Skocz do zawartości
Kris_77

ładne akwaria .. z sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Ten 2 baniak to po prostu bajka,a ukwaił heheh od 9 lat w jedym miejscu :clowning i ile on jodu leje do baniaka!!! :D.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 akwarium kładzie na kolana .

Teraz napiszcie co trzeba zrobić żeby takie mieć :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329179 Snakecharner :

2 akwarium kładzie na kolana .

Teraz napiszcie co trzeba zrobić żeby takie mieć :-)

wiedzę, fantazję, kasę, cierpliwość, szczęście :clowning

na prawdę robi wrażenie :D o tak właśnie wyobrażam sobie akwarium morskie :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmm , i chyba trochę miejsca

Equipment5.jpg?t=1293677306

Trzeba przyznać że oświetlenia też nie brakuje.

No i mamy odpowiedź ;

Maintenance:

Daily: clean glass, feed twice (frozen: brine+, mysis, cyclop -eeze, arctic pods, bloodworms, sushi grade fish eggs), check basement, worry about developing algae bloom, top off sump with RO if not right on, check pH monitor for 8.1 and temp for 80, add 200 ml of B-Ionic 2 part if pH is 8.0 or less.

Weekly: 50 gallon water change (Coralife salt), clean skimmer, clean teeth on overflow, clean anti-siphon hole in return line, pull and inspect Stockman drain, mix next weeks water, clean and refill Deltec Kalk stirrer, add 100 ml Kent Tech-I iodine, siphon barebottom of frag tank.

Monthly: siphon sand bed clean, run 2 trays of carbon or 2 combination carbon/phosphate remover filter pads for 2 days or so to uncloud water, test water for Ca (Elos), Mg (Salifert), pH (Pinpoint), salinity (D-D refractometer), kH (Salifert). Make adjustments as necessary to hit 420 ppm Ca, 1250 ppm Mg, kH 8, pH 8.1, salinity 35 ppt.

Quartlery: Take out the 2 Tunzes and replace with clean standbys, then leave the dirty ones to soak in vinegar for a couple days, take out 2 Maxi-jets in frag tank and replace with clean ones then soak old ones in vinegar, remove and clean stockman drain, clean pump intake screens, vacuum sump bottom, rinse live rock in sump with old tank water saved in 40 gallon garbi can, sell frags and make some new frags.

6 Months: change RO/DI carbon block and 0.5 micron pre-filter.

9 Months: Change VHOs and record date on end of tube and in tank journal

Annually: Change MHs, exchange 2 main pumps for clean pumps and disassemble and clean old pumps for next year using Muriatic Acid, change RO/DI DI cartridge and RO cartridge, 300 gallon water change (usually associated with some major event like plumbing change or re-aquascape or, heaven forbid, a pest treatment or just a major sump cleanout.

When Needed: add sand if bottom shows, run phosphate remover, clean scale off heaters, buy cleanup crew to knock back whatever algae bloom hits Mithrax for valonia, nudibrancs for Briopsys, etc; clean and refill calcium reactor, exchange CO2 bottle, replace RO float shutoff switch, trim corals or even remove whole overgrown colonies (this happens once a year atleast and is always a little sad) change Via-Aqua powerhead on bottom of sump (keeps the surface stirred up).


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie największe wrażenie zrobiły te tridacne, wielkie jak kokosy. Szacun. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć kiedyś taki stopień kunsztu w tym hobby. Inspirujące! Widać mnóstwo serca,wytrwałości i ciężkiej pracy.

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 epizody

pzdr

Ciekawe ile osób zatrudnionych jest do czyszczenia szyb..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wglada na to ze jedna;-)

Inny od odpieniacza itd. Chyba wszyscy maja etat.

Swoja droga to drugie pomieszczenie ma lepsze zaopatrzenie niz nie jeden sklep.

Epizod no2.

Masz swoja odpowiedz


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Large.jpg

http://www.reefkeepi.../totm/index.php

Ten baniak zawsze będzie dla mnie bajką...eeeeehhh może kiedyś

ps. polecam również baniak chingchai`a i andytripa...jest moc...

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym co zobaczyłem mam plan - po pierwsze wygrać w totoka po drugie oczywiście po wygraniu zalać pokój wodom i to będzie moje akwarium :thumbup:


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze to cos dla nas, bo osobiscie nawet jakbym mial miec za darmo to bym tego nie przyjal, ale ten koles tak wlasnie zrobil

http://www.youtube.com/watch?v=Jmb3MxiAddA&feature=youtube_gdata_player

ps.gdybym wygral w lotto to zbudowal bym najpierw akwarium,, a pozniej zabudowal bym je domem :-)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze to cos dla nas, bo osobiscie nawet jakbym mial miec za darmo to bym tego nie przyjal, ale ten koles tak wlasnie zrobil

http://www.youtube.com/watch?v=Jmb3MxiAddA&feature=youtube_gdata_player

ps.gdybym wygral w lotto to zbudowal bym najpierw akwarium,, a pozniej zabudowal bym je domem :-)

A mnie się nie podoba, koleś postawił duży baniak, wlał wodę i wpuścił duże ryby, zero aranżacji, ciemno, nie dla mnie (mam też słodkowodne) kiedyś chciałem duże słodkowodne ale takiego bym nigdy nie postawił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez usiadz i podziwiaj...

Lipa straszna.

Powinienem to dac na najbrzydsze akwaria z sieci;-)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

gościu ma mine jakby właśnie zrozumiał że to najbrzydsze akwa świata ( film 1min. 17s) :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.