Skocz do zawartości
ziyo98

Oświetlenie do 128 litrów (80cm długości)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po wielu problemach, nowy baniak już stoi i będzie dzisiaj przechodził testy całej instalacji. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, pod koniec tygodnia chciałbym zrobić przeprowadzkę. Niestety budowa nowego baniaka i problemy z tym związane tak mnie pochłonęły, że zapomniałem o weryfikacji zestawu oświetleniowego. Stąd pojawił się ten wątek i prośba do Was.

Z różnych powodów mój nowy baniak ma wymiary 80x40x40.

Docelowo akwarium będzie oświetlane lampą DIY LED ( za jakiś czas), jednak na starcie chciałem użyć jednej z poniższych konfiguracji oświetlenia:

1. HQI 70W (Aqualine 10000 - 13000K) - mam na stanie + 2xT5 39W,

2. 4xT5 39W,

3. HQI 150W.

No i stanąłem przed dylematem- który zestaw wybrać i jakie świetlówki użyć.

Pierwszym problemem, którego jakoś wcześniej nie zauważyłem , to długość rurek T5. Wygląda na to, że tylko JUWEL ma świetlówki o długości 75cm - co prawda 35W , ale są.

Reszta 39 Watowych rurek ma 85cm. Zrobię więc troszke dłuższą lampę i jakoś to przymaskuje. Chyba że ktoś ma inny pomysł.

W związku z powyższym, proszę Was o poradę, który zestaw proponujecie ( wiem że są zwolennicy i przeciwnicy HQI. Mnie osobiście bliki bardzo się podobają), oraz jaką kombinację światełka ( konkretne świetlówki T5) proponujecie do powyższych zestawów, biorąc pod uwagę fakt, że zbiornik będzie typu mieszanego ( na razie przenoszę cały obecny zbiornik, a w nim mam i miękkie i twarde i niefoto).


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz użyć świetlówek 24W T5. Mam nad podobnym baniakiem (75x35x45wys) lampe 6x24W i jestem bardzo zadowolony. Możesz więc w razie czego użyć konfiguracji HQI 70W + 2x24W T5, wtedy nic nie bedzie Ci wystawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329521 ziyo98 :

Wygląda na to, że tylko JUWEL ma świetlówki o długości 75cm - co prawda 35W , ale są.

posiadam oświetlenie na świetlówkach Juwela 24W 435mm i jest duży minus nie masz pola do manewru, jesteś skazany tylko na te świetlówki.

w Twoim przypadku zrobiłbym tak jak mówi Hoody dałbym "normalne" pełnowymiarowe 24W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Napiszcie mi jeszcze jakie proponujecie konkretne zestawienia świetlówek (firma/model).


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.