Skocz do zawartości
madziorm

lampa led z chin :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałam dobrą ofertę na lampę led i to cenowo naprawdę dobrą...

90W - 115$ plus 69$ przesyłka DHL

lub wersja 60W lampki 90$ plus 69$

oto link do podobnej :clowning

http://bsled.en.alibaba.com/product/379726669-210629663/90W_reef_tank_lights_with_natural_sunlight_simulation.html

co do parametrów, po wymianie kilku maili dowiedziałam się że mogę sobie wybrać dokładnie którymi ledami lampa zostanie zrobiona, ile szt białych/niebieskich/fioletowych użyją

dowiedziałam się również jakie par ma 90W lampa:

2" depth - 1231 Par

12" depth - 389 Par

24" depth - 148Par

i teraz mam pytanie czy taka lampa ma w ogóle prawo funkcjonować i czy par będzie odpowiednie

szczerze myślę o 60w lampie i ewentualnej wymianie ledów na cree. niestety w uk czesci do zbudowania lampy tanie nie są, więc koszty obudowy, zasilaczy, starowania i tak będa wyższe niż tej lampy... a estetyka jest dla mnie równie ważna

w tym momencie zależy mi na kosztach, a muszę jak najszybciej wymienić światło...

o mały włos zapomniałam :( w akwarium planuję trzymac docelowo jedynie kilka lps i miękkie koraliki. głebokość mojego akwarium to 47cm :(

proszę o opinie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciezko powiedziec...ostatnio na forum jest szalenstwo swiatla...zaczynamy doganiac USA w swoim biegu po jak najwiecej PAR,jak najbielsze swiatlo,przescigamy sie w Kelvinach a ja ostatnio mam wrazenie ze moje 150HQI plus dwie actyniki to o wiele za duzo jak na moj zbiornik 160 l...mysle ze polowa by starczyla,tym bardziej ze SPSow nie bede trzymal a LPSy wygladaja ladniej pod delikatnym,intymnym swietle...Z drugiej strony zaobserwowalem ze jest coraz wiecej zbiornikow nierownomiernie oswietlonych,gdzie sa nawet miejsca zupelnie granatowe...a mocne swiatlo punktowe oswietla to co potrzebuje swiatla...Nie znam tej lampy a tym bardziej elektroniki...podoba mnie sie bo jest inna...okragla...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@madziorm

Poproś o wykresy PAR dla tej lampy .. Nie dostaniesz ich - napiszą Ci że pomiary były robione przez ich użytkowników(Klientów) - i dostali to od nich.

Ten PAR przy tej lampie i tych diodach jest niemożliwy :clowning

2. Natural Sunlight simulation - to szumna nazwa trzech przycisków na obudowie - dzięki czemu możesz włączyć 1/3,2/3/ oraz całą lampę... sekcje wyłącza/włącza się ręcznie - więc ma to tyle wspólnego z symulacją wschodu/zachodu co...

3. Lampa jest nierozbieralna - zasilana wewnątrz zasilaczami po 150V każdy(obsługuującymi sekcje) - które niestety mają tendecję do psucia się.

Handlowaliśmy kiedyś tymi lampami - decyzja należy do Ciebie - ale producent nie uznał nam ŻADNEJ usterki na gwarancji - lampy były wymieniane przez nas na nasz koszt...

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozniej podesle jeszcze linka z dokladniejszymi fotkami lampy. co do ilosci swiatla masz racje. ludzie zaczynaja sie przescigac nie wiadomo po co :/

jak dla mnie ta lampka jest ok, raczej ja kupie i na pewno poprosze o dorzucenie kilku fioletowych ledow tylko nie wiem w jakiej proporcji :/ ktos z was juz tak kombinowal ??

zapytam sie jeszcze o dostepnosc czarnej obudowy. pieknie by to wtedy wygladalo :clowning

przepraszam za brak pl liter ale pisze z telefonu...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Przemek,ja tez nic wiecej sie po tej lampie nie spodziewalem...trzy przyciski wlacz wylacz zawsze mozna podpiac pod zegar czasowy...troche przedpotopowe,ale ja tak mam z actinika i HQI...oczywiscie wybor Panny z gory,ale te czeste psucie sie zasilaczy rzeczywiscie nie nastawia optymistycznie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa ma wbudowane timery i to oni nazywaja sterowaniem i tez nie o to mi chodzi... na gwarancje nawet nie licze a o wykresy poprosze, zobaczymy co mi odpisza :clowning

wymiana zasilaczy faktycznie to moze byc jakis koszt ale napewno nie co miesiac, koszt takiego zasilacza to koszt moze rownowartosc 2 swietlowek(raczej nie wiecej, jezeli sie myle to poprawcie mnie prosze)

pozdrawiam :*


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już sprowadzać lampy z chin to tylko na cree . Zapewne znajdziesz . Problem w tym , że robią tylko modele 60W.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam akwarium kostke i niestety nie pasuje mi poza tym ciezko znalezc firme ktora wysle 1 szt

przy okazji ciagle mysle o lampach o których pisal Przemek, zapowiadana cena 1300zl dalaby rade ale dalej nic nie wiadomo :/

#330668 Marqo :

Jak już sprowadzać lampy z chin to tylko na cree . Zapewne znajdziesz . Problem w tym , że robią tylko modele 60W.

znalazlam za 190$ plus przesylka pewnie tyle samo...

pozdr

nika przepraszam :clowning

ja się gniewam :( popraw tylko "zaznaczenia" i pozbądź się "róziu"

:(


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Madziorm,kazda firma Ci wysle jedna sztuke,czasami nawet za darmo...musisz tylko napisac odpowiedni mail...piszesz ze jestes zainteresowana handlem tymi lampami i potrzebujesz jedna by zobaczyc co to jest...co prawda jest to w pewnym sensie klamstwo ale takie niewinne...a moze rzeczywiscie zaczniesz biznes...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, chinole takich maili mają setki dziennie i łykają każdy jak pelikan :mooning


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.