Skocz do zawartości
snocho

Majano

Rekomendowane odpowiedzi

Ręce mi opadają. Ukwiały Majano dosłownie dewastują największą rafę, jaką się opiekuję. Nie działa nic, krewetki "Wunderwaffe", brzydale, teraz wpuściłem Chaetodona kleini. Aiptasie opierniczył aż miło do zera, a Majano wyłażą ze zbiornika. Ilości można już liczyć w tysiącach. Normalnie już dawno wymieniłbym skałę i od nowa stawiał zbiornik. Tylko tu skały jest prawie 2 tony, ruszę to tylko w ostateczności. Ma ktoś jakikolwiek pomysł na rybę, rozgwiazdę, która zlikwiduje to dziadostwo (granat?). Chemia odpada, bo zbiornik ma metr wysokości i ze strzykaweczką nie dojdę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w swoim zbiorniku. Rozwiązałem to brzydalem. Jeżeli jest to duży zbiornik to jeden może nie wystarczyć. Może załatwiał majano tylko tego nie widziałeś. Moim zdaniem przy dużej pladze majano rybka jest jedynym rozwiązaniem. Ja miałem majano tysiące, na niektórych skałkach się już nie mieściły a tomentozus mi rozwiązał ten problem, ale musi on cały czas być w zbiorniku, bo teraz go nie mam i majano wraca.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Michał

u mnie również brzydal sprząta

Wpuść 2 - 3 brzydale powinny rozwiązać problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydali pół roku temu wpuściłem 5szt. - nic. Wodorotlenkiem wapnia nie dojdę wszędzie. Zastanawiam się nad jakąś destrukcyjną rybą, nie musi być reefsafe, byle była skuteczna i szybka.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak rybka nie rusza szkodnika to może oznaczać że ma pod dostatkiem innego pożywienia i woli właśnie to inne - rozwiązaniem jest lekkie przegłodzenie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest sukces w walce z plagą?


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedmowca podal ci dobre rozwiazanie z przyglodzeniem

ja u siebie jak chce zeby cos zniknelo zaczynam karmic rybki co 2 dzien i problemy pt majano, aliptasja znikaja :D oczywiscie stopniowo bo w akwarystyce morskiej to malo rzeczy dzieje sie szybko.


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie jakiś skuteczny sposób na majano? od jakiegoś czasu zaczyna się mnożyć w niepokojącym tempie, a że lepiej dmuchać na zimne już teraz postanowiłem zacząć walkę. Trochę przestudiowałem forum i polecany jest brzydal, gorąca woda, lasery i inne cuda ;) Ja osobiście zastanawia jaką skuteczność ma: http://erybka.pl/product-pol-1618-Joes-Juice-20-ml.html

Ma ktoś z Was doświadczenia z tym preparatem? a może jakieś inne skuteczne rozwiązania?

z góry dzięki za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie zauwazylem ze ostatnie pogorszenie warunków w baniaku spowodowalo dramatyczny wzrost ich populacji. mialem czysty zbiornik z zeovitem, niestety przez miesiac odpieniacz chodzil na max sucho, nie robiac odcieku, nie robilem podmian. Mam brzydala ktory chyba je zrzerał, ale obecnie nie wiem czy je zjada a widac je w wielu miejscach.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkwasser :) rozrobić na gęsto, zatrzymać obieg, delikatnie strzykawką nakładać na majano - wypala do białej skały.

Tylko w małych litrażach proponowałbym na raty i ostrożnie żeby korali nie poparzyć.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineły 4 lata, zastanawiam się jak się skończyła ta historia, udało się znaleźć jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nadmanganian potasu,MGNO3.Kupisz w aptece.

Może nie byłem zbyt precyzyjny - nie chodzi mi o kolejne metody i teorie, jestem ciekaw co zrobił snocho w tym konkretnym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brzydal kupiony na aiptasje. Niestety nie zainteresował się nią. Zastanawiam się czy przenieść go do zbiornika z Majano. Skoro nie ruszył Aiptasji to Majano pewnie też nie tknie, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.