Skocz do zawartości
dziuso27

Caulastrea-umiera??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jestem nowy na forum.szukalem o moim problemie ale nic nie znalazlem wiec pisze nowy topic.malo tego-znalazlem na temat caulastrei cos co u mnie w ogole nie ma miejsca.np.chodzi o to ze w nocy sie otwiera-otoz u mnie nie,wrecz przeciwnie-nawet sie bardziej zamyka(to wlasnie moj problem)mam korala jakies 3 tygodnie.nigdy sie ladnie nie napompowal...owszem byl grubszy ale nie tak jak np.na fotkach w necie.6 polipow jest w miare a 2 prawie w ogole nie drgaja.jak karmie artemia TO NIEKTORE JEDZA...ostatnio zauwazylem ze jak skurcza sie polipy to wystaja z nich jakies biale okraglawe "ostrza"-czyzby szkielet?o co chodzi?dodam ze wartosci wody sa ok.mam w akwa inne korale i te tetnia zyciem...pozdrawiam

Udalo mi sie fotke wrzucic.to biale to wlasnie te "wystajace ostrza"


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że parametry wody są ok? Podaj wartości i jakimi testami robisz, napisz ogólnie trochę o baniaku, bo inaczej to każesz nam wróżyć z fusów, daj też fotki tego korala.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.a wiec podaje wartosci wody(robione przed chwila)

NH4/NH3-0mg/l

No2-0,5 mg/l

No3-50 mg/l (taka wartosc mam juz od ok 4 miesiecy)

Po4-0 mg/l

pH-8

kH-7*dKH

Testy wykonuje zestawem SERA Marin.

Krotko o baniaku.jest to 60l akwarium SERA MARIN.Baniak ma jakies 7 miesiecy.Korale:euphilia,xenia,drzewka kenijskie(keniabäumchen),2 ukwialy,rurowka,clavularia,felerna caulastrea...i pare innych ktorych nazw po polsku nie znam.poza tym 2x blazenek i parka Chrysiptera cyanea.

P.S. fotka w stopce nie wchodzi(rozmiar prawidlowy)nie wiem jak fotki dodac


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprawdopodobniej masz PO4 ok 0,2-0,5 lub więcej, kH sery także bym nie wierzył.Co z wapniem i magnezem? Ale to i tak nie jest przyczyną. Daj mu więcej czasu na aklimatyzację. W Serze masz lipne świetlówki więc w zasadzie każde miejsce od połowy zbiornika w górę będzie odpowiednie, nisko raczej za mało światła, chyba że coś tunningowałeś. Przepływ wody umiarkowany. Reaguje źle przy za dużym, ale także polipy zwisają jak flaki przy za małym przepływie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie pomyslalem i dzis przenioslem ja na gore.u mnie polipy nigdy nie zwisaly.poprostu byly tak skurczone ze az cos je od srodka przebijalo-takie male biale wachlarzyki.staralem sie fotke zrobic ale niestety lipnie wychodzi.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie bardziej tym NO2 przejal, ktore moze falszowac wyniki testu na NO3.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 50ml/l to dla twardzieli sporo za duzo,KH 7 na pewno nie masz bo tez uzywam testu Sery i oklamuje o 1,wiec realnie mnasz tylko 6 a to jest juz za niskie KH.

Mysle ze akwarium masz przerybione,4 rybki w 60litrach do tego pewnie slaby odpieniacz i masz wlasnie efekty.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jezli masz NO2 o,5 to niedobrze...dopuszczalne w morskim to 0,02...kup moze lepsze testy...Polecam Tropic Marine...na salifercie sie przejechalem i stracilem zaufanie...NO3 jak ktos wyzej wspomnial pewnie jest przeklamane NO2...ale jak to sie mnozy,dzieli by wyszedl dobry wynik,niestety nie wiem...zacznij od dobrych testow moze...no i daj czas temu koralowi bo na chorego nie wyglada,tylko jakos dziwnie slabego...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.co do wartosci...kiedys porownalem moje wartosci z testow sery z testami jbl,ktore mi w sklepie robili-wyszly prawie idealne.pozatym inne koraliki maja sie super,rosna,dziela sie i pieknie wygladaja...no ale moze faktycznie jednak z tymi wartosciami cos nie tak.postaram sie obnizyc i zobaczymy jak bedzie.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

miałam to samo ze swoją była pierwszym mieszkańcem :clowning dlatego już jej nie mam :D może stoi w za dużej cyrkulacji one lubią raczej spokojny ruch wody, a może lejesz coś? ja na początku lałam pierwiastki śladowe hehe a przy 60l nie trzeba, wystarczy sama podmiana i wszystko jest oka (dlatego bidulka odeszła) no i ja miałam też za duże zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracjac do tematu.dzis na polipach a dokladnie na ramionach szkieletu zauwazylem sporo malutkich dziurek ,dookola nich taki bialy okrag.moze to tez jakis powod,moze pasozyt?mam euphilie z nia jest wszystko ok ale tez pare takich dziurek znalazlem a wczesniej ich nie bylo...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb ladnie wylapal typowa wypowiedz, ze "wartosci wody sa ok."

Widze 2-3 dobre wartosci, ktorym nie mozna wierzyc ze wzgledu na uzyty test, pozostale sa albo zle albo nie mierzone.

Caulastrea pada, bo nie zdazyla sie do tej "zlej" wody przystosowac, jak byc moze to zrobily korale, stojace w akwarium dluzej.

Poza tym, mimo ze to "tylko" LPS i moze nie musi stac pod HQI, ale jednak troche swiatla mu sie nalezy. Widze, ze Twoje cale oswietlenie to 24 W. To taka imitacja dosyc malego slonca...

Nie wiem, jak bys ocenil cyrkulacje ? Te 900 l/h w 60 l wody tez chyba detrytusu nie wymiata do odpieniacza ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja bym stawial na skoki lub niskie KH. Pisze bo mialem taka sama sytuacje po przeprowadzce. KH mi spadlo a ze jeszcze brak mi doswiadczenia to troche pozno zareagowalem ale koral dochodzi juz do siebie. To cos co przebija korala to szkielet. Ten koral po takim czyms dlugo dochodzi do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad oswietleniem juz pracuje,wiec o tym moze juz nie dyskutujmy,wartosci wody sie poprawiaja-pisze o tym w dziale chemia"chemi-pur a wartosci wody".wszystko spadlo o polowe jak narazie,do tego dodalem bakterie ktore stani mi polecil,wiec zostaje mi czekac.jesli chodzi o korala to poprostu cos na nim zauwazylem i chcialem sie dowiedziec co to jest-byc moze jeszcze inna przyczyna jest ktora go meczy..chodzi o te malutkie dziurki w szkielecie otoczone biala otoczka.fotki nie dam rady pstryknac.nie mam makro...

natomiast jesli chodzi o cyrkulacje-900l mowicie ze za malo.ja mysle ze jednak wiecej nie moge miec.to jest tylko 60L,kostka 40x35x40(to ostatnie to w sumie 30 bo 10 cm ma 4-komorowy filtr w scianie tylnej)jak bym wieksza cyrkulacje mial to co ja tam mialbym trzymac?wszystko by sie pourywalo.juz w tej chwili euphilia jak pradu dostanie to malo jej polipow nie urywa i to samo sie tyczy innych korali a z tego co wiem to moje lps-y naleza do tych co nie lubia az takiego pradu wody.najprosciej mowiac przy takim litrazu i wlaczonej cyrkulacji 900l napewno nie ma martwych stref..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Mialem cos podobnego, a czasem sie powtarza... cyrkulacja i wysokie no3, zmienilem cyrkulacje i no3 zbilem do 25 z 50 i tak duzo ale koral zaczal sie ladnie pompowac, fakt ze w nocy tez sie kurczy i ma male polipy, wczesniej w nocy byl duzy, teraz na odwrot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robilem testy ,NO3 juz spadlo do 25 ,NO2 do 0,25 , ale kH mam 7 a jak co niektorzy twierdza ze nawet 6.tu mam problem,szukalem na forum jak je podbic ale znalazlem tylko posty jak obnizyc.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamow w internecie pol kilo NaHCO3, rozrob z woda (patrz Balling) i bedziesz mial na rok spokoj.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332302 Stani :

Zamow w internecie pol kilo NaHCO3, rozrob z woda (patrz Balling) i bedziesz mial na rok spokoj.

stani jak to bedzie po "naszemu"?a tak wogole to co najlepiej kupic do podniesienia kh.podobno jak kh niskie to i mg nie bardzo?niestety jeszcze nie dotarly do mnie testy na mg i ca i nie wiem jak sie sprawy maja...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.