stara wycene w excelu, co prawda dla troche wiekszych srednic (splyw i rewizja 32, powrot 25), i w szarej hydraulice (Gamrat/effast) wyszko ok 330pln, ale bez srubunkow/przelotow, wiec dla Twojej wersji szacunek Natana z 2-go posta pewnie bedzie dobry :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem trzy przeloty,parę kolanek dwa zawory kulowe,rurki i zapłaciłem 214zł. a gdzie tam reszta hehhe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.