Skocz do zawartości
Warszawiak

Czyszczenie panela z osadu na dnie

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o oddawanie głosów... i od razu wypowiedź po co komu na co czemu gdzie i za ile :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę osad raz w miesiącu, małym wężykiem metodą grawitacyjną. Jakieś 3L zleci i czysto. Póki co nie wiem czy coś to daje :) mam sporo glonów, a ten syf, który zasysam jest zielony i mam nadzieję, że zmniejszy to trochę lub zatrzyma wysyp zielonej czytaj nikczemnej zarazy :)


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie czyściłem, i zastanawiam się jak się ma to do bakterii tych pożytecznych :)

Prosiłem wyraźnie że by każdy napisał powód swojego głosowania w ankiecie... :/ tzn czemu nie czyści, czemu czyści itd...

Tak jak zrobił to Graber


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega Graber też raz w miesiącu (może nawet rzadziej) czyszczę odsysając wężykiem.

Czy działa to na plus czy na minus akwa tego nie wiem ... na pewno jest czyściej :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze prosił bym o wypowiedź osób które nie czyszczą...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czyściłem, przed tym jak zacząłem czyścić :):)


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam reef maxa od ponad pół roku i nigdy nie czyściłem paneli ! parametry wody ok !!!! w miare stabilne.


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie i nic się nie dzieje niepokojącego, rosną mi za to różne dziwadła tam :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem, że raz w miesiącu ponieważ tak zamierzam robić, czyli bardziej regularnie. A to wszystko przez ostatnie obserwacje: gdy wymieniałem pompe w odpieniaczu - w tej komorze troche syfu było (lekkie zaskoczenie :) ). Jaki dopiero byłem zaskoczony zbierałem z dna 3 komory gruba warstwe popielatych odpadów (wczesniej przed ok. 2 miesiącami). Takze wydaje mi sie ze co +30 dni przy podmiance nie zaszkodzi odessać ten syf.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że ten syf po dłuższym czasie może wpływac negatywnie na parametry (PO4 NO3 Si)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330366 Warszawiak :

Mi sie wydaje że ten syf po dłuższym czasie może wpływac negatywnie na parametry (PO4 NO3 Si)

Ja uważam odwrotnie :clowning


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to jest tak jakbyś szedł tokiem rozumowania, że jak nie będziesz wycierał kurzu z mebli to dla nich będzie lepiej bo będą miały warstwę ochronną :clowning

Co może być pozytywnego w "syfie" ?


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając wasze wypowiedzi uważam, że raz w miesiącu powinno się bo jednak to nic pożytecznego. A co do bakterii uważam że i tak jest wystarczająca ilość w skale i ja osobiście dodaję przy każdej podmianie czy to błąd czy plus to się okaże bo każdy się uczy na swoich błędach :mooning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki panel chodzi bo ja nie mam czegoś takiego :mooning

A tak poważnie to co za problem podczas podmiany wody zasysać ten syf z panela?

Pod odpienaczem zawsze miałem czysto, wiec pozostały tylko dwie komory do wyczyszczenie...

Ja do samego końca miałem patyki z fizeliną i koszyki z bio-balami które zawsze przy podmianie wody czyściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie zaglosowalem,gdyz tez zastanawiam sie dlaczego panel...jezeli mamy sump czy panel to brud (detrytus) zbiera sie zarowno w jednym i drugim...spotkalem sie z opinia ze detrytus w odpowiedniej proporcji,jest lepszy dla korali niz najlepsze markowe pokarmy,ale ten zalegajacy dno i nie ruszany pewnie nic dobrego nie wnosi...po prostu syfek...ja sciagam z sumpa detrytus przy kazdej podmianie,albo jezdze pompka z rurka i kawalkiem waty w kawalku materialu na gumce...dziala jak odkurzac.Jezeli zaniedba sie takie odkurzanie to syf ma tendencje do klejenia sie na dnie i wtedy trzeba go najpierw zeskrobac,poczekac jak opadnie i jazda do wiaderka przez rurke...Teraz tez czyszcze dno akwarium,gdyz pozbylem sie piachu...jestem przerazony jaka ilosc detrytusu moze tam sie nazbierac przez tydzien...kiedy pomysle co w tym piachu mialem po kolo dwoch latach to sie nie dziwie ze gnojowka walilo...Uwazam ze lepiej systematycznie,czesto i bezbolowo...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.