Skocz do zawartości
adrianpotocki

chłodziarka w szafce ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałem stare posty w których bylo ze chłodziarka najlepiej

jakby stała w innym pomieszczeniu, musi mieć dobra wentylacje itd.

Ale czy ktoś z was ma możne chłodzarke w dobrze wentylowanej szafce ?

Chcialbym nabyć Teco TR10, ona ma tryb silent - czyli bedzie cicho? (przynajmniej w nocy:))

Mam miejsce tylko pod telewizorem w szafce :clowning

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, nie wystarczy dobrze wentylowana szafka, ona ma taką wymianę powietrza, że musi stać na wolnej przestrzeni. Pomijam już kwestię głośności.

pozdrawiam

Tomek


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrianpotocki, upewnij się że ma faktycznie opcję silent.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AM Titan 500 w szafce.

...tyle że szafka to specjalnie robiona pod chłodziarkę była.

Z tyłu brak pleców, odstęp tylnej części szafki od ściany ok 15cm dla lepszej cyrkulacji, no i najważniejsze, drzwiczki są właściwie z takiej kratki o oczkach ok 4-5cm.

To zapewnia wystarczającą wentylację, a w szafce są też stateczniki do świetlówek T5 i do LEDów.

Uczciwie by było wspomnieć że mam w pomieszczeniu także założoną klimatyzację zwykłą, więc nie ma tam ekstremalnie wysokich temperatur nawet latem.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci klima i chłodziarka ?? klima nie dawała rady ? szczególnie że jako oświetlenie masz LEDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było trochę na opak. Najpierw zamontowałem chłodziarke do akwa. Latem tak grzała pomieszczenie że dodałem klimę dla nas, a LEDy już zupełnie na końcu doszły.

Chłodziarka jest podłączona do profiluxa i mimo wszystko załącza się kilka razy dziennie (nawet zimą), dzięki czemu temperatura jest bardzo stabilna.

Ogólnie jeśli ktoś ma klimę w domu to chłodziarkę zazwyczaj można sobie odpuścić.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba brac pod uwage procesy cieplne zachodzace w takich ukladach.

kto nie uważał na fizyce:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsza_zasada_termodynamiki

a tak poza tym to mi sie kawał jeden przypomniał:

Jedna blondynka gasi światło, a druga blondi pyta sie, gdzie ono jest (światło oczywisćie).

Ta. co zgasiła oświetlenie otwiera lodówkę i mówi - O do lodówki się schowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.