Skocz do zawartości
Mati33

Nowy projekt Cocoon 43l - Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

tylko jak tak patrzylem po forum to nie którzy maja w takim litrażu po dwie takie 900 albo 900+1600, dlatego mam obawy czy jedna 900 mi wystarczy. Czy nie lepiej kupic od razu 1600 lub 2000l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla miekasow cyrkulacja wystarczy 35-40 x poj.akwarium,czyli do twojego akwarium wychodzi1400-1600l/h.

Takze 2 koralie 900 to az nadto.Na 1 pomce cyrkulacji bym nie robil,ciezko potem ustawic tak zeby nie bylo martwych stref.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334383 Peniek :

Dla miekasow cyrkulacja wystarczy 35-40 x poj.akwarium

Tyle to i dla SPSów wystarczy chyba :) Ja mam jedną Nano 900 w kostce 40x40x40cm (plus kaskada) i grzybowieńce już nie pompują się do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, gdyż również planuję coś podobnego. Czy na takie 43L świetlówki 2x26W (właśnie Aquatic Nature 10000/30000) to byłoby dużo za dużo czy jednak OK.?


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334509 Radek Ch :

Będzie OK - za jasno będzie dla miękkich, to podniesiesz lampę i już.

No właśnie za bardzo się ani podnieść ani obniżyć nie da, zakładając, że użyję oryginalnie dołączonej Solar Duo (plus druga), ale świetlówki przy użyciu tych lamp są ok. 8-10 cm nad powierzchnią wody, więc dlatego myślę dać trochę więcej mocy, bo to już dość wysoko jest.

Rozważam jeszcze mniejszy zestaw, z akwarium 30x30x35 i wtedy dałbym jedną lampę, ale chyba warto dołożyć kilka złotych i mieć te 10L wody więcej.


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 72w/64L wg mnie bylo OK swietlowki moze 10cm nad akwa 2x aktynika 1x 10000k daj wiecej swiatla, akwa ladniej wyglada wtedy.

IMHO, lepiej dac te kilkadziesiat zlotych wiecej i zalozyc cos w co zmiesci ci sie t5 (czyli ok 60l) ale to juz twoja decyzja.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334525 k0k0z :

IMHO, lepiej dac te kilkadziesiat zlotych wiecej i zalozyc cos w co zmiesci ci sie t5 (czyli ok 60l) ale to juz twoja decyzja.

Teoretycznie tak, ale na "spróbowanie" wystarczy mi coś mniejszego, mam jeszcze kilka słodkowodnych akwariów a ani kieszeń ani czas nie są z gumy :) Wciąż się zastanawiam nad wykorzystaniem zestawu Cocoon 6 (31L), które w tej chwili mi służy jako "hodowlane" krewetkarium.


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tmaciak :

Teoretycznie tak, ale na "spróbowanie" wystarczy mi coś mniejszego, mam jeszcze kilka słodkowodnych akwariów a ani kieszeń ani czas nie są z gumy :) Wciąż się zastanawiam nad wykorzystaniem zestawu Cocoon 6 (31L), które w tej chwili mi służy jako "hodowlane" krewetkarium.

Tez tak mowilem, skonczylem na 200L i zastanawiam sie czy by jakos 400 nie przepchnac :)

Co do sprzetu to te sama koralie nano co wrzucisz do 31l wrzucisz do 60 i bedzie dzialac, roznica tak naprawde tylko (dla niektorych az) na szkle i ew oswietleniu, koszta naprawde sie niewiele roznia, zwlaszcza przy doliczeniu dodatkow typu sol, testy, chemia roznego rodzaju gdzie wrecz sie one "gubia".


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedną taką świetlówkę już mam, bo nabyłem do eksperymentów jeszcze w słodkim, tak samo mam Koralie Nano i Koralię 1 :) Jedyne co mnie większego kusi na ten moment to kostka 40x40x40, ale wtedy to i rybka by się zmieściła a zatem i odpieniacz by się przydał a koszty rosną :)

W każdym razie dziękuję za porady, można planować dalej :)


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tmaciak :

a zatem i odpieniacz by się przydał

Polecam ze strzykawek made by tomko z forum, wlasnie w takiej kostce u mnie dzialal :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, właśnie wróciłem z e rybki. Mała wtopa:( kupiłem dwie lampki po 18W:( sprzedawca mnie zapewniał ze w środku są świetlówki z trzonkiem 2G11, nie wpadłem na pomysł żeby je rozkręcać i sprawdzać, do tego dobrał mi jeszcze aktynike o takim właśnie trzonku. Po powrocie do domu, zabrałem się od razu do wymiany jednej ze świetlówek na aktynike, a tu zonk. Tam nie ma żadnego trzonka, swietl. są jakby przylutowane na stałe a ta aktynika nawet się nie zmieści do tej oprawy. Że też nie sprawdziłem.:) Na razie sprzedawca mnie zapewnił ze wymieni mi na jedna zespolona lampkę 2x18W, ale z tego co mówił w sklepie wcześniej to maja tylko 2x11W. Zna ktoś dobrze ten sklep? Mogę liczyć na ewentualny zwrot kasy? Najchętniej wymieniłbym je na jedną 2x18W z trzonkiem 2G11 ale martwię się że takich nie znajdą Mam nadzieje że zachowają się w porządku.

Oprócz tego mam już 4,5kg żywego piachu, sól Instant ocean, kostkę do odpieniacza (kupiłem 6 na zapas), bakterie, termometr, wegiel aktywny i koralie nano. Jutro jadę po wodę i zaczynam działać Szkoda że tego światła dalej nie mam bo zrobiłbym już jakies foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334570 k0k0z :

Polecam ze strzykawek made by tomko z forum, wlasnie w takiej kostce u mnie dzialal :)

Jakbym się zdecydował na kostkę to pewnie się "szarpnę" na mniejszego z tych Hydor'ów, miałbym przy okazji załatwioną sprawę oczyszczania powierzchni.

No dobra, ale nie będę już więcej koledze w wątku off-topował :)


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334695 Mati33 :

Witam wszystkich, właśnie wróciłem z e rybki. Mała wtopa:( kupiłem dwie lampki po 18W:( sprzedawca mnie zapewniał ze w środku są świetlówki z trzonkiem 2G11, nie wpadłem na pomysł żeby je rozkręcać i sprawdzać, do tego dobrał mi jeszcze aktynike o takim właśnie trzonku. Po powrocie do domu, zabrałem się od razu do wymiany jednej ze świetlówek na aktynike, a tu zonk. Tam nie ma żadnego trzonka, swietl. są jakby przylutowane na stałe a ta aktynika nawet się nie zmieści do tej oprawy. Że też nie sprawdziłem.:) Na razie sprzedawca mnie zapewnił ze wymieni mi na jedna zespolona lampkę 2x18W, ale z tego co mówił w sklepie wcześniej to maja tylko 2x11W. Zna ktoś dobrze ten sklep? Mogę liczyć na ewentualny zwrot kasy? Najchętniej wymieniłbym je na jedną 2x18W z trzonkiem 2G11 ale martwię się że takich nie znajdą Mam nadzieje że zachowają się w porządku.

Nie powninienes miec problemu, sklep jest raczej OK a jak juz byles osobiscie to wogole nie powinno byc problemu.

A tak BTW IKOLA robi belki oswietleniowe na trzonek 2g11 o mocy 18w (mialem 3)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, z oddaniem lampek nie było żadnego problemu. Tylko wrócił problem z moim oswietleniem. Akwarium juz zalane, w poniedziałek bedzie skała. Mam nadzieje że jak do końca tygodnia potrzymam ją bez swiatła to nic sie strasznego nie stanie. Jeżeli chodzi o BTW Ikola to masz na mysli A-280? Jeżeli do jutra nic ciekawszego nie wymysle to je zamówie w poniedziałek. Nie wiem tylko czy gdzies maja od razu ze swietlówkami 10000K, bo w Korale.pl mają 6400:(

Moze jeszcze pomozecie mi wymyslić jakąś alternatywe. Moze dwie lamki decolight 2x11?

Tmaciak a ty jak w końcu z oswietleniem? na co się zdecydowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żywej skale cos sie stanie jezeli poleży w niedosolonej wodzie? takiej ponizej 1.020? Czy moge w niewielkich ilosciach dodawać sól bezpośrtednio do takiego zbiornika (43l)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , jedno z moich akwariow ma 20 litrow wypełnione jest najdrobniejszym zwirkiem koralowym mam w nim jeden kawałek zywej skały oswietlenie to swietlowka kompaktowa 11 w o temp 1oooo kelvinow , 2 pompki cyrkulacyjne , a co ciekawe to dziala w nim filtr podzwirowy , akwarium jest przedzielone scianka za ktora jest ukryta gabka i pompki oraz pojemnik z np reducing i wszystko dziala dobrze mam w nim clavularie , litophyton , montipore czerwona , i kilka krasnorostow , krewetke oraz pomacentrusa , testy nie wykazuja zadnych anomali , no3 prawie nieobecny , dolewam balinga 5 ml , wode podmieniam co 2 tygodnie ok 3-4 litry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem,

Zauważyłem wczoraj wieczorem trzy różyczki chyba aiptasi. Akwarium ma dopiero tydzień (sama żywa skała) wiec pewnie jeszcze z trzy tygodnie będzie dojrzewać. Czy mam się z nią rozprawić teraz? (wrzątkiem lub kwaskiem cytrynowym) Czy poczekać aż będzie można wpuścić krewetkę?

Dodam iż wyciągniecie skały na dzień dzisiejszy to żaden problem, tylko jak najlepiej się tego pozbyć. Czytałem na ten temat forum ale jest bardzo dużo rozwiązań. Co będzie najlepsze dla tygodniowego baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj zrób zdjęcia wzuć je do działu identyfikacja i Ci powiedzą znawcy tematu czy to na pewno jest to:)

ja bym zostawił dla krewetki ale jak wyjmiesz skałę i polejesz całą to zabijesz wszystko co w niej jest a bakterie Ci si przydadzą chyba ze punktowo ale wybór zostawiam Tobie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz jeszcze raz na nie patrzę to jestem na 99% przekonany że to aiptasia. Na tych gałązkach, odnóżach ma prążki, i nie sądzę żeby coś lepszego wyrosło tak szybko i w takich wrunkach. Pytanie teraz czy jak wyciągne skałe ze zbiornika to to cos nie schowa się/ucieknie? Chciałem punktowo potraktować ja wrzątkiem! 

ok już załatwione.

Mama nadzieje że na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym cie wczesnie martwic, ale takie lanie wrzatku, kwasku itp. wedlug mnie nic nie pomaga. Po jamis czasie na traktowanej skalce zamiast jednej mozesz miec kilka sztuk aiptazji. Najlepiej zostawic, podziwiac, podkarmiac, oswioc i po dobroci wyprowadzic z baniaka.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo pozwolić je zjeść ale to jak będziesz miał dobre parametry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszke za późno ta wskazówka:( ale operację zrobiłem poza akwa więc zobaczymy jak bedzie. A powiedzcie mi czy odpieniacz powinien non stop chodzić? Bo po pierwotnej instalacji średnio odpieniał, później bardzo ładnie (tak z 12h) i teraz znowu nic! Mogę go wyłaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj na razie nie masz życia więc nie ma co pienić tak naprawdę ale ja bym go nie wyłączał tylko zostawił niech chodzi bo dojrzewanie się nie zaczęło jeszcze a troszkę syfu Ci wciągnie jeszcze. Może sprawdź też ustawienie. Pamiętaj moje rady to tylko wskazówki bo jestem początkującym tak jak Ty ale zostaw go włączonego ja bym tak zrobił:help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w sprawie testów doradzicie mi coś? akwarium ma 7dni - czy moge się już zaopatrzyć w jakieś podstawowe testy? (niezbędne z niezbędnych):help1 Ogólnie wiem że będą mi potrzebne NH3, NO2, NO3, KH, PH. Ale do których moge się ograniczyć na początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.