Skocz do zawartości
Marqo

..

Rekomendowane odpowiedzi

.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ok 60-70 zł

szyba na przegrody ok 20 zł

silikon ok 15 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie koszt około 60 zł u szklarza bardzo ładnie wykonane :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno zamawialem sumpa 50x50x45 z jedna przegroda i zaplacilem 85 zl przegrode sam wklejalem bo jeszcze wtedy nie wiedziałem jakie pienidło będzie docelowo.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330326 michal_natalia :

według mnie szklarz nie powinien skasować więcej jak 150-200zł

Ale ceny... 100zł max i to z udziwnieniami :)

#330336 sebaseven :

nie ten dział raczej:whip

Już przeniesiony:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 70x45x40 czyli ok.130l. z sześcioma przegrodami, szyba 6mm 200zeta u szklarza w Lublinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wg wyceny aquamedica - szyba 8mm o wmiarach 70x40x40 z trzema komorami i 6 wklejonymi szybami ponad 600zł.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwalux: 60x50x45 300zł

i reszta:

akwarium o wym. 70x60x55 (10mm) Float Guardian + komin - 600 zł

lub

akwarium o wym. 70x60x55 (10mm) Opti White + komin - 1000 zł

Szafka pod ten wymiar z mdf-u lakierowanego z palety RAL - 1250 zł

lub

Stelaż + zabudowa - 1750 zł

Podobno to jest atrakcyjna oferta


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ostrowcu Św. szklarz krzyknął za zbiornik 80x40x45 szyba 6 około 150zł + 50-100zł za wklejenie przegródek :)

Zamówiłem szyby w zaprzyjaźnionej firmie koszt 60zł + silikon 15zł + robocizna = wyjdzie taniej :)


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akwa 50x35x30 49zł

Silikon 9zł z przesyłką

Robocizna 0zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wszyscy podaliście cenę budowy szkła, a co z resztą przecież w koszcie "sumpa" szkło to chyba pikuś, a hydraulika, pompy? może koledze też o taki zsumowany koszt chodziło? pzdr


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to osprzęt zależy od zbiornika jaki się stawia a potem dobiera się do niego sumpa, chyba że by było odwrotnie :clowning


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sumpa 60x40x40cm z kilkoma przegrodami szklarz policzył mi 100zł.

Za wklejenie komina do akwa 100zł :clowning

dziwny ten ich cennik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 110x50x47 z sześcioma komorami , czarny silikon , szyba 8 mm 200 albo 250zł u szklarza w Pile . :clowning


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar - robienie cenników "na oko" to można robić przy cenie orientacyjnej, a nie konkretnym zamówieniu. Robienie wszystkich wycen w ten sposób, dla mnie, świadczy o braku szacunku dla klienta i traktowaniu go w sposób "jak zechce to zapłaci, a jak nie, to do widzenia".

Przykład:

Moje zapytanie do Diversy o akwarium 80x40x30h - cena 215 zł

Akwarium tego samego producenta, ale 80x30x40h - koszt 89 zł

Różnica 126 zł!

Producent tłumaczy, że wymiar nietypowy. A co to ma do rzeczy? Rozumiem, żeby maszynowo to robili, ale akwaria kleją ręcznie! Mało tego, różnica to wklejenie tylko jednej ściany inaczej a materiału mniej! I proszę powiedzcie mi gdzie tu logika?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a logika jest taka, jak z odpieniaczami.... proste że koszt szkła to powiedzmy 70zl a kleju 15 i chociaż zużyjesz go mniej jak 1/3 to nikt za 5zl bawić się nie będzie...

Z odpieniaczami jest podobnie ceny jakie ma w hurcie producent części składowych są śmieszne z efektem końcowym ale tak już po prostu jest i tak być musi. Nie znam diversy ale jak oni zamawiają formatek w setkach sztuk miesięcznie np to też mają jakieś zniżki, model ten który Ty wybrałeś wymagał może docięcia innych formatek a to już dodatkowa robota... w tym szukałbym analogi

PS.Marq wypadałoby odpowiedzieć na pw jak już od 2 dni nic nie napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330761 premiero :

@inmar - robienie cenników "na oko" to można robić przy cenie orientacyjnej, a nie konkretnym zamówieniu. Robienie wszystkich wycen w ten sposób, dla mnie, świadczy o braku szacunku dla klienta i traktowaniu go w sposób "jak zechce to zapłaci, a jak nie, to do widzenia".

To nie jest produkcja seryjna więc nie da się zrobić cenników,szacunek do klientów jest (działam od początku lat 90-siątych)Każde meble są inne i nie znam żadnego kolegi po fachu by miał cennik.

Co do szklarza ceny mogą być różne z kilku powodów i ma to też zastosowanie do innych usług:

1.Jeśli firma robi duże zamówienia to taka pierdoła jak sump by było to opłacalne to trzeba przywalić cenę inaczej nie ma sensu się za to brać.

2.Zależy z rozkroju tafli ile zostaje odpadu,niektórych kawałków się może nie wykorzystać nigdy więc wlicza się je do ceny.

3.Zależy od miejscowości gdzie działa szklarz(stolarz) bo ceny są różne i na pewno Wawa może przodować.Już jest spora różnica między Częstochową a Jastrzębiem a to tylko 130km.Do Jastrzębia są przywożone meble z Kalwari w cenie za którą mi by brakło na sam materiał.

4.Cena materiału może też być zależna od ilości zamawianego materiału przez firmę i moja wycena też zależy od tego bo jak klient zamawia małą szafkę to zamawiam 1/2 płyty w hurtowni i płacę cenę detaliczną a jak gość zamówił regały do sklepu to zamawiając dwie palety płyt nigdy nie widziałem tak niskiej ceny hurtowej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do Wawy.

Kupiłem ostatnio akwa 160 l. 100x40x40 za 150 pln

Stary baniak 84 l. 60x35x40 idzie na sump akwa kosztowało 59 pln ten sam sklep co 160 l.

Poważna firma od szkła za formatki szlifowane z 4 stron w ilości 7 sztuk 65 pln

PVC na przelew kosztowało + klej i czyścik kołó 70 pln w Leroy

Pompa Hailea 3000 l./h 115 pln allegro w erybce 105 co mocno mnie zdziwiło, brawo dla tej firmy :clowning

Do zakończenia prac brakuje mi tylko węży, kilku złączek oraz sylikonu, myśle że 100 pln styknie


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar - źle mnie zrozumiałeś, ja mówię o konkretnych zamówieniach. Wiem że nie da się zrobić cennika na każdy wymysł, a ludzie mają niezłą fantazję :clowning Ja pisałem przecież o tym samym producencie i dwóch konkretnych produktach, stąd moje zdziwienie :(

@Tofik - formatki do sklejenia obu są przecież takie same, standardowe, różnią się tylko jedną szybą, a praca jaką trzeba wykonać w obu przypadkach jest przecież taka sama. Nawet ignorując fakt, że w drugim przypadku trzeba mniej materiału, to w najmniej korzystnym wariancie cena powinna wyjść taka sama :( Pozostała mi zabawa w wycinanie tej jednej szyby z 80x30x40 i przeklejenie jej na "górę".


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330773 inmar :

1.Jeśli firma robi duże zamówienia to taka pierdoła jak sump by było to opłacalne to trzeba przywalić cenę inaczej nie ma sensu się za to brać.

2.Zależy z rozkroju tafli ile zostaje odpadu,niektórych kawałków się może nie wykorzystać nigdy więc wlicza się je do ceny.

3.Zależy od miejscowości gdzie działa szklarz(stolarz) bo ceny są różne i na pewno Wawa może przodować.Już jest spora różnica między Częstochową a Jastrzębiem a to tylko 130km.Do Jastrzębia są przywożone meble z Kalwari w cenie za którą mi by brakło na sam materiał.

4.Cena materiału może też być zależna od ilości zamawianego materiału przez firmę i moja wycena też zależy od tego bo jak klient zamawia małą szafkę to zamawiam 1/2 płyty w hurtowni i płacę cenę detaliczną a jak gość zamówił regały do sklepu to zamawiając dwie palety płyt nigdy nie widziałem tak niskiej ceny hurtowej płyty.

Lepiej bym tego nie ujął! :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać trzeba, że niektórzy "kombinują" skupując szkło które przeznaczone będzie na stłuczkę a takie szkło jest kilka procent tańsze i stąd takie śmieszne ceny, bo jednemu skończy się tafla to musi zamawiać specjalnie całą, a innemu z odpadków które miał wyrzucić akurat trafiają się formatki w sam raz na "nietypowy projekt"

W małym zakładzie na osiedlu gdzie główne zajęcie szklarza to szklenie obrazków świętych czy robienie luster to możemy zauważyć że pod ścianami dookoła ma szkło wszelakiej, grubości i wymiarów. Ale w dużych zakładach gdzie stoją piece na formy, sporych rozmiarów maszyny szlifierskie itp, gdzie zakład preferuje klientów na których zarabia np co najmniej 1000zl nikt się w to nie będzie bawił bo powiedzmy że klejenie zajmie pracownikowi kilka h, a zarobi zakład na tym powiedzmy 50zl a w tym samych czasie szef mógłby wysłać ludzi do robienia lodówek dla lodziarni gdzie na jednej zgarnia kilkaset złotych... Tam nikt nie zbiera takich "bździulek" kupują tafle "Jumbo" i kroją ile trzeba a "odpadków" nie zbierają poniżej jakiegoś wymiaru.

BO przy tylu zleceniach miesięcznie obstawili by się nimi w sposób znaczny, temu sprzedają to z powrotem do huty, bądź mniejszym zakładom. Inamr na pewno wie o co biega i nie raz słyszy takie zdanie jak poniżej.... napisałem to tylko po to żeby uświadomić ludziom którzy przecierają oczy na widok wyceny jakiejś usługi by potem rzucić głupie: "panie tak drogo? a na allegro...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.