Skocz do zawartości
dziuso27

Diody LED-odpowiednie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.zamierzam zmontowac sobie dodatkowe oswietlenie led.okazuje sie ze do mojego akwa wystarcza 2xbiala i 3x niebieska.chodzi oczywiscie o ledy cree.dostalem od jednego uzytkownika linki z diodkami na allegro.problem w tym ze mieszkam w niemczech i troche nie oplaca sie z allegro kupowac i wysylac az tu te 5 diodek.pewien znajomy ma mi je zalatwic ale niewiem jak dlugo to potrwa.troche poszperalem w necie i znalazlem firme ,ktora posiada w ofercie takie ledy.moje pytanko:czy sa one odpowiednie do akwa?oto linki:

http://www.leds.de/High-Power-LEDs/Cree-High-Power-LEDs/Cree-XP-G-R5-weiss-493-Lumen.html?force_sid= BIALE

http://www.leds.de/High-Power-LEDs/Cree-High-Power-LEDs/Cree-XP-E-royalblau-500mW.html?force_sid= ROYAL BLUE

aha i jeszcze kwestia zasilacza.czy do tych ledek wystarczy zwykly uniwersalny zasilacz czy musze specjalny kupic?jakie wartosci powinien miec?chodi mi o Volty(od-do) i mA(od-do)...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 5 diód to będzie nieco za mało dla 60 litrowego akwarium.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te 5 diodek i 18 switlowka....za malo?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednim przedmówcą (czytaj Przemek). Troche za mało. Moim zdaniem 10 do 12 diód było by super w zależności co tam trzymasz ale chyba w 60L nie masz lasu SPSów, więc moim skromnym zdaniem jeżeli masz tylko miękkie styknie Ci 9 Cree. Postaraj sie poszukać czegoś za oceanem, ponieważ te ceny za diody bez płytek wyglądają jakby niemiec chciał ... matkę czyjąś sprzedać, niekoniecznie swoją. W dolarach kupisz na płytkach w podobnej cenie i oszczędzisz sobie bólu głowy i roboty żeby to do kupy poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze cos takiego,tym razem na plytkach.jesli chodzi o sciaganie zza oceanu to czy to mi sie oplaca-te pare lampek,to tak jak bym i na allegro kupil-koszta wysylki...

royal blue:

http://www.led-tech.de/de/High-Power-LEDs-Cree/CREE-XP-Serie/CREE-XP-E-auf-Star-LT-1716_120_138.html

biale:

http://www.led-tech.de/de/High-Power-LEDs-Cree/CREE-XP-Serie/CREE-XP-G-R5-auf-Star-Platine-LT-1628_120_138.html

Beda pasowac?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niemic okazuje się mało solidny. Cree XP-E royal blue auf star powinno mieć max 1A i 3W, a XP-G auf Star-Platine 1500mA i również 3W. Zlej sprzedawcę, cienki bolek, nawet sprzedawca z Chin podrobionej fotki diody mu nie przyslał. Nie będą, moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja juz teraz nic nie kumam.to czym w takim razie roznia sie tamte(z moich linkow) od tych?(allegro)

http://allegro.pl/led-cree-xp-g-r5-na-plytce-14-mm-146lm-350m-i1432755085.html

http://allegro.pl/led-cree-royal-blue-xreroy-l1-0000-00901-i1455744272.html


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie niczym i tu i tu sprzdawca okazuje się nierzetelny (czytaj niedoinformowany, cienki bolek). Diabel tkwi w szegółach. Z tego co pamiętam XP-E royal blue chciał nie chcial ciągną na 1A a nie na "prąd zasilania: od 350mA do 700mA", jak pisze sprzedawca z aledrogo. Koleś nie ma pojęcia o czym pisze i niejeden z nas ma większą więdzę niż niejeden dureń który próbuje zarobić pare groszy sprzedając alecoś na jakimś portalu pod tytułem aledrogo. Chcecie na szybko mogę podać parę linków gdzie można kupić kurtki na narty po 100$ firm takich jak Spyder z przesylką do domu czy butów znanych firm po 35$ gdzie w markowym sklepie trzeba zaplacić 450 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331567 deral :

w sumie niczym i tu i tu sprzdawca okazuje się nierzetelny (czytaj niedoinformowany, cienki bolek). Diabel tkwi w szegółach. Z tego co pamiętam XP-E royal blue chciał nie chcial ciągną na 1A a nie na "prąd zasilania: od 350mA do 700mA", jak pisze sprzedawca z aledrogo. Koleś nie ma pojęcia o czym pisze i niejeden z nas ma większą więdzę niż niejeden dureń który próbuje zarobić pare groszy sprzedając alecoś na jakimś portalu pod tytułem aledrogo. Chcecie na szybko mogę podać parę linków gdzie można kupić kurtki na narty po 100$ firm takich jak Spyder z przesylką do domu czy butów znanych firm po 35$ gdzie w markowym sklepie trzeba zaplacić 450 zeta.

narazie kurtek i butow mi nie trzeba-moze kiedys to dam ci znac.moze w takim razie masz jakis link gdzie kupie te odpowiednie led-y...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci na priv regulamin forum zabrania chyba umieszczania linków sklepów nawet z innego kontynentu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam propozycję...

jeśli deral jest bardziej zorientowany niż w końcu całkiem spory sprzedawca... który notabene zrobił kilka lamp dla ludzi z tego forum to brawo... tylko gratulować wiedzy!

poza tym, diody XP-G nie mają wcale 3W ponieważ z 1500mA dostaniemy coś około 5,4W... (przynajmniej z danych wynika że max 1,5mA napięcie 3,6V a wzór 1W = 1A * 1V)

proponuje Ci postudiować PDF z cree to ci powinno wyjaśnić jaki BIN jest najbardziej korzystny jaka klasa jasności itd... czasami lepiej wziąć coś co niby chodzi na mniejszym prądzie a jest po prostu sprawniejsze elektrycznie (celowo podaje się wartości lm dla jednej i stałej ilości mA)... proponuję odwiedzić np maritex bo ceny na tej aukcji nie są chyba zbyt korzystne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny mam prosbe..tym razem prosze o jaks konkretna odpowiedz.czy ledki z ponizszego linku beda odpowiednie do akwa?

http://www.led-tech.de/de/High-Power-LEDs-Cree/CREE-XP-Serie/CREE-XP-G-R5-auf-Star-Platine-LT-1628_120_138.html

http://www.led-tech.de/de/High-Power-LEDs-Cree/CREE-XP-Serie/CREE-XP-E-auf-Star-LT-1716_120_138.html

niestety ze wzgledow odleglosci nie moge skorzystac z polskich sklepow.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycnie moga byc. Tylko biale maja malo kelvinow ale wszystkie XP-G ogolnie nie przekraczaja wiecej niz 8500K. Dlatego trzeba dawac wiecej diod niebiekich czy tez royal a zwlaszcza tu przy max 6500K. Jesli chcialbys uzyskac swiatlo o niebieskim zabarwieniu to pewnie trzeba dac cos kolo 1 biala na 2 niebieskie lub wiecje w zaleznosci od tego co chcesz uzyskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce 2 biale i 3 niebieskie zalozyc-wiec powinno bac ok..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te XP-G, które podałeś z linku mają faktycznie barwę poniżej 6500K bo są w grupie "1T"

najfajniej byłoby trafić coś z grup zaczynających się od "0" np "0T" lub "0S" (>=8000K) te by były rewelacja ale ja takich nie widziałem na rynku... :mooning

co do jasności to znowu grupa R5 jest drugą grupą - bardzo wydajne od 139lm do 148lm przy 350 mA. silniejsze są jedynie diody znajdujące się w grupie S2...

patrzyłem jeszcze za XR-E ale parametry podobne a na cenę nie zwróciłem uwagi...

wg mojej skromnej opinii to te ledy, które wybrałeś są ok. ustaw te XP-G na około 1000 mA tak jak zaleca cree i daj napięcie 3,3V

co do Royal Blue to naprawdę zachęcam do poczytania PDF na tej stronie niemieckiej masz bezpośrednio pod każdą pozycją linki do PDF'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz kubek_77 ja az tak na elektronice sie nieznam wiec te opisy .pdf nic mi nie mowia.lepiej jak ktos mi poprostu powie :te i te sa ok albo nie :-)


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.