Skocz do zawartości
MAQU22

RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 3 latach użytkowania RO na 2 akwaria prawdopodobnie siadła membrana bo mimo wymian prefiltrów przestała lecieć woda...

Takie pytanie kupować nową membranę ok 75zł czy wywalić stary zestaw w kosz i sprawić sobie nowy za 117zł zaraz wkleje linka bo nie wiem czy właśnie ten zestaw jest dobry?

link do ro

czekam na wasze opinie muszę podjąć decyzje do jutra bo zapas ro na wyczerpaniu...

w zestawie nie widzę tego ogranicznika flow ale to jak nie będzie to mam swój 420cc czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z linku to 75 jeśli masz taki sam to kup nowy, jeśli większy to wymień membrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sam znaczy 75 tylko jakieś innej firmy dawałem kiedyś za niego ponad 300zl dlatego zdziwiła mnie cena 117zl i stad też moje pytania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kiedyś był ceny.. Sam za swoje 1sze RO 7 lat temu dalem prawie 500zł

Kup nowy :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem że lepsza mniejsza membrana np 50 w sumie jest tania ale nie wiem jaki miałbym do niej kupić ogranicznik(300?) i gdzie go kupić dlatego chyba kupie ten zestaw za 117 i będzie spokój ale zanim podejmę ostateczną decyzje poczekam na resztę wypowiedzi może akurat trafi się ktoś kto ma dokładnie ten filtr ro i da znać jak mu to hula:)

dzięki zako za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym jest lepszy np taki ro7 czytam ze jest tam np jakiś mineralizator i bio rezonator i jeszcze coś ale te nazwy nic mi nie mówią i zresztą wole nie kombinować bo jeszcze zrąbie sobie akwarium a do tego mam predyspozycje:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do akwarium potrzebne sa preflitry (zasadniczo 3 sztuki, w kolejnosci mechaniczny-wegiel-drobniejszy mechaniczny), sama mambrana i potem filtr DI (z zywica) - te rezonatory i mineralizatory sobie odpusc, one sa do poprawy smaku chyba tylko, i zeby nie pic wody calkowicie pozbawionej wszystkiego.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz liniówkę za 117pln , a późniejsze wymiany węgla i pre filtrów będą Cię więcej kosztować. Nie lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych , kupić filtr z korpusami 10" i markową membraną?

To co pokazałeś na linku to Vontron , ale do Filmteca czy Osmotics to im chyba daleko.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz do Vontrona, ale nie są to złe membrany. Mam i stosuję 75GPD i złego słowa nie powiem na nią.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331621 premiero :

Nie wiem co masz do Vontrona, ale nie są to złe membrany. Mam i stosuję 75GPD i złego słowa nie powiem na nią.

dobre tez nie do filmteca im daleko ,sera tez robi sol i jedno jest pewne jest slona a reszta to loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331621 premiero :

Nie wiem co masz do Vontrona, ale nie są to złe membrany. Mam i stosuję 75GPD i złego słowa nie powiem na nią.

Osobiście ich nie używałem , jakoś nie mam zaufania do membrany , a raczej firmy która pisze na swoim produkcie : Technology from USA.

Technologię można kupić , podpatrzeć itp. , ale liczy się wykonanie , powtarzalność produktu.

Nie twierdzę , że są złe , nie mam porównania , ale.... zostanę przy swoim filmtecu:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki chamerykancky był :waving hehehehe jak to w klasyce polskiego filmu...

tak filmtec to jednak jest sprawdzona marka :waving

MAQU22 zastanawiam się jak to możliwe, że woda nie leci... sprawdzałeś rurki itd? może coś jest po prostu niedrożne przed lub za membraną, czy ścieki są odprowadzane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - czy takie membrany np filmteca czy osmotics - pasują do typowej "kapsuły" plastikowej na membrane? Jeśli chodzi o budowę, wszystkie są standardowe?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasują


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że od trzech lat używasz tego zestawu RO więc nie jesteś nowicjuszem, wystarczy wymienić wszystkie wkłady na nowe standardowe 10 cali koszty w Polsce w tej chwili nie wiem jak to wygląda. Jeżeli wszystkie elementy są na 10 cali musi wszystko pasować.

Jeśli chodzi o membranę to kup najlepszą na jaką Cie w danej chwili stać, przy dzisiejszych kosztach nie ma tragedii jak trzeba będzie kupić nową za jakiś czas. Różnica według twoich wyliczeń nowa membrana a nowe RO wynosi 42 zł, kup nowe nie trzeba wszystkiego myć i zostaną kubełki na przyszłość na węgiel lub inne media za totalną darmochę.

Pozdrawiam .


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu pisałem koło 17stej że biorę tą nową za 117 i ze i tak po wakacjach kupie jakiś na kozaku a ten będzie w razie czego(ale nie widzę mojego postu...trudno)

Co do starego zestawu kombinowałem przepuszczałem wodę przez same prefiltry i gitarka ale jako całość niestety poleci ze 100 kropel i stop:( Nawet pożyczałem od kolesia co nie daleko mieszka RO by sprawdzić czy może czasem ciśnienie wody nie spadło czy coś ale jego RO śmigało elegancko oczywiście narobiłem sobie od razu kilkadziesiąt litrów żeby mieć na dolewki:) do czasu aż przyjdzie nowe.

Co do mojego doświadczenia...wolę się nie wypowiadać:waving Od początku przygody załatwiłem z 30 twardzieli(takich za maks 120-150zl) 1 raz przez zero wiedzy, 2gi raz przez posłuchanie kolesia który powiedział ze temu coś się z nimi dzieje ze jest ich za mało i ze coś tam no to wpierdzieliłem z 15 szczepek i na tym koniec!!!:waving

Na razie udaje mi się utrzymać ryby w doskonalej kondycji(zero chorób oraz zgonów od 2 lat) no i koralowce miekkie na które się przerzucam jak zapełni się cały zbiornik nimi(przez rozrost) to może za jakieś 3-4lata spróbuję z twardzielami ale po moim doświadczeniu nawet mnie do nich nie ciągnie wręcz obrzydły mi:).

Temat myślę, że do zamknięcia. Dziękuje wszystkim którzy mieli coś do powiedzenia w tym temacie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi tds możliwe że mam wodę prosto z kranu 85ppm??? czy zrąbany jest ten czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, jakoś mam wrażenie ze zimą woda jest lepszej jakości w wodociągu - może temperatura ma na to wpływ? Jaki to wodociąg? tzn czy wiesz skąd bierze wodę?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym piszesz:):waving:) W sumie mieszkam w Zakopcu a tu chyba woda jest najczystsza w całej Polsce

ale cieszy mnie to że jest 85 bo wystarczy mi ten filtr ro za 117zl znaczy mam taka nadzieje :waving

pkt. 6 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, 3 minuty z googlem i znalazłem wyniki pomiarów wody w wodociągu zakopiańskim, i faktycznie najlepsze chyba ujęcie miało ok 75ppm - przeliczone dla uproszczenia z mikrosimensow :waving - czyli Twoj wynik jest jak najbardziej prawdopodobny - tylko pozazdrościć, ja mam w kranie ok 250-300ppm :waving

ps - nie pisz posta pod postem tylko edytuj ten wyżej, i może wpisz skąd jesteś w profilu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wpisze później bo wpadłem na chwile reszte muszę iść do roboty...

Mam takie pytanie może głupie ale takie mi się nasunęło

Da się zmierzyć tdsem wode jaką mam w akwarium? i czy będzie to wynik prawdopodobny bo spróbowałem i wyszło tyle że chyba będe musiał zbiornik od nowa zakładać:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoną wodę TDSem? Wynik będzie poza skalą (jeśli pokazuje w ppm) i nie ma w tym nic dziwnego.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem że głupie pytanie zadałem ale dzięki za odpowiedź:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszło RO i kozok na tdsie pokazuje 000ppm ale i tak dam DI po RO

jak się zrąbie znowu(odpukać) to kupie nowe 117zl na 3lata można wydać:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.