Skocz do zawartości
irek1972

Odpieniacz Deltec Ap600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie odpieniacza i pomp co jest lepsze odpienianie na sucho czy na mokro na jakiej zasadzie to wszystko działa w sumpie tam gdzie stoi odpieniacz wody mam około 35 cm i do jakiej wysokości mam go podnieść aby odpieniał na sucho.I jeszcze odnośnie pomp strasznie mi chałasują pompa obiegowa OceanRunner or2500 i na odpieniaczu New Jet ta najmniejsza jak mógłbym zniwlowć tą głośną pracę.A najgorsze jest w tym że musze co chwile regulować zawory bo w kominie co chwile brakuje wody posiadam autodolewke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twoją troskę o język ojczysty, ale zdaje się, nie tego oczekiwał autor postu!!!,... prawda?

Wiem, że wygodniej czyta się nienagannie napisany tekst, ale czy to oznacza, że jesli ktoś tego nie potrafi to nie może pisać/pytać na forum??? Fajniej było by gdybyś oprucz uszczypliwości nt języka odpowiedział także na pytanie, bo zdecydowanie jesteś osobą która może to zrobić.

Wszystkim życzę miłego dnia :)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś "rozszyfrowałem"

Ustaw pianę na mokrą jak masz świeżo założony zbiornik.

Jak dojrzały to ustaw tak żeby wymieniać pól - cały kubek co 2 tygodnie.

Jaka wysokość to Ci nie powiem, musisz to stwierdzić doświadczalnie.

Co do poziomu wody w kominie - to masz zawór na zrzucie? Jak tak to cierpliwe go reguluj.

Co do hałasu pompy to było wielokrotnie, zacznij od wymiany węża na gumowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na wylocie z odpieniacza masz zawór to możesz rodzaj odpieniania wyregulować w ten sposób.

A jak dobrze pamiętam to też podnosiłem i miałem do takiej wysokości aby pompa była schowana pod wodą.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ap nie ma znaczenia zanurzenie odpieniacza (tak na 99%) masz dopływ wody i wypływ wody z komory odpieniacza i tym możesz regulować (jak nie masz zaworów to nie wyregulujesz). jak masz zawory to: im bardziej zamkniesz zawór na wypływie tym będzie pienił na bardziej mokro, jak chcesz suchą pianę to odkręcasz zawór na wypływie i ewentualnie przycinasz przepływ na wpływie (jak ci za dużo wody napływa to nie uzyskasz suchej piany)

co do komina to regulacja zaworami i poziom powinien być w miarę stały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330227 Józef :

Podziwiam Twoją troskę o język ojczysty, ale zdaje się, nie tego oczekiwał autor postu!!!,... prawda?

Wiem, że wygodniej czyta się nienagannie napisany tekst, ale czy to oznacza, że jesli ktoś tego nie potrafi to nie może pisać/pytać na forum??? Fajniej było by gdybyś oprucz uszczypliwości nt języka odpowiedział także na pytanie, bo zdecydowanie jesteś osobą która może to zrobić.

Wszystkim życzę miłego dnia :)

Podziwiam Twoją troskę o moją kulturę osobistą.

Właśnie chodzi tylko i wyłącznie o tą wygodę, skoro przychodzisz i pytasz na forum by uzupełnić swoją niewiedze to przynajmniej zrób to w odpowiedni sposób.

...

Ale ale wracając do tematu.

MiQ, głębokość zanurzenia ma pewne znaczenie przy tym odpieniaczu - jeśli u siebie wyłączę obieg i zmieni się poziom wody w sumpie to zmienia się również poziom wody w odpieniaczu.

Moim zdaniem 35 cm to za dużo - ustaw odpieniacz tak by był zanurzony na jakies 23-25 cm.

Piane suchą/mokrą regulujesz dwoma zaworami - zaworem na wylocie odpieniacza i zaworem powietrza.

Zaworem na wylocie regulujesz poziom wody w odpieniaczu.

Zaworem powietrza regulujesz ilość zasysanego powietrza.

Jeśli zawór na wylocie będzie przyknięty i powietrza max otwarty - odpieniacz będzie odpieniał na mokro i będzie wywalał sporo syfu.

Jeśli zawór na wylocie będzie przymknięty i powietrze przymknięte - odpieniacz bedzie tworzył bardziej gęstą suchą piane, ale będzie jej wywalał "więcej"

Jeśli zawór wylotowy będzie otwarty to odpieniacz będzie wywalał mniej syfu itp

Ale jeśli masz ten odpieniacz to się nim po prostu pobaw - nie ma jednego uniwersalnego ustawienia, wszystko zależy od baniaka - ja mam np ustawiony na mega mokrą piane - bardzo mocno skręcony wylot i maksymalnie otwarte powietrze.

...

Pompy wycisz np podkładając pod nie gąbkę - to pomaga na rezonans.

Ale jeśli pompy po prostu głośno pracują to pozostaje zakup nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim za pomoc oczywiście mam zawór na zrzucie i prawdopodobnie będe wszystko to przerabiał,odnośnie mojej pisowni lepiej mówić i pisać byle jak po polsku niż udawać anglika tak jak dzisiaj miałem takiego jednego w firmie i oczywićsie beka z niego:clowning:clowning poprostu tak szybko pisze że nie zwracam uwagi na pisownie przepraszam postaram sie lepiej ale cóż jak brakuje czasu na wszystko jeszcze raz pozdrawiam i dziękuje wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie pompy na nową potrzeba jest zakupu nowej hudrauliki,czy ta ze starej pompy jest jakoś wykręcana?KToś wymieniał moze mi podpowiedzieć zanim wyciągne odpieniacz.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.