Skocz do zawartości
rpp

Ceny szkła - aż tak w górę?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#329256 nika :
#329234 DarekB30 :

...

sadysta :clowning

:D

nie Darku, nie sadysta :D by?o to t?umaczone od pierwszego dnia rejestracji, za to te? by?o jedno ostrze?enie. Wtedy "oferta" by?a pe?niejsza o ceny transportu.

I wtedy i teraz jest to ?wiadome, kolejne ?amanie regulaminu.

Masz oczywiscie racje, powinienem lepiej wyedytowac posta Rafala

ale tak to jest jak sie korzysta z telefonu stojac w korku

Usmieszek byl oczywiscie w formie zartu I dotyczyl tylko ostatniego

zdania w tym poscie.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Tofik nie ma firmy,udzielił koledze informacji o cenie takiego akwarium w regulaminie nie spotkałem się z zakazem podawania cen gdzie indziej jak targowisko

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jeden czy drugi kolega z forum odezwie się że robi diy filtry, odpieniacze lub inne rzeczy to nie zauważyłem żeby ktoś zasypywał go ostrzeżeniami... ale jesli tofik odezwie się że może skleic komus akwarium to od razu jest burza:clowning. proponuję żeby założył sobie własny wątek w dziale DIY tak jak inni.... i tam dialog powinien byc otwarty jak u wszystkich.

Ps "inni też mają podane ceny za swoje wyroby na łamach forum a nie na priw."


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329280 max1974 :
#329265 Włodzimierz :

Dajcie spokój "biednemu" studentowi. Niech na piwo zarobi:bump1

a ja ci powiem ze to sredni jest ok

mam firme place zus ,skarbowke, lokal komus tez trzeba zaplacic a Polska jest takim krajem gzie sie przymyka oko na takie cos .Jak firmy nie maja plajtowac skoro pan zenek nie majacy kosztow zrobi to taniej. Rozumiem mozna komus cos pomoc ale tu juz masowka leci ;/

A mnie szlak trafia ogólnie na wiele rzeczy, że kraj w którym żyję wiąże nieustannie mi ręce. 3 lata mam działalność. Nie oglądam się na czarną strefę, która niby podcina moją gałąź. Mam pomysły jak rozszerzyć swój potencjał na innych polach i powiem Ci, że szara strefa to pikuś w porównaniu do niekompetentnych urzędników, którzy jawnie kradną mój czas i pieniądze. Społeczeństwo polskie od czasów zaborów albo i wcześniej kulturowo zakorzenione na "kombinowanie". I jak długo tacy urzędnicy będą nas obsługiwać tak długo nic na lepsze sie nie zmieni.

Tofik - moderatorzy jasno pokazali Ci i dosadnie powiedzieli co jest dobre, a co złe. Cenna lekcja. Zbyt dobrze się przygotowałeś do tej roli. Cenówka nie przystoi :clowning Niemniej reklamę i markę już sobie zrobiłeś za free, wiec teraz wystarczy tylko tego nie zepsuć. Trzymam kciuki. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem wycenę swojego planowanego maleństwa (niecałe 100l, z panelem i grzebieniem) ze znanej firmy na A :waving - 700pln ze szkła float - mam nadzieję ze to tylko pomyłka w liczeniu, bo aż tak to chyba ceny nie wzrosły :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332306 MateuszD :

dziś dostałem wycenę swojego planowanego maleństwa (niecałe 100l, z panelem i grzebieniem) ze znanej firmy na A :waving - 700pln ze szkła float - mam nadzieję ze to tylko pomyłka w liczeniu, bo aż tak to chyba ceny nie wzrosły :waving

Za 1000 zł to ja mogę mieć akwa 100x50x70 trzy szyby opti


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cie przepraszam.....

Ładna cena....

Lepiej kup standardowe akwa zamów szybki kup sylikon i otwornice do szkła a 700 pln wystarczy ci na minimum 4 takie zestawy.

Rozumiem nietypowe zamówienie i stąd cena x3 x4 x5 ale 700 pln, nieźle ich pogięło.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - też dostałem wycenę z AM 700zł za 190l szkła float

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 99l dokładnie :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,nie czytalem wszystkiego od poczatku,ale ciekawy jestem cen zbiornikow w Polsce...dam przyklad,misio akwarysta zawodowiec chce za 80X70X45cm 500 euro...najlepsze jest to ze zbiorniki zamawia w...Polsce...olalem ze wzgledu na cene...Zadzwonilem do Paryza...nie wysylaja,wiec zadzwonilem sporo na zachod od Paryza...cena 230 euro z dostawa do domu (10 dni klejenia)...zapytalem ile bedzie kosztowac wyciecie kawalka szyby z tylu na splyw zewnetrzny...nic,pomyslalem ze splyw zrobie sam ale bede potrzebowal kawalek szkla z dwoma dziurami...8 euro...wiec zapytalem ile bedzie kosztowac to samo z OW...niewiele wiecej,ale misio nie poleca,gdyz akwarium bedzie zrobione z szyby 6mm z wzmocnieniami i OW w tym pzypadku byloby glupota...zapytalem wiec ile za wzmocnienia...nic...Tak tu wygladaja ceny...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, troche uwazaj. 6mm szyba ...

Jak jest taki tani to popros z 8 mm. Moje 120x75x47 jest z 10mm. Az tak strasznie sie nie roznia.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "JUKEJ" jak zwykle na odwrot:googleye. Szafki pod akwaria maja drozsze niz akwaria. Zwykla plyta MDF bez zlocen to praweie 200% ceny baniaka

Przyklad bardzo popularnego rozmiaru 120x60x60 to 235 funtow, a kompletny zestaw na gotowo szafka, sump, hydraulika 778:shocking

Najkorzystniej zamowic samo szklo a samemu robic stelaz i wtedy wychodzi tak:

Doplata za front opti 50F

Wircenie dodatkowego otworu (trzeciego otworu) 5F

Za tlo wolaja 30 gdzie samemu mozna zrobic za 5, ale za kompletna hydraulike chca tylko 60 gdzie normalnie jeden zawor kosztuje 12-14 funtow. Daja tyle kolanek, rur zlaczeek mozna dostac zawrrotu glowy. Ogolnie nie jest zle


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis znajomy odbiera akwarium. za baniak 64*44*50 zaplacil 300zl !!! po rabacie ze zwyklego szkla 8mm.

Strach akwaria zamawiac :/


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126x67x55 przednia i prawa opti 10mm, wzmocnienia + komin 3 otwory 1100 zł Białystok


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się trochę wyjaśniło - wycena okazała się być ze szkła 10mm całość Opti, czyli nie tak źle, ale szkło 10mm do akwarium 99l to nawet dla mnie overkill - 8mm które chciałem to i tak nadmiar wg teorii.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120x50x55 przod i bok optiwhite szklo 10mm z wzmocnieniami, 3 otwory - 500 zl w firmie Myciok ze Slaska


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332670 cviet :

120x50x55 przod i bok optiwhite szklo 10mm z wzmocnieniami, 3 otwory - 500 zl w firmie Myciok ze Slaska

Jak za darmo ,aż wie wierzyć nie chce :mooning


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.