Skocz do zawartości
Rafi

Ultramarino

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Wrocławia lub okolic miał styczność z firmą ultramarino ?

http://ultramarino.pl/

Jestem na etapie szukania nowego zbiornika i zastanawia mnie czy Są godni zaufania oraz jakie wykonują akwaria !! Wystartowali na Allegro i wydaje mi się że ceny mają OKi Pozdrawiam

Nie pisz tematu dużymi literami.

mintaj

Tak myślałem, że nie można drukowanymi !! Przepraszam więcej się to nie powtórzy

Ponawiam moje pytanie co do w/w firmy

Posta pod postem tez nie można :clowning

mintaj


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic od nich nie zamówiłem, ale znam właściciela jeszcze z czasów studiowania we Wrocku. Bardzo rzetelny i uczciwy koleś.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają dobre ceny szkła.

Ja dostałem najlepszą cenę od nich tyle, ze trzeba dopłacać za szlif trapezowy i komin + otwory (do 3 szt.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem od nich bardzo dobrą ofertę. Niestety dochodzi do tego transport więc ... no ale jeszcze zobaczę co da się z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życzę dobrze.

- od września byłem zwodzony kolejnym terminem otwarcia - już..już prawie i tak z tygodnia na tydzień.

- od 3 tygodni chce kupić rybę - kontakt był... do dziś nie udało się ustalić kiedy mogę podjechać.

założenia dobre - kwarantanna, ogólne podejście do pomysłu wydaje się chwalebne - kwarantanna w Trzmielu wygląda troszkę inaczej - oczywiście na korzyść wiemy kogo :)

może problematyczny jestem, może i wybredny - ale nie łudzę klientów przez pół roku.

i tu apel - proszę o konkretny i dobry sklep z akwarystyką morską we Wrocławiu, ktoś się dopisze ?


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam o taki sklep, poważnie. Aż nie mogę wyjść z podziwu, takie wielkie miasto, i tak średnio. Nie żebym miał pretensje, np jaki Trzmiel jest, ale chwała mu za to że jest, o arkadach nie wspominam. Ale przydałby się jakiś sklep z asortymentem, przede wszystkim ze zwierzętami, bo powiedzmy że hardware można sobie kupić wszędzie przez internet, ze zwierzakami dużo gorzej. Ale nie, nie, nie, nie... Nie ma, a ja nie ogarniam. Ale liczę na Ultramarino, może coś się ruszy...

P.S. Mam taką skazę, swego czasu zjeździłem cały Wrocław za nożem. Nie ma, nie ma ciekawych noży we wrocku też... Trzeba jechać do Poznania...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się jeszcze 3 tygodnie:) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Olek tylko nie mów że zrobisz we Wrocku filie ,to by było coś:) ,wreszcie bo naprawde jest straszna lipa w naszych okolicach:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do Wrocławia mam kawałek, lecz interesuje mnie firma która wykonała by mi komin zewnętrzny w akwarium za normalne pieniądze i ponadto dała jakąś gwarancje na jego rozszczelnienie !! Zauważyłem, że maja jakąś promocje na zbiorniki lecz skąd mają szyby tego nie podają nigdzie np.chiny czy inne tam kraje

Miałem nadzieje, że ktoś jakiś zbiornik brał u mich i da mi jasność co do firmy Ultramarino


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ozim - to były moje pierwsze kroki w "świecie noży". Chciałem się porozglądać, popatrzeć na noże takich firm jak RAT, Chris Reeve, Busse, Swamp Rat, Fallkniven, Strider, jakieś Kukrasy porządne. Wiesz, nóż na fotce to nie to samo co go poczuć w ręce... U nas tylko Cold Steel (którym bardzo przepraszam ale gardzę) z przebitą cenową okrutną i CRKT za którego też przepłaciłem ze 150 zł... Kukrasa musiałem sprowadzać z czech i też z nim wtopiłem, był full lenght tang, zamiast full tanga, i już się to zemściło, mimo że kosa jest ideowo niewiarygodna. Za to wykonanie powiedzmy że średnie...

P.S. O takich wynalazkach jak meteor itd nie wspominam, bo się nie liczą :)

@olek - Rozwiń temat :) :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startujemy z porządnym sklepem we Wrocławiu na dniach, będzie reklama i info odnośnie otwarcia.

Nie zaśmiecajmy już tematu:).

Pozdrawiam

Olku, i pamiętajmy o Regulaminie :)

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszę z wyjaśnieniami. Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako reklama - nie taki mam zamiar.

Ultramarino zajmuje się głównie badaniami nad rozrodem zwierząt morskich i wdrażaniem nowych technologii w tej dziedzinie, w celu ograniczania strat w środowisku naturalnym. Wysoki poziom innowacyjności firmy jest zresztą podstawowym warunkiem przyjęcia do Wrocławskiego Parku Technologicznego, ponadto ważnym osiągnięciem w historii firmy było zajęcie w 2009 roku II miejsca w konkursie WCTT na innowacyjną firmę w konfrontacji m.in. z projektami IT czy odnawialnych źródeł energii.

Jeśli chodzi o akwaria, to korzystamy z usług sprawdzonego producenta, z którym współpracowałem, będąc dawniej przedstawicielem innej firmy z branży akwarystycznej. Szkło Optiwhite produkuje tylko jeden koncern (jest to zastrzeżony znak towarowy), dlatego wydaje mi się, że podawanie źródła pochodzenia mija się z celem. Próbki szkła można obejrzeć też w naszym biurze, a gotowe akwaria w pomieszczeniu ze zwierzętami.

Dlaczego zajmujemy się zakładaniem akwariów morskich i sprzedażą sprzętu oraz zwierząt?

Część dochodu związana z tą działalnością jest przeznaczona na finansowanie prac badawczych związanych bezpośrednio ze zwierzętami z raf koralowych: zakup lub wynajem aparatury laboratoryjnej, odczynników chemicznych itd. Dzięki temu mamy większe możliwości działania, a nasi Klienci satysfakcję ze wspierania prac na rzecz ochrony środowiska.

Odnośnie zwierząt dostępnych na miejscu: uruchomienie tej gałęzi planowaliśmy na wrzesień 2010 i tu faktycznie jest mój błąd, że informowałem o tym wcześniej. Niestety, obowiązują nas znacznie bardziej rygorystyczne procedury i kontrole niż typowy sklep zoologiczny, cały proces przeciągał się w nieskończoność, a w tym czasie przytrafiły mi się jeszcze dwa nieplanowane wyjazdy (dla ciekawych: Metro: Foki w Bałtyku). Pozostaje mi przeprosić za obsuwę, w każdym razie zwierzęta są dostępne we Wrocławiu, więc zapraszam. Zapraszam również na Wrocławskie Spotkanie Akwarystów :) w najbliższą sobotę (info w innym temacie): będzie okazja, żeby się poznać, a ja przy okazji opowiem parę słów o najbezpieczniejszej jaką znam i skutecznej metodzie zwalczania pierwotniaków u ryb morskich.

Pozdrawiam,

Marcin - Ultramarino


14 m3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niby we Wro ma być prawdziwy sklep z morszczyzną :) nie wierzę ! Oby nie tak jak oceanarium :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ultra_wpt

Z tego co wiem na rynek Polski zostały sprowadzone szyby optiwhite innych producentów niż firmy Pilkington Wiem to ze sprawdzonego źródła i to że szyba jest opti nie oznacza że nią jest Nie wszystko złoto co się świeci !! Dlatego co niektórzy mogą to wykorzystywać tzw. bum na szyby/produkty optiwhite :)

Ale wracając do sedna sprawy -- wysłałem pytanie do w/w firmy dotyczące akwarium z kominem zewnętrznym a odpowiedz jaką otrzymałem zaskoczyła mnie :) na niekorzyść ! Jedni mogą coś wykonać i jest to osiągalne a drudzy nie Jedne firmy dają gwarancje na rozszczelnienie swojego produktu bez względu jak on jest wykonany (szklarz powinien wiedzieć jak zrobić by szyba wytrzymała) a drudzy nie !!! O co tu chodzi !! :)


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafi - nazwa Optiwhite jest zastrzeżona przez Pilkingtona. Niestety zdarzają się firmy wykorzystujące fakt zwiększonego zainteresowania tym szkłem i pod szyldem Optiwhite wciskają szkło np. Guardian. Nie chcę się wdawać w polemikę czy Guardian jest taki sam jak Optiwhite i w pełni rozumiem tych świadomych klientów, którzy wolą się upewnić czy jest to oryginalny Optiwhite czy też coś w stylu Guardiana.

A jeśli chodzi o Twoje drugie pytanie to stawiam po prostu na doświadczenie firmy. Może ktoś nie kleił akwa z zewnętrznym kominem i woli nie ryzykować (albo przerzucić ryzyko na klienta).

Identycznie jest z wierceniem otworów w gotowych akwariach. Wielu szklarzy odmawia wiercenia a są tacy, którzy to robią z powodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rpp - Rozumiem, że każdy chce mieć pewność, że zbiornik został wykonany z oryginalnych materiałów, ale insynuacje, mimo że nie widziało się takiego akwarium, że szkło jest sprowadzane z Chin itp. uważam, że są trochę nie na miejscu.

Po pierwsze: Optiwhite jest znakiem zastrzeżonym, dlatego użycie w jego miejsce innego szkła jest po prostu oszustwem. Po drugie: z tego, co wiem, to nieuczciwe firmy zamiast Pilkington Optiwhite stosowały/stosują Guardian Clear Float - widziałem to szkło i zapewniam, że różnica jest widoczna (Opti jest niebieskawe, Clear dalej zielonkawy). Po trzecie: Guardian to nazwa producenta, taka jak Pilkington, i w asortymencie tego dostawcy znajduje się szkło o nazwie UltraWhite - Low Iron Glass - i zapewne (tak się domyślam, nie widziałem na żywo) jest bardzo podobne do Optiwhite (pod względem parametrów i ceny) http://www.guardian.com/guardianglass/glassproducts/UltraWhite/index.htm Po czwarte: Oddział i magazyn Pilkingtona znajduje się w centrum Wrocławia, a co do Guardiana to nie wiem, czy w ogóle jest jakiś przedstawiciel w okolicy.

Doświadczenie firmy - producent działa na rynku jakieś 20 lat i postawił w tym czasie wiele akwariów publicznych, a także m.in. wielotysięczne zbiorniki do testowania hydrodynamiki i aerodynamiki modeli statków, samolotów itp. Zamówienia na akwaria z kominem to w tej firmie codzienność, a wszystkie akwaria mają gwarancję szczelności.

@rafi - Przykro mi, że jesteś zaskoczony na niekorzyść. Pozwól, że przytoczę parę faktów: mówimy o akwarium o wielkości 150/50/60 wykonanym ze szkła 10 lub 12 mm z kominem zewnętrznym umieszczonym na środku tylnej ściany. Teraz polecam zapoznać się z zagadnieniem efektu karbu, do znalezienia m.in. na tym forum Komin zewnętrzny. Pewnie 95% tak zrobionych zbiorników będzie działało bezproblemowo, ale co z pozostałymi? Zauważ, że nieprzypadkowo większość zbiorników z kominem zewnętrznym ma go na krótszej ścianie. Ostrzeżenie producenta, że nie jest to 100% bezpieczne rozwiązanie traktuję raczej jako wyraz rzetelności i zaufania, niż rozczarowanie - w ten sposób Klient dostaje wyraźny sygnał, że nie jest to najlepsze rozwiązanie i możemy sobie wszyscy zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów i poszukać alternatywnego rozwiązania.

Kiedyś bardzo dziwiłem się, że producent nie przyjął intratnego zamówienia na duży publiczny zbiornik. Wykonywała go znana nam wszystkim firma X, jednak zbiornik puścił. Po pewnym czasie akwarium było poprawiane przez inną, jeszcze bardziej znaną firmę Y, która również udziela wieloletniej gwarancji. Z relacji osób, które pracują w tym miejscu, wynika, że najbardziej spektakularnym momentem było uszkodzenie przez pękające akwarium metalowej rury i wyrwanie grzejnika ze ściany naprzeciwko (w odległości 3-4 m od akwarium).

Ale wracając do sedna sprawy -- wysłałem pytanie do w/w firmy dotyczące akwarium z kominem zewnętrznym a odpowiedz jaką otrzymałem zaskoczyła mnie na niekorzyść ! Jedni mogą coś wykonać i jest to osiągalne a drudzy nie Jedne firmy dają gwarancje na rozszczelnienie swojego produktu bez względu jak on jest wykonany (szklarz powinien wiedzieć jak zrobić by szyba wytrzymała) a drudzy nie !!! O co tu chodzi !!

@rafi - Chodzi o to, że bardziej od marży, jaką mamy na sprzedanym akwarium, cenię sobie pewny sen i oszczędzenie kłopotów w przyszłości. W ofercie mieliśmy zbiorniki zarówno od firmy X, Y jak i kilku innych - jeśli chcesz to na PW mogę Ci dać namiary - akwaria mają kilka lat gwarancji i zazwyczaj nie sprawiają problemów. A jeśli zbiornik puści to muszą naprawić go na swój koszt. Tak jak akwarium z anegdoty wyżej.


14 m3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę . W grudniu 2010 odebrałem zbiornik zrobiony przez Aqua Medic . Wymiary 180x60x60 z kominem zewnętrznym na bocznej szybie . Akwarium zrobione całkowicie , włącznie z dnem z OW Pilkingtona 12mm .W kominie trzy otwory 2x 32 i 1x25 . Dodatkowo w cenie wklejony był grzebień . Zbiornik został wykonany typowo wg mojego projektu z wcześniejszą konsultacją z producentem . Za całość zapłaciłem 1560zł . Myślę że to uczciwa cena . Dostałem pięcioletnią gwarancję na rozszczelnienie . Jeśli chodzi o jakość wykonania i cenę to muszę powiedzieć , że to pierwsza liga . :) Nie wiem jak robi zbiorniki firma o której piszesz i nie mam na celu krytykowanie kogokolwiek lub reklamowanie jakiejkolwiek innej firmy . Piszę z własnego doświadczenia i to tyle w temacie . Myślę że warto złożyć ofertę w kilku miejscach i wybrać samemu najlepszą nie kierując się absolutnie tylko ceną , która jak wiemy jest istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji . Życie mnie nauczyło , że chytry dwa razy traci . Pozdrawiam i życzę owocnych łowów . :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ultra_wpt Jakie kłopoty, albo zbiornik się rozklei albo nie. Ja tak podchodzę do tematu! Sadzę, że tutaj na forum znajdą się osoby co mają kominy zewnętrzne na tylnej szybie. Ciekawi mnie czy narzekają oraz czy firmy które wykonywały powyższy zbiornik udzielały gwarancji na rozszczelnienie czy każdy brał to na własne barki :) Może wypowie się ktoś taki ??

Jaka różnica w kominie na bocznej szybie a tylnej skoro i tak też musi być prawidłowo docięta i sklejona !! Każde ingerowanie w strukturę szkła zmienia ją nawet wiercenie otworów !! A może się mylę !!


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał moja propozycja jest taka aby przenieść pytanie do działu technika . Co ty na to ? :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hepatus1000 Powiem szczerze, że nie wiem !! :)

Chciałem zaciągnąć języka na temat podanej firmy i dowiedzieć się coś więcej o jej produkcji akwarium !! A okazało się, że są jedynie sprzedającymi/pośrednikami robionych przez kogoś zbiorników !! Ceny produktów dobre (i tu nic dodać nic ująć), lecz to nie wszystko dla mnie :) Temat co do firmy został przeze mnie wyczerpany, lecz zeszedł na inny tor tj. czyli komin zewnętrzny ! :)

Staram się pytać i czytać forum celem wyboru dobrej dla mnie alternatywy

Co do przeniesienia tematu zostawię wolną rękę moderatorom, lecz temat komina zewnętrznego zamierzam ciągnąć Chciałbym wysłuchać osób którzy coś takiego mają/mieli Słowa za i przeciw mile widziane !!

Kasa wydana na zbiornik i 'płynące' z tego problemy i przyjemności zarazem wiąże się z odpowiedzialnością jednej i drugiej strony !! I tutaj nie będę polemizował

Ostatnie słowo należy do prowadzących forum :kapelusz

Pozdrawiam Rafał (rafi) :)


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafi, a roznica czy komin na bocznej czy tylnej szybie jest dosc znaczaca - dluga szyba duzo bardziej sie oslabia przez wyciecie w niej posrodku miejsca na przelew niz krotka - kiedys na forum bylo na ten temat, linku nie pamietam, ale wyjasnial to ktos od teoretycznej strony - to bylo tez na temat jak dzialaja wzmocnienia jak nie sa na calej dlugosci, i byly tam podane fajne symulacje naprezen i odchylen zbiornika z jakiegos programu inzynierskiego.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam komin zewnętrzny.

Zalety: poprawa wizualna samego zbiornika.

Wady: ja mam go z tyłu co oznacza problem ze zrobieniem tła

Gdybym teraz robił akwarium to wybrałbym komin na ścianie bocznej. Z tym, że komin nie na całej długości ściany i nie na całej wysokości. Mój kończy się w połowie i jest ok.

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje plany są następujące :) Zbiornik 150x50x60 na tylnej szybie pośrodku komin zewnętrzny o wymiarach 40x40x12 z trzema otworami !! Z tłem dam sobie chyba rade a jeśli nie to coś się wykombinuje !!


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.