Skocz do zawartości
kmirko

Reeflux 12000 + BLV 20000 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie połączenie dwóch żarników w lampie HQI Boyu, teraz mam jeden żarnik Reefluxa 12000K i drugi chiński no name 10000K który chcę zamienić i myślę jaki można by otrzymać efekt po dodaniu żarnika BLV 20000 do Reefluxa 12000K, w lampie są też dwie świetlówki aktyniczne, lampa ma chiński balast magnetyczny, nie miałem do tej pory okazji widzieć jak świecą żarniki 20000K ale lubię niebieskie światło, czy ktoś bawił się kiedyś w taka konfigurację ?

Nikt nie próbował takiej lub podobnej konfiguracji ?

@kmirko, troszku cierpliwości :waving

pkt. 6 Regulaminu


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys wymieniajac zarniki ok. 14000 K na 16000, najpierw zmienilem jeden i zapalilem lampe. Efekt byl taki, ze pol akwarium bylo zolte a drugie pol mniej. Slowem - beznadziejnie.

Koralom to napewno nie przeszkadza.

Z drugiej strony, zarnik 20000K o mocy 150W bedzie raczej ciemny. Roznice w oswietleniu lewej i prawej strony beda ogromne. Jesli Cie to nie "razi"...:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa konfiguracja nie chce skłamać nigdy takiej nie miałem ale potrafię sobie wyobrazić i jakoś tak średnio na jeża :waving

Podejrzewam że męczy cię żółta barwa jak masz fajnie podrośnięte korale to kup sobie 2 żarniki blue i wymień świetlówki na 15000k white będziesz miał ciemno a po roku chętnie wrócisz do jasnego :baby

Proponuje wymień ten chiński żarnik na nowy reeflux tylko oznacz sobie żeby nie zapomnieć który to który.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.