Skocz do zawartości
irek1972

Odłowienie krabów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich morszczaków mam problem do zgryzienia w moim akwarium zadomowiły sie 2 kraby chciałbym je wyłowić i zobaczyć co to są za gatunki tylko nie wiem w jaki sposób bo siedzą w skałach prosze o wsparcie w pomysłach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilku pasażerów na gapę ze skałą. Za każdym razem kończyło się tak że przykulałem go w jakiej skałce siedzi i skała do wyjęcia. Jeżeli nie dawałem rady wyjąć go ze skały to lądowała w miednicy i po godzinie był na dnie pod skałą. Zobacz czy tobie się uda złapać go w ten sposób. Powodzenia.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam świeżą skałę i przynajmniej jednego dzikiego lokatora w postaci kraba,niestety nie widocznego.Mam pytanie,dlaczego te kraby są złe i trzeba ich się pozbyć i co ewentualnie sądzicie o pułapkach na kraby.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pułapki rzadko działają (są za cwane na nie :waving)... Większość to glonożerne ale nieraz do swojego menu wrzucają korale... dobry sposób to wabienie go jakimś żarciem i przyzwyczajanie (po czasie sam wyłazi za "dnia" i wtedy mamy gościa) było już wiele razy na forum, ja łapałem pensetą nieraz do 4-5 rano (działa) :baby


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę więc uzbroić się w cierpliwość,pensetę i zmienić przyzwyczajenia co do pory snu.Dzięki za odpowiedż.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheheheh cwane są skurczybyki. Ja myślałem, że mam jednego po czym po pół roku w nocy zobaczyłem ..3!!! Pasły sie na skale. W sumie nie szkodziły, tylko chrobotały po nocy. Jak zacząłem je łapac to zniknęły i do dzis ich nie ma :waving Jednego tylko upolowałem i żyje sobie u kumpla w sumpie.

Jak chcesz to moja rada jest taka: kup sobie latarkę z czerwonym światłem (rowerowa), wtedy są mniej płochliwe.. i chwytną pęsetę :baby

Powodzenia :p

Acha, jakimś wyjściem, żeby je zobaczyć jest aparat fotograficzny z ustawianym interwałem czasowym, który robi zdjęcie np. co pół godziny. Ustawiasz na całą noc a rano widzisz co się w nocy dzieje. Nie polecam w nocy w sypialni :)

korzystamy z opcji "edytuj"

i scalamy posty.

pkt. 6 Regulaminu


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję wszystki za porady skał nie da sie wyciągnąć bo siedzą na samym dnie i grozi powaleniem wszyskiego coś będe mósiał wymyśleć najlepiej włożyć klatke do połowów krabów heheheh

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.