Skocz do zawartości
jjablonski

Projekt sumpa 80x40x40 lub 80x30x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Wiem że taki projekt sumpa o wymiarach 80x40x40 lub 80x30x40 jest na formum ale jak go znaleźć?

W wyszukiwarce poawia się tylko projekt Natana który jest trochę mało czytelny i zawiera zbiornik na dolewke którego nie chcę.

Pamięta ktoś link?

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny o coś takiego chodzi :clowning

A masz podobny lik tyle tylko z wymiarami i odstępami dla szklarza ?

BTW. Jaki masz zasyp w PF601?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz mieś w sumpie i do tego dostosowujesz wymiary.Rozrysuj na kartce i masz gotowe.Ja sobie na kompie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam rysunku dla szklarza

W sumpie będzie APF600, AB3000 i FR509 + pompa AB2000 do chłodziarki, filterek na zeolith lub kulki i inne drobiazgi

poszukiwane wymiary projektu to długość 80cm , wysokość 40cm, szerokośc 30 lub 40 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#329045 jjablonski :

Wielkie dzięki o to właśnie mi chodziło :clowning

ROWAlith C czy C+ ?

Czy masz też magnez w reaktorze?

C+ z magnezem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę. Planuje sumpa 80x40x30h (większy nie wejdzie). W sumpie będzie stał ATI PowerCone 250 i pompa NJ-4500. Później na pewno znajdzie się filtr przepływowy. Reaktora nie przewiduję w tym baniaku. Radzicie zrobić tylko dwie komory? Czy jest sens oddzielać zrzut wody od komory odpieniacza? Myślałem o pierwszej komorze z odpieniaczem o szerokości 50-55 cm, później bubble stop i później komora pompy powrotnej. Czy to mam sens?

Aha, wg producenta, optymalny poziom wody dla odpieniacza, to 15-18[cm] (maksymalnie 22 [cm]). Jakiej wysokości powinienem dać pierwszą i ostatnią przegrodę od bubble stopa? 18 cm i 16cm będzie ok?

sump.JPG


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie komory są wystarczające, a nuż zdecydujesz w przyszłości o dołożeniu sprzętu o którym dziś nawet nie pomyślisz a dodatkowe przegrody tylko przeszkadzają.

Ja pokusiłbym się nawet o dwie szyby w przegrodzie bez tej trzeciej, tak żeby woda do komory pompy wpływała dołem.

Jeśli bąble powietrza przedostaną się pod drugą szybką to trzecia również ich nie zatrzyma więc jest zupełnie zbędna.

Poziom wody w komorze odpieniacza najlepiej uśrednić dla pierwszej szybki według danych producenta odpieniacza a drugą szybkę dać o 2 cm wyżej będziesz miał stały poziom w komorze odpieniacza, poza tym nie widzę potrzeby oddzielania zrzutu wody od odpieniacza.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.