Skocz do zawartości
Szymon

Czym karmicie zebrasomy?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi nie o jakies gotowe, spirulinopodobne pokarmy, tylko o "domowa" zielenine. Jak przygotowujecie pokarm?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykla salata, sparzona wrzatkiem, banan, szpinak, tez sparzony, pytanie czego ta ryba nie je


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro do mnie dojdzie (mam nadzieję) flavescens, mam baniak zarośnięty makroglonami jakby karłowate caulerpy i takie jakby choineczki. Jak ją zachęcic żeby je zeżarła? Oczywiście rozumiem że wszystko zalezy od danego osobnika, czy jest sens zastosowac krótkotrwałą głodówkę? Nie ma sensu ryby męczyc ale jesli przekonaliście wasze piękności to podzielcie się doswiadczeniami:)

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te "choineczki", cokolwiek to jest, to plaga i moja scopas nie je tego niestety....


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do pokarmów to kupuje ktos te glony juliana sprungea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choineczek u mnie zoltek tez nie rusza ale te plage mozna akurat latwo wykarczowac recznie. natomiast wszystkie inne gloniska, porastajace szyby, skale itp nie maja u niego szans. algi nori mozesz mu tez serwowac, do kupienia w sklepie "u wesolego Azjaty"

ostatnio jak chcialem mu swieza salate wsadzic do baniaka to myslalem ze zdechne ze smiechu - wkladam lapsko do baniaka, lapie za salate, wyciagam ja, a tu zza skaly wyskakuje moja zebrasoma, chwyta za drugi koniec i ciagnie w dol :). oderwala sobie spory kawal i majestatycznie sie oddalila. a tak wogole to jest juz prawie tak gruba jak myszy Swirleja. jeszcze troche i przestane mierzyc no a zaczne cholesterol


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na te świerze warzywa bym jednak uwarzał zazwyczaj są one pędzone na chemi .zwierzak po czymś takim moze się przekręcić .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale to ryzyko masz zawsze, nawet mrozony pokarm moze byc felerny, po felernej partii soli mozna cala obsade stracic jak sie ma pecha, po prostu trzeba z tym ryzykiem zyc :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pochwalę się od wczorajszego wieczoru pływa u mnie piękna 5cm zebrasomka flavescens:), o 7 siedziała w rogu jak wszedłem, a teraz wybrała sobie kryjówkę w skale i pływa po całym akwarium:) nie ma oznak kryptokarionu- póki co. Rybe kupłem od Artura Furtaka, polecam jako sprzedawce i akwaryste:D, Na prawde dobry partner do robienia interesów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kilka kropek jej wyskoczy to jutro, najpozniej pojutrze znikna:)pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pływa i poznaje zbiornik, od razu się wzięła za bordowe algi:), a feraz juz nawet cauerpe skubie- madres tworzenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie troche na inny temat. We wtorek bede w Warszawie i chce kupic wlasnie pokolca zoltego. Jaki sklep polecacie i w jakiej cenie sa tam dostepne te ryby. Interesuja mnie osobniki wielkosci od 5 do 8 cm.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam artura Furtaka wczoraj doszła do mnei zeberka żółta w świetnym stanie. cena 140zł. Wiem że je jeszcze Artur ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andriew- jadę własnie je kupić. Jak je podajesz- tniesz w paski? chciałbym żeby moja zebra nauczyła się jeść takie paski z ręki, słyszałem że niektore tak są wyuczone. Spróbuję również z sałatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, własnie wróciłem z tymi sea veegis, kupiłem takie: porphya umbilicalis (na rysunku hepatus). Musze sobie sprawić taki klips,teraz pasek przyszpiliłem czyścikiem magnetycznym. Gdy włozyłem to tylko do wody premnas zaczął ciągnąć wswoj.a stronę- bardzo mu smakuje:). Zaraz pojadę do babci po sałate, niedługo w ogródku będe miał fabryke sałaty:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znow troszke nie na temat:

Dzis bylem w Warszawie a tam wielkie rozczarowanie jedyny w sklepie pokolec zolty za 350 zl i to na dodatek juz umeirajacy. Nie powiem w ktorym sklepie bylem bo nie chce robic antyreklamy. Natomiast mam pytanie. Jak skontaktowac sie z tym panem ktory sprzedaje pokolce za 140 zl? ma ktos moze jego maila albo telefon? juz 2 miesiace kupuje zebrasome i jakos nic mi z tego nie wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan manandaryn- Znajdź w klubowiczach uzytkownika Artur Furtak, ja wysłałem do niego mejla. Wiem że jeszcze są. Jak zamówiłem swoja to p. Artur napisał post w targowisku- poszukaj. A zebrasoma cudna

POKOLCE TO NAJPIĘKNIEJSZE RYBY:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też u niego kupowałem :D

I była cudna :D

Już jej nie mam, ani żadnej z moich rybek bo wszystkie wymieniłem ze sprzęt i inne rzeczy i mam teraz tylko rafke :D

I mam z nią mniej kłopotu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co takiego żeś wymienił??:D Panie Gawle?

Pozdr. Właścicieli pokolców Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.