Skocz do zawartości
Gość buczi82

pompa obiegowa...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

jaka pompa obiegowa do 450L ???

jaka wystarczy ??? 1200, 2000, 3000 itd...

bo sie jakos zdecydowac nie moge ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi się że minimum 3000


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie miałem 2 x 2500, a po awarii 2500 mam 2500+3500 i jest OK (choć do przepływu przez odpieniacz starczyłoby 1000l/h czyli pompa 1500)

choć u mnie reszta wody leci przez refugium i teraz wstawię jeszcze jakieś absorbenty, więc zapas się przydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co kolega chce miec w sumpie.

ja mam u siebie pod 800 litrow wsadzone nj3000 i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mysle ze tu duzo zalezy od odpieniacza,jezeli dasz np 2000 l/h to po stratach moze Ci wyjsc np. 1400...jezeli Twoj odpieniacz pobiera 1200 l/h to jest dobrze,gdyz prawie cala woda przez niego przelatuje...Ja bym nie szalal z moca pompy,mysle ze 2000 wystarczy plus cyrkulacja w zbiorniku i ewentualnie w sumpie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hmm no bedzie odpieniacz z pompa rio 2100 i prawdopodobnie kulki z pompa newjet 1200, raczej nic wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Skoro odpieniacz bedzie pobieral 2100 l/h to dalbym pompe ponad troche ponad 2000l/h,np.popularny i cichy NJ 2300...kulki jak sie domyslam beda pobierac i wlewac wode z pierwszej komory na splywie...Jest tez seria Tunze silent cos tam...maja bardzo dobre opinie...Pozdrawiam...Walnalem sie ,sorry,pompe 3000l/h,gdyz ten rio bedzie pobieral 2100 l/h wiec obiegowka moze nie nadazyc...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no wlasnie nie wiem gdzie te kulki zamontowac :/ nie mam za bardzo msca...

tutaj mozna zobaczyc jak sump wyglada:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=35696

chcialem w komorze gdzie sump albo w ostatniej, ale nie wiem czy to dobry pomysl :/

chyba ze pompa bedzie w ostatniej komorze lub srodkowej, a do pomki zapodam jakis waz co bedzie ze splywy pobieral, ale zapewne wydajnosc tez spadnie, nie wiem, moze ktos cosik poradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić NJ-4500, bierze tylko 45[W] (mierzyłem) i jest rewelacyjnie cicha. Mógłbyś wtedy zrezygnować z oddzielnej pompy do kulek i dać wszystko na jednej. KIDULT też ją sobie bardzo chwalił.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rio 2100 to nie wydajnosc a model pompy ktora ma ciut ponad 2600l/h.

Buczi ja mialem V2skim 800 z pompa o wydajnoscij 2800l. W praktyce na wylocie z odpieniacza bylo pomiedzy 700-750 litrow.

U ciebie bedzie mniej co przy takiej wielkosci akwarium wychodzi bardzo slabo. Zdecydowanie odradzam pelety.

Jezeli chodzi dobor pompy obiegowej do odpieniacza warto tez pamietac o wysokosci podnoszenia pomiedzy lustrami wody i iloscia kolanek po drodze. Na ta sama pojemnosc baniaka u siebie bede dawal pompe 2400l/h


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

to z tego co zrozumialem rio jest za slaba do odpienka, ale na powrot by sie nadala tak? Jaka pompe proponujesz do odpieniacza ? Aha odpieniacz bedzie inny, nie v2 400, dlaczego odradzasz kulki... Odpieniacz jest gdzies w tym dziale, nie zapodam linka bo w pracy jestem i pisze z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rio nie jest za slaba do odpienka tylko odpieniek do takiego litrazu. I tylko z takiego powodu odradzam polimery. Wsadzisz "rakiete" to i z kulek bedziesz zadowolony.

Nie wiem jaka pompe Ci zaproponowac bo nie wiem jaki to bedzie ten inny odpieniacz.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

odpieniacz to chyba Aqua clear jakos tak, Nika znalazla cosik o nim, ale stronka juz wygasla, z tego co pamietam to pompa do niego byla 2200, nie pamietam dokladnie jaki byl tytul tematu, ale jakos tak: co to jest (odpieniacz), tam jest fotka i link do stronki, ale na pewno jest wiekszy jak ten co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na 150l to ten odpieniacz trochę duży :)

co do obiegu to daj mocniejszy i zamontuj kulki na spływie żeby nie dawać kolejnej pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

MiQ na 150L moze tak, ale ja sie przenosze do 450l i dlatego pytam jaka pompa i czy ten odpieniacz styknie :) akwa 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ponawiam pytanie bo sie nie moge zdecydowac: 2700 czy 3500 L/H ?? Ktora w zupelnosci wystarczy ???

(akwa 450L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500l/h starczy :waving


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to lepiej zwróć uwagę na to, jaka jest wydajność pompy na danej wysokości. Ja nie wiem, na jakiej zasadzie producenci oznaczają swoje pompy 1200,3500,4500 itp.

Dla przykładu:

pompa OR 3500 - wydajność na 1 [m] 3500 [l/h] | 2,5 [m] - 1500 [l/h], pobór mocy 65 [W], cena 380 zł

pompa NJ 4500 - wydajność na 1 [m] 3500 [l/h] | 2,5 [m] - 1350 [l/h], pobór mocy 50 [W], cena 420 zł


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiero: weź jeszcze pod uwagę ze ta wydajność na określonej wysokości zakłada pewnie tzw przepływ idealny - czyli żadnych kolanek, zaworów, średnica rury pewnie bardzo nadmiarowa, czyli generalnie warunki niespotykane w akwariach :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości :waving Mi chodziło tylko o porównanie, że nie można patrzeć na wydajność pompy poprzez "cyferki na modelu", bo jeden producent podaje wydajność przy podnoszeniu słupa na 1m, a inny przy 0 cm.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazłeś krzywą wydajności OR3500? I ile ma na wysokości 0? Bo jednak chyba 99% producentów podaje wydajność pompy na wysokości 0 jako maksymalną - chyba zawsze warto sie pochwalić :waving. Dodatkowo jesli pamiętam to pompa ma największą moc właśnie na wysokości 0 - ciekawe jak tu podaje AM :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332207 MateuszD :

Gdzie znalazłeś krzywą wydajności OR3500? I ile ma na wysokości 0? Bo jednak chyba 99% producentów podaje wydajność pompy na wysokości 0 jako maksymalną - chyba zawsze warto sie pochwalić :waving. Dodatkowo jesli pamiętam to pompa ma największą moc właśnie na wysokości 0 - ciekawe jak tu podaje AM :waving

A jest tutaj


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w ogóle ciekawe rzeczy w tej instrukcji :waving - jeśli pompa ma pracować jako obiegowa to wysokość podnoszenia nie może wynosić mniej niz 1 metr :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.